رشد تعلیم و تربیت جهانی با دستاوردهای فكری و نظری ایران

رشد تعلیم و تربیت جهانی با دستاوردهای فكری و نظری ایران

پروژه آسان: رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اعتفاد داریم نه فقط در سطح جهان اسلام بلكه در سطح كشورهای پیشرفته دستاوردهای فكری و نظری داریم به طوریكه می تواند یك گام تعلیم و تربیت جهانی را رشد دهد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی ذوعلم در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه كرد: تقارن تولد حضرت زینب (س) و تغییر در سازمان پژوهش یك پیامد دارد و آن این است كه باید زینب گونه رفتار نماییم.

وی با اشاره به اینكه پیام عقلانیت و مجاهدت این است كه باید كه بیشتر از گذشته و بر مبنای تلاش های گذشته پیش رویم، اظهار نمود: از آقای تورانی تشكر می كنم كه به خوبی مدیریت كردند و بنابراین اگر بپذیرند دستیار ویژه و مشاور من خواهند بود تا بحث های پیشین را دنبال كنند.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار نمود: آقای بطحایی هم می دانند كه آقای محمدی (رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی) با چه سختی تغییرات كتاب درسی را به ثمر رساندند كه از ایشان هم باید بعنوان مشاور عالی بهره برداری نماییم.

ذوعلم با اشاره به مسئولان پیشین اظهار داشت: بیشتر آنان از كسانی بودند كه از پیش با آنها در ارتباط بودم. در سازمان سطحی از مسائل خود سازمان را داریم و باید تدابیر را تكمیل و اصلاح نماییم. دومین سطح مسائل سازمان برای دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی خاطرنشان كرد: هفته قبل ریس جمهور روی این مورد تاكید داشتند كه باید به این سوال دانش آموزان و خانواده ها پاسخ داد كه خروجی آموزش با آنچه دانش آموزان نسبت به آن خلاء دارند چه قدر تطابق دارد؟.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی توصیح داد: درست است كه اسناد تحولی داریم و این اسناد پیش روی ماست و آموزش و پرورش نسبت به ۱۰ سال قبل رشد كرده و اجماع علمی روی آن وجود دارد، ولی شكاف بین نظر و عمل بسیار مهم می باشد.
ذوعلم با اشاره به اینكه اگر توانمندی های سازمان دست به دست هم دهند با برداشتن دیوارها، هم افزایی و فرهنگ درست سازمان این قدم های مهم را برمی داریم، اضافه كرد: پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب بعنوان یك گفتمان در مقابل تمدن به بحران رسیده غرب انتظارات فراوانی از نظام و هسته های فكری ما در سطح جهان وجود دارد. اعتفاد داریم نه فقط در سطح جهان اسلام بلكه در سطح كشورهای پیشرفته دستاوردهای فكری و نظری داریم به طوریكه می تواند یك گام تعلیم و تربیت جهانی را رشد دهد.

وی تصریح كرد: این نظام تعلیم و تربیت فقط متعلق به جمهوری اسلامی نیست، بلكه متعلق به امت اسلامی است.
حیدر تورانی، سرپرست سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هم در این مراسم اظهار داشت: برای رضای خدا، شهدا، امام، رهبر و خدمت به نونهالانی كه تمنای یادگیری دارند، به مثابه فردی كوچم كه وارد میدان پژوهش شدم و توانایی ام را تا حداكثر ظرفیت وجودی ام در طبق اخلاص گذاشتم.

تورانی با تاكید بر مدیریت اثربخش هم اظهار داشت: در این شیوه گفته می گردد گاهی حرف نزن و سكوت كن تا بهتر شنیده شوی. خطاب به همكاران هم می گویم از شما دل خورم كه در این مدت هیچ استرسی به من وارد نكردید و هیچ حرف تلخی به من نزدید. كمك های زیادی كردید تا این سازمان بهتر از گذشته فعالیت كند، به صورتی كه بحث تالیف كتاب های درسی كه همواره از آذرماه آغاز می شد این دفعه در فروردین ماه كلید خورد.1397/10/22
15:44:08
5.0 / 5
4524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه