تدبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیش گیری از مصرف گل توسط دانش آموزان

تدبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیش گیری از مصرف گل توسط دانش آموزان

پروژه آسان: دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور اظهار داشت: طرح یاری گران از اقدامات ستاد مبارزه با موادمخدر برای پیش گیری از مصرف ماده مخدر «گل» است. طرح یاری گران با اولویت آموزش و پرورش در مهرماه توسعه می یابد.


سردار اسكندر مؤمنی در گفت و گو با ایسنا، درباب اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر درباب مصرف شایع ماده مخدر «گل» در میان دانش آموزان، اظهار نمود: طرح یاری گران یكی از اقداماتی است كه برای پیش گیری از مصرف ماده مخدر گل مقرر است، صورت گیرد.

وی افزود: در طرح یاری گران معلمان یا قسمتی از معلمانی كه با گروه های هدف سر كار دارند، آموزش هایی با همكاری آموزش و پرورش به آنها داده می شود. این معلمان آموزش ها را به خانواده ها و دانش آموزان می دهند. این طرح از مهرماه توسعه می یابد.

مؤمنی همین طور در جمع خبرنگاران درباب طرح یاری گران، بیان كرد: طرح یاری گران تدوین شده است. این طرح برای تمام اقشار جامعه، گروه های مرجع و نهادهای فرهنگ ساز است. این طرح با اولویت آموزش و پرورش، وزارت علوم، حوزه های علیمه، هنرمندان، خانواده و… است.

وی اشاره كرد: سوژه اعتیاد امر پیشگیری است. همه باید در این خصوص تلاش نماییم. هزینه های درمان بسیار بالاست. اعتیاد لطمه های جدی به لایه های خانواده ها می زند. در عین حال باید تلاش شود این معتادان درمان و بازپروری شده و به آغوش خانواده بازگردند.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه «اولویت اصلی ما پیشگیری است» عنوان كرد: تا مردم در این خصوص پای كار نیایند، این مساله حل نمی گردد. ما باید تلاش نماییم مواد مخدر در دسترس نباشد تا كسی مصرف نكند.

وی ادامه داد: در این طرح كل جامعه مورد هدف قرار گرفته شده است. در گام اول آن آموزش و پرورش است. در مهرماه این طرح در حوزه آموزش و پرورش برای سنین نوجوانی و جوانی كلید زده خواهد شد. باید از افرادی كه در حوزه آموزش و پرورش بازپروی شده اند، در آموزش و پرورش و مهدكودك ها استفاده شوند.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور همین طور در جریان بازدید از كمپ ماده ۱۶- معتادان متجاهر، اظهاركرد: سلامت جامعه و پرورش مردان به دست زنان جامعه است. درصدد ساماندهی اعتیاد خانم ها هستیم.

مؤمنی اضافه كرد: سلامت جامعه و پرورش مردان به دست زنان جامعه است. همه مسئولان و اعضای قوای كشور درصدد هستند كه سوژه اعتیاد خصوصاً در حوزه خانم ها ساماندهی گردد.

وی با اشاره به اینكه «برای این مساله همه باید تلاش كنند»، افزود: قصد سرزنش و شماتت شما را ندارم چونكه این اتفاق برای هركسی امكان دارد اتفاق بیافتد. برای شما این مساله پیش آمده است اما باید خودتان بخواهید تا ترك كنید.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور عنوان كرد: دوستان ما در این مراكز كمك می كنند تا شما علاوه بر ترك اعتیاد، حرفه ای یادگرفته و به جامعه برگردید. با خانواده شما و جامعه نیز صحبت می شود تا شما را بپذیرند.

مؤمنی با اشاره به اینكه «این سوژه تنها یك بخش كار است»، اشاره كرد: بخش عمده كار خود شما هستید. تا زمانی كه خودتان نخواهید، اتفاق جدی نمی افتد. با تلاش هایی كه دیگران انجام می دهند و اراده قوی شما این كار اتفاق خواهد افتاد.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور بیان كرد: سازندگی جامعه باشماست. تربیت مردان و فرزندان جامعه با شما زنان است. باتوكل به خدا و اراده این بیماری خانمان سوز از شما رخت خواهد بست و شما سالم به جامعه بازخواهید گشت.

منبع:

1398/03/27
17:52:00
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه