آغاز سیزدهمین كنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ۲۳شهریور

آغاز سیزدهمین كنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ۲۳شهریور

به گزارش پروژه آسان دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری كنگره سیزدهم اتحادیه با شعار ˮتا اوج افتخارˮ از ۲۳ تا ۲۶ شهریور در اردوگاه باهنر اطلاع داد و اظهار داشت: این كنگره هر سه سال یكبار برگزار می گردد و امسال با چهلمین سال تشكیل اتحادیه مقارن شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حسین تاریخی در نشستی خبری با اشاره به اینكه تغییر بیشتر از پنج وزیر در شش سال نشانگر آن است كه حوزه مدیریتی آموزش و پرورش به شدت صدمه دیده است اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند ثبات است و امیدواریم حضور وزیر جدید سبب ایجاد آرامش شده و سندتحول بنیادین به صورت جدی دنبال شود.
وی ادامه داد: درخواست ما در حوزه پرورشی كاهش تصدی گری است تا امور تربیتی و پرورشی از راه مجموعه هایی چون تشكل ها كه چابك، فعال و امین هستند صورت گیرد.
دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینكه آموزش و پرورش باید نقش پدری در راهبری برنامه های پرورشی و فرهنگی داشته باشد اضافه كرد: اجرای اسناد تحولی و حل مسائل مطرح درباره ۲۰۳۰، حجاب و عفاف و... مستلزم سیاست گذاری صحیح است و امیدواریم نقش اساسی آموزش و پرورش در این بخش با تقویت و پشتیبانی تشكل ها تقویت شود و شاهد آموزش و پرورشی بالنده باشیم.
او همینطور با اشاره به عدالت آموزشی اظهار نمود: نتایج و دستاوردهای آزمون های مختلف نشان دهنده آن است كه نتوانستیم عدالت آموزشی را به صورت كامل برقرار نماییم و دانش آموزان مدارس غیردولتی و... كه دارای امكانات بیشتری هستند رتبه های بهتری كسب كردند و ما نتوانستیم دانش آموزان مناطق محروم را تحت حمایت خود ببریم؛ از آن سو موسساتی كه حاشیه سود بالا دارند صدمه جدی به بدنه نظام آموزشی وارد می كنند.
تاریخی در ادامه با اشاره به اینكه تابستانی كه گذشت برای دانش آموزان اتحادیه بسیار پرشور بود و جشنواره ملی رسانش در این فصل برگزار گردید اظهار نمود: یكی از اشكالات مهم درگیر بودن دانش آموزان با فضای مجازی است و اینكه بتوانیم نوجوانان را با این ابزار آشنا كرده و آنها را به دانش استفاده صحیح از آن تجهیزكنیم، بسیار مهم می باشد. بیشتر از ۳۰۰۰ دانش آموز در جشنواره رسانش شركت كردند و تولیدات و حضور آنها برای ما پرارزش بود.
وی افزود: بیشتر از ۵۰۰۰ نفر در اردوهای ما شركت كردند كه با وجود همه سختی های موجود، اتفاق مباركی بود. اردوهایی در حوزه مهارتی كار تشكیلاتی و بصیرت افزایی با عنوان طلایه داران هم در این فصل برگزار گردید.
دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به برگزاری اردوهای جهادی با شعار "می سازیم تا ساخته شویم" اشاره نمود و اظهار داشت: آق قلا و پلدختر مناطق هدف ما بودند و این اردو با حضور ۷۰۰ دانش آموز برگزار گردید. دانش آموزان در ساخت مدارس صدمه دیده و امور عمرانی مربوط به منازل صدمه دیده ایفای نقش خوبی داشتند.
وی ادامه داد: صعود سراسری به قله سبلان هم انجام شد. هم اكنون هم هیئت های "انصارالمهدی" ما در روزهای محرم فعال می باشند.

دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری كنگره سیزدهم اتحادیه با شعار "تا اوج افتخار" از ۲۳ تا ۲۶ شهریور در اردوگاه باهنر اطلاع داد و اظهار داشت: این كنگره هر سه سال یكبار برگزار می گردد و امسال با چهلمین سال تشكیل اتحادیه مقارن شده است. شركت كنندگان، نمایندگان ۱۴ هزار انجمن اسلامی هستند كه در شهرهای خود از راه انتخابات برگزیده شدند و در روز اصلی كنگره، از میان آنها و از راه انتخابات یك دختر و یك پسر برای شورای مركزی انتخاب می شوند.
تاریخی افزود: این انتخابات به دور از حاشیه های سیاسی و در فضای رقابتی سالم برگزار می گردد. مسؤلان كشوری و لشكری میهمان برنامه ما هستند و از برگزیدگان انجمن های برتر و برترین های كنكور تقدیر خواهد شد. ۲۵ نفر از اعضای اصلی انجمن، رتبه دو رقمی كسب كردند كه به تبع كل كشور بخشی از آنها در مدارس خاص تحصیل كرده اند.
وی با اشاره به اینكه سال قبل تجربه موفقی برای مراسم اربعین داشتیم و امسال هم آنرا ادامه می دهیم اظهار داشت: سه كار ویژه را پیگیری خواهیم كرد؛ نخست موكب های سیار است. دوم "نذر قدم های زینب" ویژه گروه دختران و سوم "زیارت به نیابت" است كه زیارت آنها به نیابت از شهدای دانش آموز انجام می شود و برنامه ما ساماندهی ۱۵۰۰ دانش آموز برای زیارت كربلا در اربعین خواهد بود.1398/06/17
01:32:42
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه