لزوم ایجاد بستر مناسب برای مشاركت والدین در فعالیت مدارس

لزوم ایجاد بستر مناسب برای مشاركت والدین در فعالیت مدارس

به گزارش پروژه آسان مدیركل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: مسؤلان و مدیران باید بستر مناسب برای مشاركت حداكثری والدین در فعالیت های آموزشی، تربیتی و پرورشی مدارس ایجاد كنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، نورعلی عباسپور در آیین تجلیل از انجمن های برتر اولیاء و مربیان مدارس شهرستان بندرعباس اظهار داشت: باید به سمتی هدف گذاری و برنامه ریزی نماییم كه ارتباط بین مدرسه و خانواده بیش ازپیش پررنگ تر دیده شود.
وی ادامه داد: در صورتی حضور والدین در مدارس اثربخش خواهد بود كه رابطه والدین با مدرسه یك رابطه كیفی باشد و نگاه كمیتی به مشاركت والدین در فعالیت های مدارس نمی تواند ما را به اهداف سند تحول نظام آموزش وپرورش امیدوار سازد.
عباسپور با اشاره به اینكه در ارتباط و تعامل مطلوب، تربیت معنا پیدا می كند، اظهار نمود: زیرساخت اصلی تربیت در خانواده و مدرسه نهادینه و تشكیل می شود ولی تربیت یك فعالیت جمعی است كه فراتر از خانواده و مدرسه، بلكه نیازمند مشاركت همه حوزه ها و نهادهای یك جامعه است.
مدیركل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش وپرورش افزود: دانش آموزان سرمایه های آینده كشور هستند كه برای تربیت مطلوب آنها باید وقت صرف كرد و اگر خانواده ها وقت كافی را در جهت تربیت فرزندان در دوره كودكی و نوجوانی اختصاص ندهند، فرزندان آنها درآینده گرفتار مشكلات تربیتی خواهند شد.
وی والدین را الگوی اولیه در زندگی فرزندان خود دانست و رفتار والدین را بعنوان نمونه عینی در شكل گیری و تربیت رفتاری و شخصیت فرزندان، تأثیرگذار برشمرد.
عباسپور خاطرنشان كرد: از آنجائی كه تربیت یك فعالیت پیچیده و دشواری به شمار می آید، پس داشتن آگاهی، مهارت و توانمندی كافی والدین برای مشاركت در تربیت امری ضروری و مهم می باشد.
وی افزود: مدیران باید شرایط و بستری فراهم نمایند تا والدین بتوانند در همه فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس فرزندان خود دخیل شوند و در تربیت آنها سهیم باشند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، عباسپور داشتن روحیه مطالبه گری والدین را ضروری دانست و افزود: به جهت اینكه در مدارس تربیت به خوبی اتفاق بیافتد به روحیه مطالبه گری والدین نیاز است. پیگیری و مطالبه برنامه های مطلوب آموزشی، تربیتی و پرورشی از سوی والدین، مدارس را به حركت در می آورد تا به دنبال تربیت صحیح در مدارس باشند.1398/08/23
10:01:15
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: آموزش , دانش آموز , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه