در بسته اخبار اجتماعی بخوانید

از وقوع زلزله در استان فارس تا ممنوعیت شكار پرنده در میانكاله

از وقوع زلزله در استان فارس تا ممنوعیت شكار پرنده در میانكاله

پروژه آسان: ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن كارت سلامت، شكار پرنده در «میانكاله» ممنوع گردید، حدود 100 جسد در منطقه سقوط هواپیما در افغانستان پیدا شده است، وقوع زلزله در فارس، مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حكم محكومیت گرفته بود وجهانِ بعد از آتش سوزی استرالیا چگونه خواهد بود همچون اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۷ بهمن ماه) ۵۹ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

تهیه فیلمی فاخر از زندگی قاسم سلیمانی

پیروز حناچی - شهردار تهران - از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خواست كه برای سردار قاسم سلیمانی فیلمی فاخر تهیه كنند.

شهردار تهران بامداد امروز در مراسم افتتاح ۷ سالن سینمایی جدید پردیس سینمایی ملت با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی با تاكید بر اینكه تشییع پیكر این سردار پس از تشییع پیكر امام خمینی یكی از وقایع تاریخی دوره معاصر است، اظهار داشت: سردار قاسم سلیمانی علاوه بر اینكه یك سردار موفق بود، عملكردش به شكلی بود كه هم سبب رضایت خدا و هم سبب رضایت مردم بود.

لزوم برخورد قاطعانه شهرداری ها با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر

محمد تقی زاده - معاون عمرانی استانداری تهران - با اشاره به اینكه حریم شهرها برای توسعه آتی شهرها باید به صورت فریز باقی بمانند بر ضرورت برخورد قاطعانه شهرداری ها با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم اصرار كرد.

وی در تشریح روند حفظ حریم شهرها در سطح استان تهران اظهار داشت: شهرداری تهران و سایر شهرداری های استان تهران برابر قانون مكلف هستند در حریم مربوط به خود برمبنای ماده ۹۹ قانون شهرداری ها از ساخت و سازها و عملیات عمرانی جلوگیری نمایند.

سود برخی افراد دربی انضباطی ملكی در شهرداری است

حجت نظری - عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران - با این نظر كه به نظر می آید برخی ها از بی اطلاعی و بی انضباطی املاك در شهرداری سود می برند، بر ضرورت ایجاد سریعتر سامانه جامع املاك شهرداری اصرار كرد.

ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن كارت سلامت شد

دكتر سعید نمكی - وزیر بهداشت - از اعمال محدودیت در ارائه ویزا به مسافران چین كه درخواست ورود به ایران دارند را آگاهی داد و اظهار داشت: به وزارت امور خارجه اعلام كردیم كه ارائه ویزا به مسافران چین، منوط به داشتن كارت سلامت و عاری بودن از مبتلاشدن به ویروس كرونا باشد.

آمادگی بخش های بیمارستانی در مقابل كروناویروس

دكتر حسین عرفانی - رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت - با تاكید بر این كه تابحال هیچ موردی از مبتلاشدن به كروناویروس در كشور گزارش نشده است، از تمهیدات اندیشیده شده در بیمارستان ها و اورژانس های پیش بیمارستانی برای درمان مبتلایان احتمالی كروناویروس آگاهی داد.

وی درباره اقداماتی كه وزارت بهداشت برای مقابله با ورود احتمالی این بیماری به كشور انجام داده است، اظهار داشت: هماهنگی های لازم بین بخشی در این مورد صورت گرفته است و وزارت بهداشت با گردآوری آخرین اطلاعات مربوط به بیماری به همراه سفارش های سازمان بهداشت جهانی، تجارب گذشته و... در اسرع وقت دستورالعمل كشوری مراقبت و كنترل بیماری را تدوین كرده و به دانشگاه های علوم پزشكی و سایر نهادهای ذیربط ابلاغ گردیده است.

پیگیری تلفنی رئیس كل نظام پزشكی از روند درمان "شجریان"

محمدرضا ظفرقندی - رئیس كل سازمان نظام پزشكی - در تماس تلفنی با رئیس بیمارستانی كه استاد شجریان در آن بستری است، در جریان كم و كیف روند درمانی استاد محمدرضا شجریان قرار گرفت.

مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حكم محكومیت گرفته بود

دكتر محمود خدادوست - مدیركل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت - با محكوم كردن آتش زدن یكی از كتب مرجع پزشكی توسط یك مدعی طب اسلامی، ضمن اشاره به لطمه و تبعات این گونه اقدامات اظهار داشت: قبل از این، از همین شخصی كه در لباس روحانیت مبادرت به آتش زدن كتاب پزشكی هاریسون كرده، بارها شكایت شده بود و دادگاه ویژه روحانیت حكم به سه سال حبس و پلمب مراكز تحت فعالیت این فرد و مریدانش داد كه از اجرا یا عدم اجرای این حكم اطلاعی ندارم.

خودداری وزارت بهداشت از پذیرش معتادان دارای زخم باز

فرید براتی - معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی كشور - با اشاره به اینكه معتادان مبتلا به ویروس ایدز در مراكز سازمان بهزیستی پذیرش می شوند، اظهار داشت: این درحالیست كه سازمان بهزیستی امكان پذیرش معتادان دارای زخم باز را در این مراكز ندارد و وظیفه درمان این افراد به عهده وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به ادعای برخی رسانه ها در این خصوص كه در مركز غربالگری بهمنیار پس از اینكه معتادان متجاهر از طرف نیروی انتظامی دستگیر و انتقال داده شدند، در این مركز به اجبار از آنها تست ایذر گرفته می شود و درصورتی كه تست ایدز این افراد مثبت باشد، آنها را بیرون از مركز رها می كنند، اظهار داشت: برخلاف گفته های مذكور، این درحالیست كه این پروسه به این شكل نیست و از خردادماه تا الان هیچ آزمایش ایدزی از معتادان گرفته نشده است.

تعیین تكلیف رتبه بندی نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری تا مهر ۹۹

محسن حاجی میرزایی- وزیر آموزش و پرورش - درباره تعیین تكلیف رتبه بندی برای نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری اظهار داشت: ما با ابلاغ بخشنامه ای، آنان را مخیر می نماییم كه اگر بخواهند در شغل اداری بمانند و به شغل اداری تبدیل وضعیت دهند و یا به شغل آموزشی برگردند. تا مهر ۹۹ فرصت دادیم این افراد همچنان به كار خودشان ادامه دهند و اگر تمایل به انتقال داشتند از مهر ۹۹ به مدرسه بروند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تعیین تكلیف رتبه بندی برای نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری اظهار نمود: عنوان این طرح، رتبه بندی معلمان است و همه كسانی كه در طبقه بندی شغل معلمی قرار می گیرند مشمول طرح شده اند همچون آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مربی سلامت، مشاور، معاون و مدیر مدرسه مشمول هستند.

شكار پرنده در «میانكاله» ممنوع شد

در پی مرگ بیشتر از ۵۰۰۰ هزار پرنده مهاجر در میانكاله شهاب الدین منتظمی - مدیركل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست - ضمن اشاره به اینكه كلیه مجوزهای شكار پرنده در میانكاله و شرق استان مازندران باطل شده است، اشاره كرد: مردم منطقه از خرید و مصرف گوشت لاشه هرگونه پرنده اجتناب كنند.

جهانِ بعد از آتش سوزی استرالیا چگونه خواهد بود؟

درحالی این روزها چشم ها از گوشه گوشه دنیا نگران استرالیا و تنوع زیستی نابود شده در این كشور است كه كارشناسان آگهی می دهند كه استرالیا تنها یكی از نمونه های عواقب تغییر اقلیم است و اتفاقات پیش آمده در این كشور خسارتی جدی برای اكوسیستم كل دنیا به همراه دارد كه در آینده اثرات آن بیشتر مشخص خواهد شد.

تشدید آلودگی هوا برای چند شاخه «سیم»

پسماندسوزی معضلی است كه در حاشیه شهرها رخ می دهد و در ایام آلوده نفس كشیدن را برای شهروندان دشوارتر می كند؛ آن هم در شرایطی كه برمبنای «قانون هوای پاك» و «قانون مدیریت پسماند» پسماندسوزی ممنوعست.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا پسماندسوزی یكی از عوامل آلودگی محیط زیست به حساب می آید. بگفته سیامك دل زنده - معاون اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران- پسماندسوزی می تواند هم در خاك و هم درهوا آلودگی ایجاد كند.

جزئیات زلزله ۵.۴ ریشتری در استان فارس

اسماعیل نجار - رئیس سازمان مدیریت بحران كشور- در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: حوالی ساعت ۱۶ و ۵۸ امروز (۷ بهمن ماه) زمین زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر محدوده خانه زنیان در استان فارس را لرزاند.

هشدار آتش نشانی درباره قراردادن دكه ها در ورودی پاساژها

مهندس محمود قدیری - معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران - نسبت به قرار دادن دكه در راه تردد مجتمع های تجاری آگهی داد.

به گفته وی سازمان آتش نشانی تهران حدود ۲۴۰ مركز تجاری ناایمن شناسایی كرده است، كه برخی از آنها در شرایط بحرانی قرار دارند.

مقامات افغانستان: حدود ۱۰۰ جسد در منطقه سقوط هواپیما پیدا شده است

مقامات افغانستان اعلام نمودند كه حدود ۱۰۰ جسد در منطقه سقوط هواپیما كشف شده است.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، به نقل از شبكه "ان بی سی" عارف نوری - سخنگوی ولایت غزنی - ضمن اعلام این خبر درباب حادثه اخیر سقوط هواپیما در افغانستان اظهار داشت: به نظر می آید كه هواپیمای سانحه دیده در حال پرواز بین شهر جنوبی قندهار و كابل در حدود ۳۲۰ كیلومتری شمال بوده و ولایت غزنی در بین این دو موقعیت قرار دارد.

تجهیز پلیس مبارزه با موادمخدر به پهپاد

سردار حسین اشتری - فرمانده نیروی انتظامی - از تجهیز پلیس مبارزه با مواد مخدر به پهپاد آگاهی داد و اظهار داشت: این پهپادها در مرزها و مركز كشور مورد استفاده قرار می گیرد.

وی درباره اینكه آیا پلیس گزارشی از كم كاری دستگاه ها در جمع آوری معتادان متجاهر را به مقام معظم رهبری عرضه كرده است یا خیر، اظهار داشت: در بحث جمع آوری و شناسایی معتادان متجاهر، ناجا می تواند ورود كند و ما امروز می گوییم كه طی ۴۸ ساعت می توانیم معتادان متجاهر را شناسایی و جمع آوری نماییم اما به شرط آنكه محلی برای نگهداری این افراد وجود داشته باشد چونكه هم اكنون محل های نگهداری كافی نیست و كسانی كه مسئولیت دارند باید اقداماتی را دراین زمینه انجام دهند.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
مقامات كابل: هواپیمای سانحه دیده متعلق به افغانستان نیست

ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن كارت سلامت شد

شكار پرنده در «میانكاله» ممنوع شد/ توقف فعالیت بازار پرندگان مهاجر «فریدونكنار»
پیگیری تلفنی رئیس كل نظام پزشكی از روند درمان "شجریان"
مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حكم محكومیت گرفته بود

منبع:

1398/11/08
20:45:22
5.0 / 5
4019
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه