در بعضی بخش ها ناهنجاری هایی در مورد عفاف و حجاب دیده می شود

در بعضی بخش ها ناهنجاری هایی در مورد عفاف و حجاب دیده می شود

به گزارش پروژه آسان معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: شورایعالی انقلاب فرهنگی با عنایت به شرایط عفاف و حجاب در جلوه های بصری جامعه، یك مصوبات تكمیلی را در دستور كار قراردادند. سیاست های این شورا در جهت توسعه این مورد به دستگاه ها ابلاغ گردیده و آموزش وپرورش ۲۱ سیاست را عهده دار شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، كارگروه توسعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب وزارت آموزش وپرورش با حضور نمایندگانی از معاونت پرورشی و فرهنگی، ابتدایی، متوسطه، حقوقی، تربیت بدنی و سلامت، امور زنان، سازمان استعدادهای درخشان و انجمن اولیا و مربیان در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش برگزار گردید.
علیرضا كاظمی در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: شورایعالی انقلاب فرهنگی با عنایت به شرایط عفاف و حجاب در جلوه های بصری جامعه، یك مصوبات تكمیلی را در دستور كار قراردادند. سیاست های این شورا در جهت توسعه این مورد به دستگاه ها ابلاغ گردیده و آموزش وپرورش ۲۱ سیاست را عهده دار شده است.
وی ادامه داد: در جهت این مورد كارهای عمومی را انجام می دهیم ازجمله سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ظرفیت كتب درسی حداكثر استفاده را كرده و در ۲۱ درس در ۱۷ كتب درسی به این مورد با اشكال مختلف هنری، داستانی و مفهومی پرداخته است.
معاون پرورشی و فرهنگی اشاره كرد: حوزه های مختلف دیگر هم اقداماتی را انجام دادند اما با تمام فعالیت ها و تلاشهای صورت گرفته در بخش های فرهنگی كشور این مورد در سطح عمومی جامعه مطلوب نمی باشد و در بعضی بخش ها ناهنجاری هایی دیده می شود كه درخور نظام جمهوری اسلامی نیست.
وی افزود: توجه به این مساله یك باور قلبی و ایمانی است علاوه با اینكه این مورد یك هنجار اجتماعی و لزوم دینی به حساب می آید. بنابراین باید تلاش نماییم باور قلبی و دینی دانش آموزان به این مساله عمیق تر شود و درك مشتركی از حجاب را ایجاد نماییم این درك باید قابل قبول باشد و به یك الگوی خاص محدود نشود.
كاظمی اظهار داشت: جامعه باید با شناختی كه نسل جدید نسبت به اهمیت و جایگاه حجاب از منظر دین و مسائل اجتماعی دارند در رفتارهای اجتماعی خود آنرا نشان دهند. سیاست ما در آموزش وپرورش در دو حوزه متمركز است؛ در بحث تعمیق بخشیدن به شناخت دانش آموزان، پاسخ به پرسش های دانش آموزان، رفع شبهات آنان و تبدیل شدن این مساله به باور قلبی در دانش آموزان جز سیاست های ما است.
وی با اشاره به اینكه مبحث دیگر فعالیتهای تبلیغی و ترویجی در حوزه گفتمان حجاب است اظهار داشت: نمودهای این موضوعات در حوزه معرفتی، كتب درسی و فعالیتهای تبلیغی و ترویجی دیده می شود. همینطور برگزاری جشنواره فرهنگی حجاب و عفاف برای نخستین بار در شهر تهران و تهیه بسته ۳۰برنامه ای در جهت حركت این مصوبات بوده است.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاون پرورشی و فرهنگی اظهار داشت: این جلسه برای برنامه ریزی مساله برای دانش آموزان متوسطه اول تا آخر متوسطه دوم است. این مورد برای فرهنگ سازی برای متعهد شدن دانش آموزان سال اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی مبتنی بر رعایت اخلاق اسلامی و مسئولیت فردی اجتماعی خواهد بود.
كاظمی عنوان كرد: مبحث عفاف و حجاب جز برنامه های اصلی در برنامه درسی ملی است و موارد آن صدمه شناسی شده است اما این مساله احتیاج به آگاهی و حساس كردن خانواده ها دارد. پس از بررسی های انجام شده و سال قبل نمایشگاه های مدرسه ای را برگزار كردیم تا این مساله را به ۱۵۰۰ مدرسه ابتدایی و دانش آموزان آنان القا نماییم.
ایشان در ادامه تاكید كرد: خانواده نقش اصلی را در مساله حجاب و عفاف بچه ها دارد بنابراین این مورد باید به باور دانش آموز، خانواده و معلمان بعنوان نقش الگویی تبدیل گردد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش بابیان اینكه ما حجاب را بعنوان یك هنجار و ارزش دینی در كنار تمام ارزش ها می دانیم اظهار داشت: می توان برای این مساله یك برنامه جامع داشته باشیم و در یك تقسیم بندی كار یك چارچوبی را تدوین نماییم.
در ادامه این جلسه هریك از اعضای این كارگروه به عرضه مطالب و پیشنهادها مربوطه پرداختند.1398/11/10
23:37:00
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه