برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه مدرسه انقلاب در بیشتر از ۳۰۰۰ مدرسه

برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه مدرسه انقلاب در بیشتر از ۳۰۰۰ مدرسه

پروژه آسان: دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آستانه یوم الله دهه فجر اظهار داشت: هشتمین دوره نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در بیشتر از 3 هزار مدرسه برگزار می گردد و برای اولین بار پویش كتابخوانی ˮكتاب انقلابˮ در مدارس سراسر كشور برپا می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حسین تاریخی دبیركل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در آستانه یوم الله دهه فجر اظهار داشت: هشت سالی است كه برنامه اصلی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در دهه فجر «مدرسه انقلاب» است كه با محوریت اتفاقات انقلاب برگزار می گردد.

وی اظهار داشت: در مدرسه انقلاب مهمترین اتفاق، این است كه دانش آموزان نسل كنونی آغاز به روایت گری انقلاب می كنند.

تاریخی با اشاره به اینكه نسل كنونی علاقمند و پشتیبان انقلاب است اشاره كرد: در مدرسه انقلاب اصلی ترین برنامه، نمایشگاه های مدرسهای است كه با موضوع گام دوم انقلاب و در سه محور روز گذشته، امروز و فردای انقلاب برگزار می گردد.

وی اظهار داشت: امسال بیشتر از ۳ هزار مدرسه برای این نمایشگاه ها ثبت نام كرده اند، تا ۱۲ بهمن نیز مدارس فرصت دارند برای این نمایشگاه ثبت نام كنند.
تاریخی با اشاره به بخش ویژه این نمایشگاه اظهار داشت: پویش كتابخوانی كتاب انقلاب امسال در بخش جنبی نمایشگاه مدرسه انقلاب برگزار می گردد.
وی افزود: این مسابقه كتابخوانی برای نخستین بار در مدارس سراسر كشور برگزار می شود و این مسابقه با محوریت كتاب های حوزه نوجوان در حوزه انقلاب است كه كتاب ۷ جلدی داستانهای انقلاب به قلم محمدرضا سرشاری، آن مرد با باران می آید نوشته وجیهه سامانی، روایت یك عكس و باغ خرمالو همچون این كتاب ها هستند و دانش آموزان در هر غرفه باتوجه به محتوای آن به معرفی كتابهای مرتبط می پردازند و در بخش فروش كتابها با تخفیفهای ویژه در اختیار دانش آموزان قرار میگیرد.

تاریخی اشاره كرد: یكی از اهداف ما در این پویش ترویج فرهنگ كتابخوانی، خصوصاً معرفی كتابهای جذاب بخش نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی است همین طور ۴۰ سال چالش ۴۰ سال پیروزی و پاسخگویی به شبهات نیز همچون موارد دیگری است كه در این نمایشگاه عرضه می شود.
وی اظهار داشت: روایت گری مهمترین عنصر در مدرسه انقلاب است كه توسط دانش آموزان اجرا می شود و راویان برگزیده استانها در تیرماه ۱۳۹۹ دانش آموزان منتخب استانها به یك رویداد ملی، تربیتی و تشكیلاتی با عنوان" راویان تمدن"دعوت خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیركل اتحادیه اسلامی دانش آموزان به پخش برنامه مدرسه انقلاب در شبكه امید اشاره نمود و اظهار داشت: از ۱۱ بهمن این برنامه با نقش آفرینی اعضای انجمنهای اسلامی دانش آموزان در شبكه امید پخش خواهد شد.1398/11/11
12:37:29
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: دانش آموز , كتاب , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه