آغاز برخورد انتظامی با زباله گردها

آغاز برخورد انتظامی با زباله گردها

به گزارش پروژه آسان مدیرعامل سازمان پسماند اظهار داشت: برخورد انتظامی با زباله گردها و پیمانكاران متخلف با هدف پیش گیری از فراهم سازی شرایط گسترش كروناویروس در شهر تهران شروع شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با بیان این مطلب كه با گسترش بیماری كرونا، تفكیك زباله های خشك از طرف پیمانكاران با دستور شهرداری متوقف شده است، اظهار داشت: در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس كرونا و بمنظور شكستن زنجیره انتشار، فعالیت تمامی مراكز تفكیك زباله متوقف گردید و حدود ۲۳۰۰ كارگر حاضر در این بخش را با پرداخت حقوق تعطیل كردیم و اساسا تا اختتام حضور ویروس كرونا تفكیك زباله صورت نمی گیرد.
اوافزود: همین طور با نشست ها و مكاتباتی كه با دادستانی و فرماندهی انتظامی تهران داشتیم، طی ابلاغی دادستانی تهران از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خواست با همكاری شهرداری تهران مانع زباله گردی در سطح شهر شوند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به فعالیت گشت های این سازمان در سطح شهر افزود: با توجه به این كه فعالیت عوامل غیرمجاز معمولا از ساعت 21 تا 24 است، عمده فعالیت اكیپ ها و گشت های ما مربوط به این ساعات می شود. همین طور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ دستور داد تا گشت های ویژه ای برای برخورد با زباله گردها اعزام شوند.
علیپور اشاره كرد: با انتشار ویروس كرونا، این سازمان 25 خودرو مزدای دوكابین خریداری نموده تا نظارت ها و ممانعت از تفكیك و مقابله با گسترش ویروس با سهولت بیشتر و با دقت بالاتر صورت گیرد. از آن جا كه همزمان با شیوع ویروس كرونا با حكم دادستانی پدیده زباله گردی كاملا ممنوع اعلام شد، نیروهای ما با حضور شبانه در خیابان ها و محلات در صورت مشاهده زباله گردها، این مساله را به نیروی انتظامی گزارش داده و تذكرات و اخطارهای لازم را به منطقه می دهند.
او با اعلان اینكه از شب گذشته برخورد قهری با زباله گردان و پیمانكاران متخلف شروع شده است، اظهار داشت: تلاش ما این است تا بتوانیم با توقیف خودرو های غیرمجاز حمل زباله، متخلفین و سرشاخه های اصلی این كار را شناسایی نماییم.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اضافه كرد: شب گذشته بیش از 10 تخلف در سطح شهر تهران شناسایی و با همكاری عوامل انتظامی متخلفان دستگیر و خودرو های حمل زباله توقیف شد و اساسا این برخوردها تا زمانی كه ویروس كرونا باقی است برای حفظ سلامتی شهروندان با جدیت تمام صورت خواهد گرفت.
علیپور با تاكید بر این مطلب كه سازمان مدیریت پسماند هیچ گونه حق قانونی برای برخورد قضایی شامل بازداشت یا توقیف خودروی زباله گردها را ندارد، اظهار داشت: تنها درصورتی كه ثابت شود پیمانكاران سازمان پشت پرده این قضیه هستند، بطور قطع با آنها لغو قرارداد خواهیم كرد.
او اضافه كرد: متاسفانه در بحث زباله گردی شاهد سوءاستفاده از كودكان اتباع هستیم و اجرای طرح هایی همچون طرح كاپ (كاهش پسماند) و سختگیری های اخیر با هدف حفظ جان كودكان كار، جلوگیری از سودجویی برخی پیمانكاران و البته سلامت شهروندان تهرانی است.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، علیپور اظهار داشت: در گذشته حجم پسماندی كه روزانه در تهران تولید می شد حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تن بود كه با اجرای طرح هایی همچون طرح كاپ این میزان به مرور به ۵ هزار و ۳۰۰ تن و این اواخر به ۴ هزار و ۹۰۰ تن كاهش پیدا كرد، اما بعد از تعطیل كردن تفكیك در مناطق حجم زباله ای كه جمع آوری و دفن می شود مجدد به بیش از ۷۰۰۰ تن رسیده است.
منبع:

1399/01/06
12:31:35
5.0 / 5
3223
تگهای خبر: بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه