جزئیات برگزاری كلاس های مجازی از راه شبكه اجتماعی شاد

جزئیات برگزاری كلاس های مجازی از راه شبكه اجتماعی شاد

به گزارش پروژه آسان سرپرست مركز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش جزئیات چگونگی برگزاری كلاس های مجازی از راه شبكه اجتماعی دانش آموزان «شاد» را شرح داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهدی شرفی در پنجمین گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونین و مدیران كل استانی كه به صورت ویدئوكنفرانس برگزار شد؛ با تبریك شروع سال نو اظهار نمود: شبكه اجتماعی دانش آموزی«شاد»، دارای ۵بخش اصلی می باشدكه لازم است مدیران و معلمان مدارس در سراسركشور با آگاهی و توجه به این ۵بخش در آن وارد شده و كلاس های مجازی را تشكیل دهند.
وی ادامه داد: نخستین بخش از این شبكه اجتماعی دانش آموزی، سخت افزارها و سرورهایی با پهنای باند بگونه ای است كه بتواند پاسخگوی حضور دانش آموزان و معلمان در مواقع ترافیك كار باشد.
شرفی افزود: بخش دوم شبكه اجتماعی دانش آموزی، بخش نرم افزارهایی است كه با همت زبده ترین مهندسان نرم افزاری كشور نوشته و در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته است.
سرپرست مركز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بخش سوم شبكه شاد را بخش پیام رسان ها عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به نقش پیام رسان ها در ایجاد كلاس درس مجازی برای دانش آموزان و با نظارت مدیران، پنج پیان رسان داخلی به صورت داوطلبانه آمادگی خویش را برای حضور در شبكه شاد اعلام نموده اند كه لازم است مدیران مدارس یكی از این پیام رسان ها را در سامانه سناد انتخاب نموده و به معلمان و دانش آموزان خود معرفی كنند.
وی افزود: چهارمین بخش این شبكه اجتماعی دانش آموزی، سامانه پشتیبانی سناد است كه ثبت اطلاعات در این سامانه بسیار مهم می باشد و مدیران باید توجه داشته باشند كه كلاس های درس و ورود معلم و دانش آموزان در كلاس تنها برپایه اطلاعاتی كه در سامانه سناد ثبت شده است، امكان پذیر خواهد بود.
شرفی اظهار داشت: بخش پنجم شبكه اجتماعی دانش آموزی (شاد)، كاربران هستند و مدیران مدارس بعنوان مهم ترین كاربران این شبكه، لازم است صحت اطلاعات وارد شده در سامانه سناد را مورد بررسی قرار داده و بروزرسانی كنند و كلاس های درس را بر مبنای معلم كلاس انتخاب و معرفی كنند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی خاطرنشان كرد: معلمان و دانش آموزان می توانند از راه پیام رسان انتخاب شده و با استفاده از كدملی خود كه قبلا توسط مدیران مدارس به سامانه سناد وارد شده است، وارد بخش اختصاصی خود شوند و در كلاس مجازی با نظارت مدیر مدرسه حضور داشته باشند.1399/01/07
22:26:53
5.0 / 5
3255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه