جلوه های ایثار یك معلم در ایام كرونازده

جلوه های ایثار یك معلم در ایام كرونازده

پروژه آسان: بوشهر در ایام كرونازده كه مدارس به تعطیلات ناخواسته رفته اند، شبكه شاد یاریگر دستگاه تعلیم و تربیت شده تا معلمان از این معبر، فرزندان این كهن بوم را از چشمه دانش سیراب كنند، امّا شاد برای بعضی از دانش آموزان به مشترك مورد نظری تبدیل گشته كه در دسترس نیست.


در دسترس نبودن شاد هم داستان های خودش را دارد، چونکه یا اینترنت خویش را به محل زندگی آنها -دانش آموزان- نرسانده و یا دانش آموز از سخت افزار متصل کننده به شاد -گوشی همراه هوشمند- محروم است. در این شرایط صعب و سخت، آموزگارانی از جنس عشق به میدان آمده تا با آموزش حضوری، این مشکل را از سر راه بردارند.
یکی از این معلمان ایثارگر، «ماشالله زارعی» است. معلمی از دیار بردخون، زادگاه خالوحسین سردار نام آور و همرزم رئیس علی دلواری در جهاد با نیروهای متجاوز بریتانیا. شهر جنوبی بردخون در شهرستان دیّر واقع شده و تا مرکز استان ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.
از ماجرا دور نشویم؛ حرف از دبیر زبان انگلیسی منطقه بردخون است... او که جوانی خویش را به حضور در جبهه های حق ضد باطل زینت داده و در دفاع از مام وطن ایثار کرده بود، این دفعه در جبهه ای دیگر ورود کرده تا برای دانش آموزان جا مانده از آموزش مجازی ایثار کند.
وی با صدور اطلاعیه ای اعلام نموده که آماده است از شروع اردیبهشت تا آغاز امتحانات به دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه که به فضای مجازی دسترسی ندارند، با رعایت اصول بهداشتی، به صورت حضوری و مجانی آموزش دهد. او گفته آمادگی دارد تا با وسیله نقلیه شخصی نه فقط دانش آموزان خود بلکه هر دانش آموزی در بخش بردخون و حتی روستاهای ساحلی بخش کاکی را آموزش دهد.
ماشالله زارعی درباره هدفش از این کار می گوید: "دوست دارم آموخته هایم را در اختیار بچه هایم قرار دهم چون که دانش آموزان را بچه های خودم می دانم و دوست دارم آنان به بهترین جایگاه برسند."
وی افزود: این روزها هر کسی مشغول کاری است و تلاش می کند تا از درد و رنج مردم کاسته شود چونکه بیماری و ویروس کرونا در همه دنیا گسترده شده و من هم به سهم خود می خواهم اندکی از دینم را به جامعه و مردم کشورم اداء کنم."
این فرهنگی بردخونی که زاده و اهل روستای شهنیاء است، اشاره کرد: "روزگاری شهیدان برای دفاع از ارزش ها و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی جان خویش را فدا کردند و این کار ما در مقابل ایثار آنان ذره ای بیش نیست. من همیشه آرزو داشتم آنچه توان دارم برای توسعه شهر و دیارم هزینه کنم و الان که می بینم برخی از دانش آموزان نیاز به درس و آموزش دارند مشتاقانه آماده خدمت و تلاش شبانه روزی هستم."
زارعی با یادآوری دوران گذشته خود با اندوه همراه با امید اظهار نمود: "آنچه ماندگار است خدمت برای خدا و بندگان خدا است و مادیات و زندگی مادی به زودی سپری می شود و من با کمال میل دوست دارم همه سرمایه ام که عمر و جانم است را برای مردم فدا کنم و منتی هم دراین زمینه ندارم."
اگر چه شاد در دسترس بعضی از دانش آموزان نیست اما این معلم ایثارگر امروز به مشترک همیشه در دسترس دانش آموزان بخش بردخون و ساحلی کاکی تبدیل گشته چونکه کافی است یک دانش آموز برای فراگیری درس با او تماس بگیرد تا آقای معلم برای خدمت و آموزش مجانی و بی منّت به سمت او بشتابد.1399/02/13
23:52:48
5.0 / 5
2640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه