پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی نوشت: ارتباطات و روابط عمومی عنصر اصلی در ارتقای و پیشرفت هر سازمان، نهاد و جامعه ای در دهكده جهانی است.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی ضمن ارج نهادن به زحمات و خدمات تلاشگران وکنشگران عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی، اظهار نمود: بدون شک روابط عمومی پل ارتباطی مستحکمی است بین افراد جامعه، سازمان ها و نهادها که همواره بعنوان یکی از عناصر اصلی و کاربردی درارتقاء و پیشرفت سازمانی جایگاه ویژه ای را به خود مختص کرده است.

وی اضافه کرد: روابط عمومی و ارتباطات می تواند کلید واژه های خلاقیت، ابتکار، هم افزایی وشکوفایی را تحقق عینی بخشد و با تلاشی آگاهانه ضمن عرضه تصویر صحیحی از وضع و واقعیت موجود، برمبنای رفتار آگاهانه و همدلانه و اخلاق حرفه ای اهتمام داشته باشد.

متن پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد

در سال پایانی دهه دوم هزاره سوم میلادی، ارتباطات و روابط عمومی با نقش کلیدی، اثرگذار و راهبردی خود و بعنوان هنر هشتم، عنصر اصلی در ارتقاء و پیشرفت هر سازمان، نهاد و جامعه ای در دهکده جهانی است.

روابط عمومی و ارتباطات می تواند کلید واژه های خلاقیت، ابتکار، هم افزایی وشکوفایی را تحقق عینی بخشد و با تلاشی آگاهانه ضمن عرضه تصویر صحیحی از وضع و واقعیت موجود، برمبنای رفتار آگاهانه و همدلانه و اخلاق حرفه ای اهتمام داشته باشد.

امروزه ابزار ارتباطی، به وسیله ای برای آموزش و تحقق توسعه کشورها تبدیل گشته اند. ارتباطات بخصوص از جنس الکترونیکی، بخش لاینفک زندگی بشر امروز در حوزه های مختلف است و اطلاعات و ارتباطات در جامعه فرا صنعتی کنونی، معیار اصلی توسعه و پیشرفت به حساب می آید.
در دنیای امروز که از آن بعنوان عصر ارتباطات یاد می شود، تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان، از اصول اساسی در هر سازمان است و بعنوان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در حیات اجتماعی به شمار می رود؛ همچنان که بهبود کیفی فعالیت ها و افزایش بهره وری سازمانی ناگزیر از برقراری ارتباطات تعاملی است.
گرامی داشت ۲۷ اردیبهشت ماه بعنوان روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم کشورمان مبین اهمیت و جایگاه والای ارتباطات و روابط عمومی بوده و در حقیقت فرصت ارزشمندی برای تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‏های صادقانه سخت کوشان عرصه ارتباطات و روابط عمومی است، عاشقانی که شبانه روز در ایفای نقش خود تلاش می‏کنند.
بی تردیدروابط عمومی پل ارتباطی مستحکمی است بین افراد جامعه، سازمان ها و نهادها که همواره بعنوان یکی از عناصر اصلی و کاربردی درارتقاء و پیشرفت سازمانی جایگاه ویژه ای را به خود مختص کرده است.

توجه ویژه به روابط عمومی، بعنوان نهادی که می تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم مدیران با کارکنان اقدام نماید، بسیار حائز اهمیت می باشد.

از آنجاییکه در سند تحول بنیادین و رویکرد نوین نظام تعلیم و تربیت به لزوم مشارکت ارکان سهیم در آموزش و پرورش، که فضای مجازی و رسانه یکی از آنهاست، تاکید فراوان شده است؛ وزارت آموزش وپرورش ازابتدا با استراتژی «آموزش تعطیل نمی شود» و با هدف استمرار جریان یادگیری به دنبال برقراری ارتباط بین معلم و دانش آموز بودلذا از تهدیدی که با شیوع کرونا در حوزه سلامت مردم و دانش آموزان بوجود آمده بود، بزرگترین فرصت توسعه یادگیری های الکترونیکی را ایجاد و روز میلاد خجسته قائم آل محمد (عج) به نفع عدالت آموزشی از شبکه آموزشی دانش آموزان ( شاد ) با هدف کیفیت بخشی به خدمات آموزش مجازی و ایجاد یک نظام هدفمند و تعاملی را بهره برداری نمود؛که معلمان و دانش آموزان می توانند به راحتی در فضایی امن همچون فضای مدرسه با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. شایسته است با عنایت به ایجاد فضایی متفاوت در زیست بوم جدید فناوری و شکل گیری شبکه شاد بعنوان یک رسانه بزرگ آموزشی؛ حوزه های اطلاع رسانی و ارتباطات در این حوزه گام های اساسی بردارند.

ضمن ارج نهادن به زحمات و خدمات تلاشگران وکنشگران عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی بخصوص درخانواده بزرگ آموزش و پرورش کشور، این روز پرارزش را به همه نیروهای متعهد، کوشا و اندیشمند روابط عمومی تبریک عرض می نمایم.

امید است در سالی که از جانب مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» مزین شده است روابط عمومی بعنوان یکی از ارکان مهم اثرگذار در امر اطلاع رسانی و امیدآفرینی، با همیاری گسترده درون و برون سازمانی بتواند بیشتر از پیش در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کند.

ان شاءالله با همت و عزم راسخ، شاهد فتح قله های پیروزی و سربلندی در توسعه و استمرار خدمت خالصانه به مردم شریف کشورمان در سرتاسر میهن اسلامی باشیم.

سلامتی، کامیابی و توفیقات روز افزون را برای شما عزیزان از خداوند متعال خواستارم.»
1399/02/28
14:35:11
5.0 / 5
2563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه