اجرای طرح مدرسه انطباقی امسال

اجرای طرح مدرسه انطباقی امسال

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرای بسته تحولی تحت عنوان «مدرسه انطباقی» در سال تحصیلی جدید اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت تحقق این بسته تحولی، ۶۴ مدرسه كه شامل ۳۲ مدرسه اوتیسم و ۳۲ مدرسه پذیرا است مجری طرح خواهند بود.


سیدجواد حسینی در گفتوگو با ایسنا، جزئیات طرح مدرسه انطباقی را تشریح و در اینباره اظهار نمود: سال جاری سه بسته تحولی را در جهت تحقق سندتحول بنیادین، در کنار برنامههای عادی طراحی کردیم که یکی از آنها بسته مدرسه انطباقی است.
وی ادامه داد: منظور مدرسهای است که با شرایط دانش آموزان با نیازهای ویژه منطبق بشود؛ چه مدارس خاص استثنایی و چه مدارس عادی یا پذیرا را دربر میگیرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینکه در جهت تحقق این بسته تحولی، ۶۴ مدرسه که شامل ۳۲ مدرسه اوتیسم و ۳۲ مدرسه پذیرا است را مدنظر قرار دادیم اظهار داشت: در واقع در هر استان یک مدرسه عادی و یک مدرسه اوتیسم از لحاظ فضا، تجهیزات و آموزش متناسب سازی و استاندارد می شوند.
حسینی افزود: مدرسه انطباقی، مدرسهای است که شرایط فیزیکی، تجهیزاتی، معلم، دانش آموز، والدین، محتوای کتاب درسی و کارگاههایش با شرایط دانش آموز استثنایی منطبق باشد.
وی به معلمان انطباقی در این طرح اشاره نمود و اظهار داشت: می خواهیم ۵۰۰۰ معلم را تحت آموزشهای ویژه قرار دهیم که بتوانند آموزش های باکیفیت و استانداردی عرضه کنند. سومین آیتم هم تجهیزات است. ۸۳ هزار تجهیزات آموزشی، توانبخشی، ورزشی و پرورشی نیاز است که مدرسه در انطباق کامل قرار بگیرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اضافه کرد: آیتم دیگر محتوای کتاب درسی است. ۱۲۸ عنوان کتاب درسی را در سال۹۹ متناسب با شرایط دانش آموزان منطبق خواهیم کرد. عنصر بعدی والدین هستند. کتابهایی را برای والدین صاحب فرزندان با نیازهای ویژه می نویسیم که بدانند باید با آنها چگونه برخورد کنند.
حسینی به دانش آموزان عادی هم بعنوان پنجمین عامل در مدرسه انطباقی اشاره نمود و اظهار داشت: به جهت اینکه یک دانش آموز عادی بداند چگونه باید با همکلاسی و هم مدرسهای دارای نیازهای ویژه خود برخورد کند کتابهایی در دست نگارش است. این مجموعه مدرسهای را با شرایط دانش آموز با نیازهای ویژه که آنجا درس می خواند منطبق می کند.

منبع:

1399/04/28
13:19:17
5.0 / 5
2224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه