استاندار مركزی:

سهم مدارس دولتی استان مركزی از قبولی های كنكور مطلوب نمی باشد

سهم مدارس دولتی استان مركزی از قبولی های كنكور مطلوب نمی باشد

پروژه آسان: مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: سهم مدارس دولتی استان مركزی از قبولی های كنكور مطلوب نمی باشد كه بهبود این وضعیت باید مورد توجه قرار گیرد.


سید علی آقازاده چهارشنبه ۲۲ مرداد در نشست شورای آموزش و پرورش استان، اظهار نمود: با توجه به این که سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه شروع می شود و فرصت اندک باقی مانده تا این زمان و در نظر گرفتن شرایط کرونا، باید مشکلات اینترنت برای بهره مندی دانش آموزان از شبکه های مختلف برطرف شود.

وی ادامه داد: امیدواریم تا ۱۵ شهریور ماه تمامی شهرستان های استان مرکزی در وضعیت سفید قرار گیرد. بهره برداری از پروژه هایی که تا اول مهر تکمیل می شوند نیز با فرض بر سفید و یا زرد بودن شرایط باید مورد توجه باشد.

استاندار مرکزی درباب وضعیت سوادآموزی استان افزود: استان مرکزی چهار سال پی در پی جزو استان های برتر و قابل تقدیر در حوزه سوادآموزی بوده و امیداریم بتوان همین وضعیت را تا سال های متمادی حفظ کرد.

استاندار مرکزی افزود: در پروژه مهر حمایت لازم باید تا اغاز سال تحصیلی جدید انجام و این پروژه مورد توجه جدی قرار گیرد. سال قبل ۳۰ میلیون تومان به این پروژه تخصیص داده شد که امسال به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا خواهدنمود.

وی عنوان کرد: سهم مدارس دولتی استان مرکزی از قبولی های کنکور مطلوب نمی باشد که بهبود این وضعیت باید مورد توجه قرار گیرد.

آقازاده اضافه کرد: باوجود تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه اموزش و پرورش، اما مقداری از معیار اصلی منحرف هستیم که باید این انحراف در جلسات کارشناسی بررسی و برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز با اعلان اینکه از والدین انتظار می رود به هدایت تحصیلی اعتماد کنند، اظهار داشت: شناسایی استعدادها و هدایت استعدادها همیشه مورد توجه است و تمام مولفه های هوش دانش آموزان از طرف معلمان برمبنای مشاهدات بررسی می شود و جای نگرانی برای والدین وجود ندارد.

شهریار فولادوند اضافه کرد: تا اختتام برنامه ششم توسعه باید ۵۰ درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش تحصیل کنند که این برنامه در سال تحصیلی جدید ۴۲ درصد پیش بینی شده و در این راستا تمامی فضاها تجهیز و ایجاد رشته های جدید هدفگذاری شده است و مقرر شده با ارائهدمجوز به ارشاد، فضا و رشته های جدید برای ایجاد هنرستان جدید ایجاد شود. بر طبق شرایط اقتصادی و بازار کار بعد از تحصیل، والدین بیشتر به تحصیل فرزندان خود در رشته های تجربی، انسانی و ریاضی تمایل دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اشاره کرد: برمبنای آخرین آمار، ۳۵ درصد از دانش آموزان کشور در رشته فنی و حرفه ای و کار و دانش مشغول به تحصیل هستند که این آمار در استان مرکزی ۴۰ درصد است، همچنین۶۵ درصد از دانش آموزان کشور در رشته های نظری مشغول به تحصیل هستند که این آمار در استان مرکزی ۶۰ درصد شامل ۳۰ درصد تجربی، ۱۵ درصد انسانی و ۱۵ درصد ریاضی است.

فولادوند افزود: آمارها حاکی از این است که استان مرکزی در جذب دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش از میانگین کشوری بالاتر بوده و در زمره هفت استان برتر قرار دارد.

وی درباب دستورالعمل بازگشایی مدارس در پروژه ۹۹ نیز اظهار داشت: به سبب شرایط به وجود آمده بواسطه کرونا، در سال تحصیلی جدید دو شعار ارتقای سطح بهداشت مدارس و توسعه آموزش های الکترونیک برای بازگشایی مدارس تدوین شده که در همین راستا در سال تحصیلی جدید کارگروه بهداشت و تندرستی به کارگروه های مهر اضافه شده است.

فولادوند تصریح کرد: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور آغاز و وضعیت بازگشایی مدارس برمبنای وضعیت کرونا اعلام می شود بطوریکه در شهرهای سفید به شکل حضوری، در شهرهای زرد به صورت معلم محور و به صورت حضوری با نصف ظرفیت کلاس برگزار می گردد و در شرایط قرمز اساس کار، آموزش های تلویزیونی، شبکه شاد و برنامه های آموزشی مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اشاره کرد: در سال تحصیلی گذشته، حدود ۲۰ درصد دانش آموزان این استان دسترسی به شبکه شاد نداشتند که به همین دلیل تولید محتوای الکترونیک برای این دانش آموزان در دستور کار قرار گرفت، همین طور مقرر است سامانه شاد به شاد پلاس ارتقا پیدا کند.

فولادوند بیان کرد: تابحال ۱۲۷ هزار و ۳۸۴ دانش آموز پایه ابتدایی، ۵۷ هزار و ۳۲۱دانش آموز مقطع متوسطه اول و ۴۱ هزار و ۲۵۲دانش آموز مقطع متوسطه دوم در این استان در سامانه دانش آموزی ثبت نام کرده اند.

وی بیان کرد: افراد باقی مانده هم عموما از استعدادهای درخشان هستند که به سبب وجود مشکلات کشوری از آزمون های خود عقب ماندند و پیگیری مشکلات آنها در دستور کار است.

مدیرکل اموزش و پرورش استان مرکزی افزود: کنکور هدف آموزش و پرورش نیست بلکه سند تحول، سند بالا دستی هدف این دستگاه است و کنکور علاوه بر اینکه هدف نیست، لطمه های جدی به اهداف اصلی این سازمان نیز وارد کرده است.

فولادوند اشاره کرد: هر طرحی که در آموزش و پرورش به مرحله عمل می رود یک کارشناسی ۸ ماهه پیش از آن صورت خواهد گرفت و درباب استفاده و تعامل دانش آموزان با دانشگاه، برای شناخت استعدادها و در نهایت، هدایت تحصیلی نیازمند کارشناسی است. مهمترین مسئله ای که امروز برای هدایت تحصیلی دانش آموزان وجود دارد آگاه سازی و اقناع خانواده هاست که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

منبع:

1399/05/22
22:10:06
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه