استاندار تهران:

بیمارستان های تهران در ابتدای انتشار كرونا فاقد دستگاه اكسیژن بودند

بیمارستان های تهران در ابتدای انتشار كرونا فاقد دستگاه اكسیژن بودند

به گزارش پروژه آسان استاندار تهران با اشاره به وضعیت مدیریت بیماری كرونا در استان تهران از تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومانی اعتبارات ارزش افزوده شهرستان های استان به مبحث بهداشت و درمان اطلاع داد و اظهار داشت: در ابتدای انتشار كرونا بیمارستان های تهران فاقد دستگاه اكسیژن بودند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با رئیس و اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تهران بیمارستان های این استان و همینطور شهر تهران فاقد دستگاه های اکسیژن ساز بودند. با تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده شهرستان های استان توانستیم در پیک بیماری کرونا عملکرد مطلوبی عرضه نماییم.
وی ادامه داد: حالا وضعیت تهران به لحاظ مرگ و میر و بستری ناشی از مبتلا شدن به کرونا از میانگین سایر استان های کشور پایین تر است. تعداد 750 هزار نفر در کشور در اثر کرونا بیکار شدند که 160 هزار نفر آنها در تهران از بیمه بیکاری بهره مند شدند. ضمن اینکه اجازه ندادیم هیچ واحد تولیدی تعطیل شود و همچنان از واحدهای خدماتی و تولیدی در این حوزه حمایت می نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به عملکرد استان تهران در عرصه تولید و اقتصاد اشاره نمود و اضافه کرد: در عملیاتی کردن شعار سال مهم ترین راهبرد ما در استان تهران تأمین زیرساخت های شهرک های صنعتی همچون راه اندازی ۵ پست برق فشار قوی و همینطور تخصیص پساب این شهرک ها است. همینطور در توسعه خطوط حمل و نقل ریلی اقدامات خوبی صورت گرفته؛ بطوریکه قطار حومه ای پاکدشت، قرچک، ورامین، پیشوا به گرمسار در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی افزود: ۲۳ درصد از جمعیت حاشیه نشین ساکن در بافت های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند و حدود ۲۲ درصد از صدمه های اجتماعی در کشور در استان تهران است که سرریز صدمه های اجتماعی کشور است. ۸۷ هزار میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد درآمد مالیاتی کشور از استان تهران تأمین می شود، اما متأسفانه بودجه عمرانی متناسب با جمعیت و ظرفیت های استان تخصیص نمی یابد.
منبع:

1399/05/26
23:56:48
5.0 / 5
2144
تگهای خبر: اجتماعی , بیمار , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه