حضور معلمان درمدارس الزامی است

حضور معلمان درمدارس الزامی است

پروژه آسان: معاون حقوقی و امورمجلس وزارت آموزش وپرورش با تاكید بر اینكه حضور معلمان در مدارس الزامی است اظهار داشت: مدیران مدارس موظفند سرانه را صرفاً برای رعایت بهداشت مدارس مصرف كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی با حضور در منطقه ۱۶ آموزش وپرورش شهرتهران از دبیرستان رشد این منطقه بازدید کرد و در جمع مدیران ومسئولان این منطقه حاضر شد.
در این بازدید معاون حقوقی وامورمجلس آموزش وپرورش با شاره به اینکه تلاش شده است برپایه اعلام یونسکو که آموزش نباید تعطیل شود درمورد دایر بودن مدارس و کلاسهای درسی در وهله اول حضوری و در صورت عدم امکان غیر حضوری برنامه ریزی لازم انجام پذیرد، رعایت پروتکل های بهداشتی را بسیار پر اهمیت و اولویت نخست عنوان نمود و اظهار داشت: انتظار من از رئیس منطقه آموزش و پرورش این است که برتمامی مدارس تحت حوزه خود نظارت داشته باشد ضمن آن که حضور معلمان در مدارس الزامی است.
وی برپوشش ماسک، فاصله اجتماعی و جریان هوای آزاد تصریح کرد و اظهار داشت: سرانه بهداشت مدارس باید به مدارس داده شود و مدیر مدرسه هم موظف است آنرا صرفاً برای رعایت بهداشت مدارس صرف کند.
احمدی بااشاره به آن که درسال ۱۴۰۰ بیشتر از دو سوم معلمان براثربازنشستگی از آموزش وپرورش خارج می شوند اظهار داشت: سال جاری ۲۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند.۳۳هزار نفرهم از راه آزمون استخدامی جذب خواهند شد. ۲۵هزار و ۴۳۷ نفر هم از نیروهای حق التدریس و آموزشیاران فعلی جذب می شوند که اینها پس از یک دوره یکساله بکار گرفته خواهند شد. این برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی است که در یک سال ۷۳ هزار نفر جذب خواهیم داشت و این جذب می تواند خلاء آتی را جبران کند.
معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: آنچه در بند ب ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه آمده است مهندسی نیروی انسانی درآموزش وپرورش است. دراین قانون اعلام نموده ایم اگر ۳۰ درصد از دانش آموزان جذب رشته های فنی و حرفه ای می شوند تاپایان سال این برنامه یعنی ۱۴۰۰سال باید به رقم ۵۰ درصد برسد. ما مقصریم که اینها را اجرا نکرده ایم و الان شاهد هجوم دانش آموزان به رشته های تجربی و... هستیم.
معاون وزیرآموزش وپرورش با اشاره به لزوم تقویت حس مسئولیت پذیری میان عوامل اجرایی ومدیران اظهار داشت: به زودی آئین نامه اجرایی مدارس با اصلاحات به عمل آمده ابلاغ خواهد شود. این آئین نامه الان در کمیسیون شورایعالی آموزش وپرورش نهایی شده وانشاء الله ظرف دوهفته آتی ابلاغ می شود در این اصلاحات وضعیت و شرایط فعلی و اجرای سند تحول بنیادین لحاظ شده است.
احمدی لاشکی ضمن قبولی نارسایی درشبکه شاد۱و۲ گفت این شبکه به مرور اصلاح و رفع اشکال خواهد شد. یادمان باشد که این یک ابزارمهم برای آموزش وپرورش کشور است و نباید نتایج مثبت آنرا نادیده گرفت.
وی در خاتمه به تعامل دو سویه میان صف و ستاد تصریح کرد و آنرا سبب ارتقای برنامه ها دانست.
گفتنی است در این نشست مطالبی ازسوی معلمان و مدیران در مورد شبکه شاد و ساماندهی نیروی انسانی عنوان شد.
منبع:

1399/07/07
14:15:34
5.0 / 5
1330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه