تجمع مربیان پیش دبستانی در یاسوج بعلاوه پاسخ مسؤلان

تجمع مربیان پیش دبستانی در یاسوج بعلاوه پاسخ مسؤلان

كهگیلویه و بویراحمد برخی از مربیان پیش دبستانی شهر یاسوج، مركز استان كهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتكلیفی خود برای استخدام و بكارگیری جلوی دفتر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون تجمع كردند.


یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر در این تجمع به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: بیشتر مربیان پیش دبستانی استان از سال ۸۲ تا ۸۵ بدون هیچ کد پرسنلی، بیمه و حمایتی از جانب آموزش و پرورش مشغول به کار بوده اند و به عنوان نیروی آزاد از ما استفاده می نمایند.
وی ادامه داد: در بیشتر استان های کشور مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش شدند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهانه نداشتن کد هیچ حمایتی در این حوزه از ما نشده است.
این مربی پیش دبستانی خاطرنشان کرد: سال ۹۵ فراخوان زده شد و مربیان پیش دبستانی استخدام شوند در این استان به این بهانه که نیروی پیش دبستانی دولتی نداریم این مورد را پیگیری نکردند بلکه کتمان کردند. از مسؤلان استانی بویژه مدیرکل آموزش و پرورش انتظار داریم که این مورد را پیگیری کنند تا ما به حق خودمان برسیم.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۸۰۰ مربی پیش دبستانی در سطح استان وجود دارد که ۱۸۰ نفر از این مربیان مربوط به پیش از سال ۹۲ هستند.
یکی دیگر از این مربیان به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: خواهان حل مشکل مربیان پیش دبستاین استان کهگیلویه و بویراحمد از وزیر آموزش و پرورش هستیم و خواهش می نماییم که دستور دهند این مسئله بررسی و رفع گردد.
وی ادامه داد: از سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری درخواست داریم به این مسئله ورود کنند تا حق ما ضایع نشود.
هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتباط با تجمع مربیان پیش دبستانی یاسوج جلوی دفتر نماینده شهرستانهای بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس جهت تعیین تکلیف برای استخدام در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: هیچ مجوزی برای استخدام و بکارگیری این مربیان که در مدارس غیردولتی فعالیت داشتند، وجود ندارد.
وی ادامه داد: مصوبه مجلس در مورد قانون تعیین تکلیف مربیان حق التدریس و پیش دبستانی مشمول کسانی که قبلا در مدارس دولتی فعالیت و تدریس داشتند، کد هفت رقمی پرسنلی در سال های ۷۹ تا ۹۱ و همینطور مستنداتی که از حسابداری و مالی آموزش و پرورش حق التدریس دریافت کرده اند را داشته باشند، می شود.
زارع پور اظهارکرد: در هیچ استانی این مصوبه برای مربیانی که در مدارس غیردولتی تدریس داشتند اجرا نشده و تنها در یکی دو استان غیرقانونی اجرا شد که با آنها برخورد صورت گرفت.
منبع:

1399/08/01
22:52:33
5.0 / 5
1750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه