آخرین آمارهای استفاده از شاد بعلاوه جدول

آخرین آمارهای استفاده از شاد بعلاوه جدول

پروژه آسان: مدارس همچون نخستین مراكزی بودند كه از اوایل اسفندماه و به دنبال شیوع ویروس كرونا تعطیل شدند؛ وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا آموزش های تلویزیونی را در دستوركار قرار داد و پس از چندی در 21 فروردین ماه سال جاری موفق به راه اندازی پیام رسانی داخلی موسوم به «شاد» (شبكه اجتماعی دانش آموز) شد كه استفاده از آن در سال تحصیلی جاری نیز بعنوان راهبرد اصلی آموزش و پرورش در دوران آموزش های غیرحضوری مدنظر است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، طبق آخرین آمارهای اعلام شده تا کنون ۱۱۰ هزار و ۹۷۹ مدیر، ۱۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۹۳ دانش آموز و ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ معلم عضو شبکه شاد شده اند.
راه اندازی سامانه شاد مزایای زیادی را برای وزارت آموزش و پرورش، مدیران، معلمان و دانش آموزان در برداشته است. اهم این موارد عبارتند از فضای مجازی ایمن برای دانش آموزان، بستر اختصاصی برای خانواده و مخاطبان آموزش و پرورش، تعاملی بودن، رایگان بودن (در راه اندازی برای وزارتخانه و در استفاده برای مخاطبان)، بهره گیری از ظرفیت های بومی، قابلیت نظارت گسترده بر روند آموزش و ارزشیابی، امکان گزارش گیری در تمامی سطوح، حفظ حقوق و حریم معلم و مدیر، امکان جلب مشارکت و نظارت خانواده.
بر اساس آمار استخراج شده، میزان استفاده از شبکه شاد در گوگل فایربیس، تعداد کاربران یکتای فعال در ۲۸ روز گذشته ۱۸ میلیون نفر، تعداد کاربران یکتای فعال در هفت روز گذشته ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران یکتای فعال در روز گذشته ۹.۶ میلیون نفر است.با افزایش ظرفیت ها در نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز، از شروع سال تحصیلی جاری، امکان پخش زنده کلاس و ارتباط زنده دوطرفه و تماس صوتی درون اپلیکیشن (تماس دوسویه) در شبکه شاد فراهم گشته است.
معلم در کلاس های آنلاین خود می تواند با انتخاب پخش زنده دو طرفه کلاس های آنلاین تعاملی با هدف پرسش و پاسخ دانش آموزان برگزار کند، به این صورت که فرد آغاز کننده تصویر آنلاین خودرا در گروه به وجود می آورد و دیگر اعضای گروه می توانند با ارسال در خواست لایو در آن شرکت نمایند و یا پرسش های خودرا برای پاسخگویی معلم در پخش زنده درج کنند.
آمار استفاده از پخش لایو در شبکه شاد در تصویر زیر مشخص است و به بیش از ۶۰۰ هزار پخش زنده در روز پنجم آذرماه رسیده است.


پیغام های یکتای جابه جا شده در شبکه شاد در بازه زمانی ششم آبان تا پنجم آذر ماه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون متغیر بوده است.


ترافیک شاد در دودیتاسنتر تولید می شود و برمبنای ثبت اطلاعات مذکور یکی از دیتاسنترها، در بازه زمانی ۳۰ روزه اخیر، بیشینه پهنای باند به ۳۲۱ گیگابایت بر ثانیه رسیده است.تعداد کاربران شبکه شاد از ساعات ابتدایی بامداد به تدریج افزایش می یابد و در ساعت ۱۰ بامداد به اوج خود می رسد؛ به شکلی که بیش از دومیلیون نفر در این ساعت در حال استفاده از شاد هستند.


بر اساس گزارش ها، پایین ترین آمار دسترسی به شبکه شاد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. تعداد کل دانش آموزان این استان ۷۶۱ هزار نفر است که از این مقدار، هویت ۳۱۸ هزار نفر در شاد احراز شده و تعداد دانش آموزان فعال در هفت روز گذشته ۲۲۵ هزار نفر بوده است.
آمار دانش آموزان فعال در شاد به تفکیک استان های کشور در جداول زیر قابل مشاهده می باشد.


در نهایت آمار اعلامی از طرف وزارت آموزش و پرورش نشان میدهد که هم اکنون تعداد کل پیغام های ارسال شده در شبکه شاد ۹ میلیارد و ۲۵۳ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۹۳ عدد است. پیشینه پهنای باند ۳۳۰ گیگابایت بر ثانیه و تعداد فایل های ارسال شده سه میلیارد و ۳۵۳ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۳۶۲ مورد است.
همچنین ۱۱۰ هزار و ۹۷۹ مدیر، ۱۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۹۳ دانش آموز و ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ معلم عضو شبکه شاد هستند.گرچه شرایط اضطراری متعاقب کرونا، آموزش و پرورش را به ایجاد شبکه شاد وادار کرده و از دستاوردهای فوری و کوتاه مدت آن بهره مند کرد، اما این شبکه، حتی پس از اختتام فراگیری این ویروس نیز می تواند بعنوان ابزار سیاست گذاری و نظارت مورد استفاده وزارتخانه قرار گیرد.
شاد می تواند بعنوان دستیار معلم در تکمیل و ارتقای کیفیت آموزش به کار گرفته شود و حتی در صورت بازگشت مجدد ویروس یا بروز خیلی از بحران های غیرقابل پیش بینی، امکان استمرار امر آموزش را فراهم آورد.
منبع:

1399/09/08
21:53:20
5.0 / 5
867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه