امتحانات نهایی دی ماه حضوری

امتحانات نهایی دی ماه حضوری

امتحانات نهایی دی ماه دانش آموزان پایه دوازدهم دوره دوم متوسط روزانه، بزرگسالان، آموزش الکترونیکی و داوطلبان آزاد شاخه نظری پیش دانشگاهی، رشته هنر، شاخه فنی حرفه ای نیم سالی- واحدی (بزرگسالان آموزش الکترونیکی - داوطلبان آزاد) دی ماه سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ از روز پانزدهم دی ماه به صورت «حضوری» آغاز و هشتم بهمن ماه تمام می شود.


خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه با عنایت به اعلام نظر وزارت بهداشت و ابلاغ بخشنامه امتحانات، همه امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار خواهد شد؟ اظهار نمود: بله، امتحانات نهایی دیماه مطابق بخشنامه، برای دانش آموزان مشمول، به صورت حضوری برگزار می گردد.
وی ادامه داد: بخشنامه صریح و روشن است و در نامه وزارت بهداشت هم آمده است که با برگزاری غیرحضوری امتحانات موافق است، ولی در صورت عدم امکان برگزاری امتحانات غیر حضوری، امتحانات حضوری با رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید -۱۹ برگزار گردد.
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی برگزاری امتحانات داخلی هم اظهار داشت که بزودی بخشنامه ای در این حوزه صادر و جزئیات آن اعلام خواهد شد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، امروز، بیست و سوم آذرماه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسط روزانه، بزرگسالان، یادگیری از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری پیش دانشگاهی، رشته هنر، شاخه فنی حرفه ای نیم سالی- واحدی (بزرگسالان یادگیری از راه دور - داوطلبان آزاد) دیماه سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام نمود.
در متن بخشنامه ارسالی به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها آمده است که در جهت اجرای فعالیت کد ۴-۸، با عنوان «برنامه ریزی - طراحی سؤالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیر نهایی در سال ۹۹»، برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹ مبحث بخشنامه سوم اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر مبنای مجوز مرکز مدیریت بیماری های واگیر (نامه ششم آذرماه ۱۳۹۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به پیوست برنامه امتحانات نهایی پایه های مذکور در دیماه ۱۳۹۹، به حضور ارسال می شود.
برخی نکات قابل توجه در برگزاری آزمون به این شرح است:
- برگزاری امتحانات با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی صورت گیرد.
- بر مبنای شیوه نامه وظایف عوامل اجرایی امتحانات؛ ستاد امتحانات استان / شهرستان نواحی و مناطق تشکیل و نسبت به تعیین حوزه های اجرا، تصحیح و عوامل اجرایی اقدام و مراتب در سامانه فاینال درج شوند.
- واحدهای آموزشی در اسرع وقت، برنامه های امتحانی را بدون دخل و تصرف در محل مناسب نصب کرده و علاوه بر آن، تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع تمامی دانش آموزان و داوطلبان آزاد برسانند.
- ارزشیابی دروس داخلی و امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس روزانه که در شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی در بعضی از دروس نشده اند به شیوه حضوری برگزار می شود.
- دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سالهای قبل؛ (بند ۲ مصوبه هجدهمین جلسه کمیسیون معین شورایعالی - ۱۳۹۷/ ۱۱ / ۱۷ )، می توانند بعد از تطبیق دروس، در امتحانات نهایی دروس معادل پایه دوازدهم شرکت نمایند. بدیهی است اطلاعات دروس داخلی دوره پیش دانشگاهی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود، از راه سامانه در ارتباط با فاینال ارسال خواهد شد.
- با توجه به نامه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و تغییر کتب درسی "تاریخ ۳ ایران و جهان معاصر" کد ۱۱۲۲۱۹ و "فلسفه ۲ " کد ۱۱۲۲۲۶ پایه دوازدهم، سؤالات امتحانات نهایی دیماه ۱۳۹۹ برای دانش آموزان روزانه از کتاب چاپ ۱۳۹۸ با بارم بندی همان سال و برای بزرگسالان و داوطلبان آزاد از کتاب چاپ ۱۳۹۹ طراحی خواهد شد.

استعلام برگزاری امتحانات از وزارت بهداشت
مهرزاد حمیدی، معاون وزیر آموزش و پرورش و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مقابله با کرونا، در نامه ای خطاب به ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نوشته است:
در پاسخ به نامه چهارم آذر ۱۳۹۹ در مورد مجوز برگزاری امتحانات نهایی دیماه دانش آموزان پایه دوازدهم؛ به پیوست جوابیه رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی در خصوص برگزاری غیر حضوری و یا در صورت عدم امکان، برگزاری امتحانات به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی در ارتباط با برگزاری امتحانات و آزمون های تراکمی دانش آموزان در شرایط فاصله گذاری اجتماعی، رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید ۱۹ ایفاد می شود.
در پاسخ به این نامه، دکتر محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرده است: عطف به نامه مورخ ۲۶ آبان ۱۳۹۹ در مورد مجوز برگزاری امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی، بزرگسالان، آموزش راه دور و داوطلبان آزاد در نوبت امتحانی دیماه ۱۳۹۶ با عنایت به شرایط کنونی بیماری، این مرکز موافق برگزاری امتحانات به صورت غیر حضوری است. در صورت عدم امکان برگزاری امتحانات غیر حضوری، امتحانات حضوری با رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید -۱۹ برگزار گردد.1399/09/24
23:44:13
5.0 / 5
794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه