شرایط اختصاصی استخدام ۲۷ هزار و ۳۰۰ معلم جدید بعلاوه جزئیات

شرایط اختصاصی استخدام ۲۷ هزار و ۳۰۰ معلم جدید بعلاوه جزئیات

پروژه آسان: هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرائی کشور امروز و فردا، یازدهم و دوازدهم دی ماه برگزار می گردد و 562 هزار و 676 داوطلب در 189 شهر و 2730 حوزه با یکدیگر رقابت می کنند تا 38 هزار و 184 صندلی را در 240 شغل در 81 دستگاه اجرائی از آن خود کنند. در این میان، شمار زیادی از داوطلبین برای جذب در آموزش و پرورش ثبت نام کرده بودند که در نهایت 27 هزار و 300 معلم جدید از میان پذیرفته شدگان، گزینش و بعد از طی دوره های دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس خواهند شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، آنطور که قبل از این وزیر آموزش و پرورش اعلام نمود ه است از حدود ۲۸ هزار مجوزی که بوسیله ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و در قالب آزمون استخدامی ستاندن شده، ۸۰۰۰ مجوز جذب مربوط به مربی امور تربیتی است که کم سابقه است.
در ادامه شرایط اختصاصی استخدام در وزارت آموزش و پرورش را مرور می نماییم.
طی دوره یک ساله مهارت آموزی توسط پذیرفته شدگان با رعایت شرایط و ضوابط ذیل:
- به استناد مجوز ۳۱ اردیبهشت ۹۹ و ۲۷ خرداد ۹۸ و اول تیر ۱۳۹۸ سازمان اداری و استخدامی کشور و مفاد ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی (این دوره شامل مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی نظری و مهارتی است) هستند که برای دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و حوزوی پذیرفته شده در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش، برابر بخشنامه خاص خود برگزار می گردد.
- این دوره ها در دانشگاه فرهنگیان شامل رشته های شغلی دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور، مراقب سلامت و در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی شامل رشته شغلی هنر آموز می شود.
- این دوره بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است. بر این اساس مهارت آموزانی که از حضور در کلاس درس و امتحانات مواد درسی اجتناب کنند بعنوان انصراف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه های دوره آموزشی و خسارت های وارده خواهند بود.
- قسمتی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هریک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می تواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و ستاندن هزینه های مربوط اقدام نماید.
- شرایط، ضوابط و نحوه ثبت نام در دوره یکساله مهارت آموزی پس از قبولی نهایی و تایید صلاحیت های عمومی توسط گزینش، از سوی
دانشگاه های مجری دوره یکساله مهارت آموزی اعلام خواهد شد.
- رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده از طرف دانشگاه مجری دوره مزبور، الزامی است. پذیرفته شدگان نهایی جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره یکساله مهارت آموزی بوسیله پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه های مزبور اقدام نمایند.
- مدت دوره یک ساله مهارت آموزی جزو سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و فقط بعنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش وپرورش است.
- گواهی اختتام دوره مهارت آموزی دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی نیست.
- محل مهارت آموزی دوره یکساله، بر طبق شغل محل بعد از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد.
- تغییر محل مهارت آموزی، فقط در صورت وجود شغل، با رعایت جنسیت بوسیله دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
- مهارت آموزان در زمان ثبت نام در مراکز مجری دوره یکساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک آی سی دی ال هستند. در غیراینصورت باید تعهد کنند که پیش از دوره یکساله مهارت آموزی مدارک مزبور را ارائه نمایند.
- دانشگاه های مجری دوره مهارت آموزی، مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارند و در صورت وجود امکانات و تقاضای افراد، ارائه خدمات با ستاندن هزینه مربوطه امکان پذیر خواهد بود.
- پذیرفته شدگان شغل محل های آموزش و پرورش عشایری پس از گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون، جهت تعیین محل خدمت در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه قرار خواهند گرفت.
تذکرات مهم
-متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز (استاد کاری) باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم پیوسته بوده و یا در صورت دارا بودن مدرک
تحصیلی فوق دیپلم ناپیوسته باید مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.
- برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی بر طبق شرایط احراز شغل در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان
- تغییر منطقه محل خدمت تعیین شده در این دفترچه، پس از قبولی نهایی و پیش از استخدام و اشتغال به کار، تحت هر شرایطی (تأهل، تجرد، تکفل، فوت والدین، تبعیت از همسر، همسر کارمند ارگان و یا نهاد خاص، استفاده از سهمیه خاص و....) ممنوع بوده و پس از اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان خواهد بود.
- صدور احکام و ابلاغ اشتغال به کار معلمان جدید الورود به آموزش و پرورش، مشروط به ادای سوگند معلمی و امضای سوگندنامه معلمی خواهد بود. متن امضای سوگندنامه در پرونده معلمان نگهداری می شود.
- فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش می باشند، حق ثبت نام در آزمون استخدامی را ندارند.
- محل خدمت یک منطقه آموزشی است که حسب نیاز آموزش و پرورش جهت استخدام و اشتغال پذیرفته شدگان نهایی، در این آگهی مشخص شده است.
منبع:

1399/10/11
18:54:58
5.0 / 5
726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه