آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از شروع بهمن در شهرهای آبی و زرد

آموزش حضوری دروس عملی هنرستانیها از شروع بهمن در شهرهای آبی و زرد

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار داشت: البته باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها باتوجه به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه و لازم است به صورت حضوری برگزار شوند که از شروع بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.


مصطفی آذرکیش در گفت و گو با ایسنا، به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی ها پرداخت و اظهار نمود: ۱۶۶۳ کانال تخصصی برای ۲۶ رشته شاخه فنی و حرفه ای و ۷۰ رشته شاخه کاردانش در شبکه شاد به وجود آمده است. بیش از ۷۵۰۰ عنوان محتوای آموزشی در این کانال ها بارگذاری شده است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هرچند باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان ها باتوجه به ماهیت کارهای عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی هم راه است.
آذرکیش اشاره کرد: لازم است کارگاه های عملی به صورت حضوری برگزار شوند که از شروع بهمن ماه این امکان در شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گشته است.
وی با اعلان اینکه باوجود تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر آموزش های مهارتی، رشد سهم فعلی آموزش مهارتی در دوره متوسطه قابل توجه است و امسال ۳۲ هزار هنرجو بیشتر از سال قبل در هنرستان ها ثبت نام کردند.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هم چنین در چند سال اخیر شاهد افزایش چهار برابری هنرجویان هنرستان های مناطق محروم و روستایی بودیم. شمار دانش آموزان دوره های فنی و کاردانش در این مناطق از ۲۵ هزار به ۹۸ هزار نفر رسیده است.1399/10/27
18:42:12
0.0 / 5
819
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه