ماراتن كنكور ۱۴۰۰ در ایستگاه پایانی

شروع رقابت داوطلبان رشته زبان های خارجی در آخرین روز كنكور

شروع رقابت داوطلبان رشته زبان های خارجی در آخرین روز كنكور

پروژه آسان: چهارمین و آخرین روز کنکور سال 1400 از ساعت 8 بامداد امروز شنبه 12 تیر ماه 1400 با رقابت بیش از 175 هزار و 776 داوطلب در 3522 حوزه امتحانی بیش از 414 شهرستان و 11 کشور خارجی شروع شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کرده اند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر گردیده است.
برمبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد کارت های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی هستند که رقابت لین داوطلبان نیز از ساعت ۸ بامداد امروز شنبه ۱۲ تیر ماه سال جاری در آخرین و چهارمین روز کنکور شروع شد.
این آزمون در ۱۱ حوزه امتحانی خارج از کشور شامل دبی، فرانکفورت، دوحه، کویت، آنکارا و استانبول، کویته، باکو، ایروان، کوالالامپور و مسقط برگزار می گردد.
برمبنای اعلام سرکنسولگری ایران در دبی، حوزه امتحانی دبی با بیشترین داوطلب، بزرگترین حوزه کنکور سراسری خارج از کشور شمرده می شود.
برمبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا مطابق سال قبل خواهد بود. به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و امسال نیز همین حدود و بیش از یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزییات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که آمار داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ حدود ۳۵ هزار نفر کاهش داشته و تعداد داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی کاهش یافته و داوطلبان دو گروه آزمایشی هنر و علوم انسانی روند افزایشی داشتند.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
نتایج اولیه آزمون سراسری بصورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، بمنظور دسترسی هرچه سریع تر به سؤالات گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می توانند بعد از آزمون سؤالات را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور ببینند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، روز گذشته جمعه ۱۱ تیر ماه سال جاری تعداد ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی به رقابت پرداختند که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب نیز مرد بودند.
همین طور روز پنج شنبه ۱۰ تیر نیز تعداد ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ نفر از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم انسانی و ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شرکت کردند و بامداد روز چهارشنبه ۹ تیرماه نیز آزمون برای بیش از ۱۲۵ هزار داوطلب گروه ازمایشی هنر انجام شد.


منبع:

1400/04/12
22:46:37
0.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه