رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبرداد

سهمیه استخدامی 800 معلم استثنایی امسال

سهمیه استخدامی 800 معلم استثنایی امسال

به گزارش پروژه آسان رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به سهیمه جذب 868 معلم استثنایی در آزمون استخدامی اخیر آموزش و پرورش اشاره نمود و اظهار داشت: پیش بینی می نماییم در پروسه بازنشستگی امسال، حدود 700 متقاضی بازنشستگی داشته باشیم که اگر بتوانیم این 868 نفر را جذب نماییم در سال تحصیلی پیش رو از حیث نیرو، چندان دچار مشکل نمی شویم.


حمید طریفی حسینی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی و سهمیه تخصیصی در آزمون استخدامی اخیر این دستگاه اظهار نمود: سهمیه استخدامی ما در آزمون اخیر حدود ۸۶۸ نفر است که اگر بتوانیم این تعداد را جذب نماییم بخش مهمی از نیاز ما به نیروی انسانی تامین می شود.
وی ادامه داد: البته شرایط ما در آموزش و پرورش استثنایی برای جذب نیرو شرایط سختی است و بطور معمول به سبب صعوبت شغلی و سختی کار، متقاضی کمتر است.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلان اینکه در تلاشیم از نظر شرایط شغلی و سختی کار همکاران، شرایط متفاوتی نسبت به معلمان عادی ایجاد و بتوانیم از ظرفیت این آزمون های استخدامی به نحو بهتری استفاده نمائیم اظهار داشت: در کنار آزمون استخدامی، جذب بوسیله دانشگاه فرهنگیان را نیز دنبال می نماییم.
طریفی حسینی افزود: پیش بینی می نماییم در پروسه بازنشستگی امسال، حدود ۷۰۰ متقاضی بازنشستگی داشته باشیم که اگر بتوانیم آن ۸۶۸ نفر را جذب نماییم در سال تحصیلی پیش رو چندان گرفتار مشکل نمی شویم و در کنار آن از ظرفیت نیروهای بازنشسته، حق التدریس و خرید خدمات آموزشی هم می توانیم استفاده نمائیم و از بابت کمبود نیرو نگرانی نداریم.
وی با اشاره به این که البته در زمینه توانبخشی با کمبود نیرو مواجهیم اظهار داشت: علت این است که طی این سال ها نیروی توانبخشی استخدام نشده، برای اینکه نیروهای توانبخشی در طبقه بندی مشاغل معلمان تعریف نشده و به عنوان معلم در سیستم امور اداری استخدامی شناخته نمی شوند و اجازه استخدام مستقل این افراد به ما داده نشده است.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اضافه کرد: در تلاشیم تا بوسیله سازوکارهایی از این نیروها که بیرون از آموزش و پرورش حضور دارند استفاده نمائیم و در ادامه بصورت جدی شرایط استخدامی شان را برقرار نماییم و در کنارش بتوانیم خرید خدمت توانبخشی از بیرون را هم داشته باشیم. در این صورت دانش آموزانی که امکان استفاده از نیروی توانبخش در داخل مدرسه را ندارند به مراکزی که در بیرون خدمات ارائه می کنند هدایت می نماییم و هزینه هایش را خودمان پرداخت می نماییم.
منبع:

1401/04/11
21:49:48
0.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه