برنامه های قرارگاه جوانی جمعیت در آموزش وپرورش تشریح شد

پیگیری کاهش ساعت کاری کارمندان زن

پیگیری کاهش ساعت کاری کارمندان زن

پروژه آسان: مشاور امور زنان و دبیر قرارگاه جوانی جمعیت وزارت آموزش وپرورش برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده در امتداد اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت را تشریح و از پیگیری تقلیل ساعت کاری بانوان فرهنگی آگاهی داد.


رابعه امامی رضوی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی روند اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت در دستگاه آموزش وپرورش اظهار داشت: کارهای مختلفی در آموزش و پرورش در حوزه اجرائی سازی قانون مذکور انجام داده و برنامه هایی در دست اقدام داریم.
وی اضافه کرد: تمام سازمان ها و مجموعه معاونین آموزش و پرورش به صورتی همکار و بازوان اجرائی ما در قرارگاه جوانی جمعیت هستند و مقرر است لیست برنامه ها و اعتباراتی که برای اجرای آنها نیاز دارند را در اختیار ما قرار دهند.
مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه راه اندازی مهدکودک و فضایی که همکاران ما برای نگه داری فرزندانشان نیاز دارند در دستورکار قرار گرفته است اظهار داشت: حضور زنان جوان در آموزش وپرورش نیازمند امکانات و تسهیلاتی چون مهدکودک است تا بابت فرزندانشان آسوده خاطر باشند.
امامی رضوی افزود: راه اندازی و احیای مهدکودک هایی که در دهه ۸۰ تعطیل شده بودند، در تمام دستگاهها در دست اجراست و آموزش وپرورش نیز از آن مستثنی نیست.
وی همین طور از کوشش برای تقلیل ساعت کاری بانوان در بخش اداری آگاهی داد و اظهار داشت: مکاتباتی انجام شده و پیگیر هستیم بتوانیم در داخل وزارتخانه به نتیجه مشخصی برسیم؛ پاسخ اولیه وزارتخانه در این زمینه این بوده که چون پنج شنبه ها تعطیل شده، ساعات موظفی اداری تا ساعت ۱۶ بالا رفته است.
مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش افزود: کاهش ساعت کاری مختص زنان شاغل در ادارات است و تلاش می نماییم به عنوان قرارگاه جوانی جمعیت این امکان را برایشان فراهم کنیم؛ چونکه رویکرد قانون جوانی جمعیت حضور پررنگ تر زنان در خانواده به ویژه در سنین فرزندآوری است و امیدواریم بتوانیم دراین زمینه کمک حالشان باشیم.1401/10/18
14:08:10
0.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه