ایران استوار؛ 44 سال افتخار

نوری: نفوذ فرهنگ انقلاب در جهان بهترین رتبه ما است

نوری: نفوذ فرهنگ انقلاب در جهان بهترین رتبه ما است

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، مازندران وزیر آموزش وپرورش از کاهش نیمی از زیان انباشته صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت سیزدهم آگاهی داد و اشاره کرد: در کنار دستاوردهای گوناگون و بهادار نظام آموزش وپرورش در 44 سال انقلاب اسلامی، با اهمیت ترین رتبه و نفوذ و تاثیرگذاری ما، گسترش فرهنگ انقلاب در تمام جهان است.یوسف نوری ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در میدان امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به جهانیان ثابت کرد که حکومت دینی می تواند در دنیایی که همگان نفی حکومت دینی می کردند، تشکیل شده و بقای خودرا رقم بزند.

نوری با اشاره به حضور پرشور مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تنکابن، اضافه کرد: اعلام نمودند که جمعیت روز ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ در تنکابن حدود ۳ برابر سال قبل است، حتما شما مردم چیزی را احساس و نکته ای را فهم کردید و شایسته دانستید پر رنگتر حضور پیدا کنید.

وی با اشاره به چالش های نظام آموزش و پرورش، اشاره کرد: در دوره قبل، فقط یکی از مجموعه های صندوق ذخیره فرهنگیان که تحویل دولت سیزدهم شد، ۴۳ هزار میلیارد تومان زیان انباشته داشت که با اعمال مدیریت های مالی و پیشنهاد تیم دولت توانستیم ۲۰ هزار میلیارد تومان از زیان انباشته را کاهش دهیم و این روند ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش وپرورش در ادامه با تشریح چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: قاعده بر پیروزی انقلاب نبود و سازمان جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۷ اعلام نمود تا ۱۰ سال دیگر هیچ اتفاقی برای رژیم پهلوی نخواهد افتاد و ایران پایگاه ثابت منطقه برای آمریکا در منطقه خواهد بود. همین طور یکسال پیش از انقلاب کارتر به ایران سفر و اعلام نمود رژیم پهلوی پایگاه امن و یکی از مهم ترین و مقتدرترین کشورهای منطقه بوده و هیچ صدمه ای نخواهد دید.

نوری افزود: در نظریه رویارویی تمدن ها و پایان تاریخ، جامعه شناسان سیاسی اعلام نموده بودند هیچ حکومت دینی از این به بعد شکل نخواهد گرفت و اطمینان داشتند که حرکت مردم ایران به نتیجه نخواهد رسید. اما محاسبات آنها بهم خورد و مردی الهی آمد و جمهوری اسلامی را بنا نهاد.

وی رمز پیروزی انقلاب را وحدت کلمه، اتکای به توحید و منبع فیض لایزال الهی و مردم به عنوان انسان های موثر و نه توده عنوان نمود و اضافه کرد: با اتکا و اطمینان و اعتماد به مردم، جمهوری اسلامی به رای گذاشته شد و مردم با آرای خود در انتخاب رؤسای جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا محور قرار گرفتند و انقلاب با اتکا به رای مردم متدین حرکت کرده است.

وزیر آموزش وپرورش از توطئه های گوناگون معاندین و نفوذی ها برای ضربه زدن به انقلاب و نظام در طول تاریخ انقلاب اسلامی سخن گفت و اشاره کرد: تحمیل جنگ ۸ ساله بر ایران به قصد نابودی انقلاب با پشتوانه ابرقدرت ها با دلاورانی چون شهیدان شیرودی از این خطه و تمامی استانها مقاومتی بی نظیر رقم زد و برای نخستین بار نه یک وجب که حتی یک بند انگشت از خاک میهن به دست بیگانگان نیفتاد.

نوری اضافه کرد: هیچکدام از تحرکات دشمنان، حرکت انقلاب را متوقف نکرد و امامین انقلاب با هدایت و راهبری حکیمانه و مدبرانه همراه با اعتماد مردم با وجود همه کاستی‎ها توانستند بزنگاه های مختلفی را پشت سر بگذارند.

وی با اعلان اینکه حالا دشمنان وارد فاز جنگ نرم با انقلاب شده اند، اشاره کرد: دشمنان در این دوره بوسیله پراکماتیسم که در خدمت لیبرالیسم اقتصادی و کاپیتالیسم غرب بود بدنبال ضربه زدن به خانواده ها و تهاجم فرهنگ ما بودند، بچه ها و خانواده ها را هدف قرار دادند تا جایی که به ناتوی فرهنگی رسیدند؛ فهمیدند که باید فرهنگ انقلاب را هدف قرار دهند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به این که قسمتی از فرهنگ انقلاب مربوط به نظام آموزش وپرورش است، اشاره کرد: برخی از افراد اجازه ندادند سند تحول بنیادین آموزش وپرورش شکل بگیرد، سندی که سال ۸۴ تا ۹۰ به نگارش درآمد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب گردید اما در دولت قبل سند دیگری از بیرون بنام ۲۰۳۰ آوردند.

نوری با تأکید بر این که ما باید سند خودمان را اجرا نماییم و نباید در مسائل مبنایی از بیگانگان تبعیت نماییم، اضافه کرد: به رغم همه این مشکلات و تحریم ها، دانش آموزان ما سرآمد شده اند. ما رتبه چهارم المپیادهای جهانی را داریم و آمریکا رتبه پنجم، با آنکه امکانات آنها بیشتر است.

وی سرانه فضای آموزشی در زمینه زیرساختی در سال ۱۵۷ را به ازای هر دانش آموز را ۱.۵ متر اعلام نمود و اظهار داشت: حالا به ازای هر دانش آموز ۵.۲ متر فضای آموزشی به وجود آمده است که همگی مدیون مردم است.

وزیر آموزش وپرورش از افتتاح ۱۱۰۰ مدرسه در روزهای دهه مبارکه فجر در کشور آگاهی داد و با اعلان اینکه از این تعداد ۵۱۸ مدرسه به همت خیرین ساخته شد، اظهار داشت: در زمینه باسوادی با فرمان نهضت سوادآموزی توسط حضرت امام، در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال، هنگام پیروزی انقلاب اسلامی ۴۷ درصد باسواد وجود داشت و الان این رقم به ۹۷ درصد رسیده است.

نوری متذکر شد: در مسابقات جهانی قرآن، معلمان ایرانی رتبه نخست دنیا را به دست آوردند و این از برکات انقلاب اسلامی است.

وزیر آموزش وپرورش بهترین و مهم ترین رتبه نظام را در گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در تمام جهان دانست و اشاره کرد: ایران در سلول های بنیادی در ردیف ۱۰ کشور برتر قرار دارد؛ در نانو، رتبه چهارم، در تولید واکسن از کشورهای پیشگام و برتر بوده و در بعضی حوزه های انرژی هسته ای رتبه های اول را داراست.

نوری به رتبه ها و دستاوردهای مختلف ایران در زمینه های مختلف علمی، برق، سد سازی، پتروشیمی و غیره اشاه کرد و متذکر شد: همه این موارد حاصل تلاش یکیاک دانش آموزان، دانشجویان، پژوهشگران و آن فرهنگی است که به ما جمله «ما میتوانیم» را تعلیم داد. همه این موارد در سایه پایداری مردم و هدایت حصرت امام و مقام معظم رهبری بدست آمد.

وی در آخر اشاره کرد: دولت سیزدهم مجری فرامین مقام معظم رهبری در راه خدمت به مردم است و سعی شده در سفرهای استانی قسمتی از ناتمامی ها و کمبودها تمام شود و در زمینه اقتصادی و معیشتی نیز اقداماتی شده که از سال آینده شاهد کنترل تورم باشیم.

منبع:

1401/11/23
14:23:43
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه