فقط یك ساعت درس بخوانید

فقط یك ساعت درس بخوانید

به گزارش پروژه آسان یك متخصص طب فیزیكی اظهار داشت: مطالعه طولانی مدت و بیش از یك ساعت می تواند به عضلات كمر و گردن صدمه برساند.


دكتر كامبیز خاموشیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه مطالعه مطلوب چند شرط اصلی نیاز دارد، اظهار داشت: مكان مطالعه باید آرام بوده و باعث حواس پرتی نشود؛ چون كه حواس پرتی باعث حركات اضافی بویژه در كودكان شده و همین امر كمردرد و گردن درد را برای دانش آموزان به همراه دارد.
خاموشیان اضافه كرد: همینطور مكان مطالعه باید نور مناسب داشته باشد تا فرد برای دیدن بهتر مطالب مجبور به خم شدن روی كتاب نشود.
این متخصص طب فیزیكی بهترین شیوه مطالعه را پشت میز نشینی عنوان نمود و اضافه كرد: میز و صندلی استاندارد باید قابلیت تنظیم داشته باشد و بهتر است صندلی چرخ دار باشد تا با حركت فرد بچرخد و از چرخش عضلات پیشگیری كند. ارتفاع صندلی هم باید به حدی باشد كه كف پاها به راحتی روی زمین قرار گیرد و از سویی هم باید صندلی، دسته داشته باشد.
خاموشیان اضافه كرد: همینطور صندلی باید پشت سری داشته باشد تا در وقت نیاز برای استراحت عضلات گردن استفاده گردد. در هنگام مطالعه روی میز، افراد باید از ابزار كتابخوان بهره برده و برای مطالعه روی كتاب خم نشوند.
این متخصص طب فیزیكی ادامه داد: بهترین مدت مطالعه برای دانش آموزان ۴۵ دقیقه تا یك ساعت و برای افراد بزرگسال نهایتا یك تا یك ساعت و ۱۵ دقیقه است و بهتر است افراد بیش از یك ساعت به صورت مداوم، مطالعه نداشته باشند. مطالعه طولانی مدت و بیشتر از یك ساعت باعث فشار بر عضلات كمر و گردن و بویژه فشار بر دیسك كمر می گردد.
خاموشیان تصریح كرد: دانش آموزان باید پس از این مدت مطالعه حتما مدتی در حد حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت داشته باشند.
وی اضافه كرد: بهترین روش استراحت، ایستادن یا دراز كشیدن است؛ حالتی كه در آن عضلات كشیده شوند، زیرا پس از یك ساعت مطالعه و خمیدگی عضلات نیاز است عضلات كشیده شوند.


 

1396/10/18
17:09:27
5.0 / 5
5190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه