رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خبرداد

دیدار فرهنگیان با رهبری در هفته معلم

دیدار فرهنگیان با رهبری در هفته معلم

پروژه آسان: رئیس سازمان بسیج فرهنگیان برنامه های هفته بسیج فرهنگیان را شرح داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حسن مرادی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینكه هركجا اقدام تحولی و اثربخشی انجام می گردد می توان ردپای یك انسان كه نقش معلمی و هدایتگری دارد را مشاهده كرد اظهار داشت: به تعبیر حضرت امام نخستین معلم خداوند است. از این حیث اهمیت كار تربیت بسیار بالاست.
وی اضافه كرد: هر كه دغدغه رشد و تعالی جامعه را دارد باید ارزشگذاری بیشتری بر مقوله تربیت و معلمی بگذارد.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به نقش شهید مطهری در تربیت عام جامعه اظهار داشت: وی به دلیل تسلط بر تفكر مكتب اسلام دارای جامعیت و عمق فوق العاده بر اركان و اندیشه اسلامی بود. توان تركیب مفاهیم و ارتباط دادن آن با موضوعات روز دومین خصوصیت شهید مطهری است. هركجا لزوم ایفای نقش معلمی وجود داشت وی حاضر می شد و اخلاص داشت.
مرادی ادامه داد: نامگذاری روز شهادت استاد مطهری بعنوان روز معلم بسیار به جا و هوشمندانه بود. جامعه ما به هر اندازه از معلمان تكریم كند در درجه اول خودش بركات آن را دریافت خواهد نمود.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به تقویت رویكرد اجتماعی در بسیج از دو سال قبل اظهار داشت: تقویت اقتصاد مقاومتی و ساخت مدارس در جهت كمك به آموزش و پرورش در مناطق محروم از دیگر سیاست های ما است.
مرادی اضافه كرد: امیدواریم پشتیبانی از كالای ایرانی كه شعار امسال است بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا بخشی از مشكلات پیش رو مرتفع شود. بعنوان نمونه با رونق تولید داخلی، بخشی از مشكل اشتغال حل می گردد.
وی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج فرهنگیان كه با هفته معلم مقارن است هم عنوان كرد: برنامه های مختلفی برای این ایام ترتیب داده شده است و "معلم، فرهنگ ساز پشتیبانی از كالای ایرانی" شعار این هفته است. چهاردهمین جشنواره علمی فرهنگی بسیج فرهنگیان از همین جمله است. در بازه های زمانی مشخص شده مقالات منتخب استانی به كمیته مركزی ارسال شد و شاهد تعالی بیشتری در كیفیت و محتوای مقالات بودیم.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان ادامه داد: معتقدیم این جشنواره این ظرفیت را دارد كه با عنایت به پتانسیل علنی فرهنگیان ارتقای بیشتری پیدا كند. امسال از حدود ۳۰۰ مقاله رسیده ۳۸ مقاله برتر علمی از استان های كشور برگزیده شدند. در ۱۲ محور از رتبه های اول تا سوم در ستاد تجلیل خواهد شد و از رتبه های پایین تر در خود استان ها تقدیر می گردد. زمان برگزاری جشنواره ۱۸ اردیبهشت خواهد بود.
وی اضافه كرد: یك بخش از ماموریت ها و رسالات بسیج در رابطه با حوزه دفاعی و امنیتی است كه بهترین زمان بروز و ظهور آن دوران دفاع مقدس بود. در مقاطع زمانی دیگر هم شاهد نقش آفرینی بسیج بوده ایم كه عرصه سازندگی و اردوهای جهادی همچون آنهاست. در حوزه اجتماعی هم انتظاراتی از بسیج وجود دارد.
مرادی با اشاره به نقش نهادهای مختلف در كاهش صدمه های اجتماعی اظهار نمود: بسیج هم برنامه هایی در این زمینه دارد، بعنوان مثال هدفگذاری برای كاهش مصرف مواد در مناطق پرخطر صورت گرفته؛ بسیج در سال قبل در ۳۵۰ محله پرخطر حضور داشت و برای كاهش مصرف مواد در ۱۰۰۰ محله هدفگذاری كرده است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان همینطور با اشاره به كوشش برای افزایش رویكرد تعاملی در تمامی سطوح و انتقال این نگاه كه موفقیت بسیج فرهنگیان در این است كه به عنصر تعامل و مشاركت بیشتر توجه كند اظهار داشت: پنجشنبه جاری تجدید میثاق با شهدا و فردا سه شنبه تجدید میثاق با آرمانهای امام را در برنامه های خود خواهیم داشت.
مرادی همینطور از دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری در هفته آینده اطلاع داد و در پاسخ به پرسشی در خصوص تلاش برخی جریان ها برای تغییر روز معلم و معرفی اشخاص دیگری به جای شهید مطهری بعنوان الگوی معلمی اظهار داشت: برخی جریان ها تلاش هایی می كنند، باید دید چه كسانی استحقاق دارند یك معلم تمام عیار كامل باشند. به خصوصیت ها و شخصیت مطهری اشاره كردیم. اهداف سیاسی پشت این پروژه هاست و معمولا به سرانجام نمی رسد، ما وظیفه داریم فلسفه این نامگذاری را هرچه بیشتر برای مخاطبان تبیین نماییم.
وی درباره اقدامات بسیج فرهنگیان در امر مدرسه سازی هم اظهار داشت: نقش ما اولویت شناسی و نیازسنجی است. اولویتها را به بخش های دیگر سپاه و بسیج كه مسوولیت عمرانی دارند معرفی می نماییم. نقش بسیج فرهنگیان اقدام مستقیم عمرانی نیست و از این حیث مسوولیت مستقیم نداریم.

مرادی در پاسخ به پرسشی درباره ارتباط اقدامات مبارزه با مواد مخدری با بسیج فرهنگیان اظهار داشت: هماهنگی هایی با ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام دادیم. آیا نقش معلم در رفتارهای اجتماعی دانش آموز موضوعیت ندارد؟ رفتار بخشی از تربیت است. ممكن است بعضی از دانش آموزان ما در معرض این صدمه باشند. كنترل شرایط و محیط به جهت اینكه دانش آموزان كمتر در معرض این صدمه باشند جزو دغدغه های سیستم آموزش و پرورش است و به سهم خود در این باره ایفای نقش می نماییم.
1397/02/11
14:24:12
5.0 / 5
4702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه