مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تشریح كرد

شهریه و زمان ثبت نام در مدارس شاهد، رایزنی برای رفع تخلفات

شهریه و زمان ثبت نام در مدارس شاهد، رایزنی برای رفع تخلفات

پروژه آسان: مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش جزئیات ثبت نام در مدارس شاهد را اعلام نمود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا رزاقی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به اینكه زمان ثبت نام در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم میان پایه ها از اول تا دهم مرداد است اضافه كرد: بررسی مدارك هم از دهم تا پانزدهم مرداد انجام می گردد و ثبت نام قطعی آنها شانزدهم مرداد خواهد بود.

وی اضافه كرد: امسال هم ۱۳۵۰ مدرسه شاهد فعالیت می نمایند و بر مبنای ظرفیت مدرسه، آمار ثبت نام مدارس تعیین شده و امكان تغییر ظرفیت مدارس وجود ندارد.

رزاقی با اشاره به اینكه پیش بینی می نماییم پس از هفدهم مرداد در مدارس متوسطه فعالیت های كلاسهای پیش نیاز صورت گیرد اظهار داشت: جدول امتیازات نسبت به سال قبل تغییری نكرده و همانند سال قبل است.

مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره «شهریه» مدارس شاهد هم اظهار نمود: شهریه نسبت به سال قبل مشمول افزایش ۱۰ درصدی شده است. شهریه برای دوره ابتدایی بین ۳۸۰ تا ۶۴۰ هزار تومان، دوره متوسطه اول بین ۴۴۰ تا ۷۳۰ هزار تومان و دوره متوسطه دوم بین ۵۳۰ تا ۹۵۰ هزار تومان تعیین شده كه به حسب شرایط بومی و منطقه ای استانها بین این دو رقم خواهد بود.
رزاقی با اشاره به اینكه ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد با استفاده از سامانه سجا شروع می گردد و تا ۱۵ خردادماه ادامه دارد اظهار داشت: از ۱۷ تا ۱۹ خرداد پیامكی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال می گردد و از ۲۰ تا ۲۷ خرداد به والدین مهلت داده می گردد مدارك را به مدرسه تحویل دهند تا بررسی شود. تا سوم تیر مراحل بررسی مدارك انجام و بدین سان تا سوم تیر، تكلیف ثبت نام نهایی و قطعی آنها مشخص می گردد.

وی اضافه كرد: ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه اول دوره متوسطه اول (هفتم) از اول تیرماه شروع می گردد و تا چهاردهم تیرماه به اتمام می رسد اظهار داشت: ۱۶ تیرماه پیامكی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال و از ۱۷ تا ۲۷ تیر ماه مرحله بررسی و تایید مدارك انجام و در ۲۸ تیرماه تا سوم مرداد ماه ثبت نام قطعی آنها صورت می گیرد.

مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ثبت نام ورودی پایه اول دوره متوسطه دوم (دهم) هم از ۱۰ تا ۲۴ تیرماه با استفاده از سامانه سجا صورت می گیرد عنوان كرد: ۲۵ تیر اعلام نتیجه غیر قطعی برای پذیرفته شدگان مرحله اول در قالب پیامكی انجام می گردد و از
۲۶ تیر تا سه مرداد بررسی مدارك صورت می گیرد و از سوم تا ۱۱ مرداد فرصت رجوع برای ثبت نام قطعی است.


وی با اشاره به اینكه حدود ۶۰ درصد دانش آموزان در سال قبل از جامعه ایثارگری بودند اظهار داشت: مابقی دانش آموزان بر مبنای اولویت هایی اعم از برگزیدگان مسابقات ملی و فرزندان فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز بودند.

رزاقی اضافه كرد: بر شمار مدارس شاهد افزوده نخواهد شد. اما اگر تراكم در منطقه ای وجود داشته باشد امكان انتقال كدها و ظرفیت از مناطق با جمعیت دانش آموزی كم جمعیت تر به مناطق و استانهای پرجمعیت وجود دارد.

مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه امكان دخل و تصرف در سامانه حین ثبت نام وجود ندارد اظهار داشت: تنها جایی كه ممكن است تخلف رخ دهد گواهی و مداركی است كه افراد اعلام می كنند. باید گواهی ها از مراجع معتبر باشند. با مجموعه نهادهای مربوط هماهنگیهای لازم را انجام دادیم تا این مشكل هم رفع گردد.

وی تصریح كرد: اولیاء حتما برای ثبت نام به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir رجوع كنند. متاسفانه سایت های تقلبی در فضای مجازی بوجود آمده اند كه پولی دریافت و كلاهبرداری می كنند.

رزاقی اضافه كرد: در حال تلاشیم تا مهارت آموزی را در مدارس شاهد رونق دهیم. به دنبال آن هستیم امسال در گام اول در استان ها یك كلاس ضمیمه كاردانش در هر مدرسه تولید نماییم كه مقدمات آن فراهم گشته است.
رزاقی با اشاره به اینكه هیچ گونه آزمونی در مقاطع تحصیلی مختلف مدارش شاهد برگزار نمی گردد اظهار نمود: فیلتر خاصی برای ورود دانش آموزان به این مدارس نداریم.1397/02/31
15:33:36
5.0 / 5
4715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه