محققان ام آی تی: برای بهبود مهارت های گفتاری با كودكانتان حرف بزنید

محققان ام آی تی: برای بهبود مهارت های گفتاری با كودكانتان حرف بزنید

پروژه آسان: ایسنا نوشت: دانشمندان معتقدند والدین باید از سنین بسیار كم، با كودكانشان صحبت كنند تا مهارت های زبانی آن ها را بهبود بخشند.دانشمندان اعلام نموده اند: كودكانی كه با بزرگسالان صحبت می كنند، میان دو ناحیه در مغز شان كه در حال رشد است، ارتباط قوی تری دارند. این دو قسمت در مغز برای مهارت های زبانی حائز اهمیت می باشد. ارتباط میان این دو ناحیه باعث بهبود در مهارت های زبانی كودكان می گردد.
محققان دانشگاه "ام آی تی" در پژوهش جدید خود اهمیت صرف وقت برای كودكان و گفت و گو با آن ها را مورد بررسی قرار دادند.
مهم ترین جنبه یك مكالمه این است كه والدین و كودكان به گفت و گو با یكدیگر بپردازند چونكه این مكالمه برای كودكان بسیار كمك كننده است. حدود یك سوم كودكان پنج ساله در انگلیس كه به مدرسه می روند، مهارت های گفتاری مقدماتی را كسب نكرده اند كه این امر باعث می گردد این كودكان برای بهبود مهارت های گفتاری شان، در كلاس های مربوطه شركت نمایند.
نتایج این تحقیق از آن حكایت می كند، كودكانی كه وضعیت مالی ضعیفی دارند، با رفتن به مدرسه، فاصله و اختلاف خود با كودكانی كه در خانواده های ثروتمندتر زندگی می كنند را كم می كنند. "ریچل رومئو" نویسنده این مقاله اظهار داشت: تحقیقات ما نشان داده است كه والدین باید با كودكان خود به گفت وگو بپردازند تا رشد مغز فرزندانشان را بهبود بخشند.
دراین تحقیق ۴۰ كودك ۴ تا ۶ سال و والدینشان مورد بررسی قرار گرفتند. محققان در خلال تعطیلات آخرهفته، این خانواده ها را بررسی كردند و با انجام اسكن مغزی، به این نتیجه رسیدند كه گفت وگوی والدین با فرزنداشان، باعث تغییرات مغز و بیولوژی كودكان می گردد.

یكی از محققان این بررسی اظهار كرد، كمبود مهارت های گفتاری كودكان به این مفهوم است كه این كودكان نمی توانند دروس خویش را خوب بیاموزند یا اینكه با كودكان دیگر دوست شوند.
نتایج این مطالعه در مجله " JNeurosci" منتشر گردید.

5656


1397/05/25
20:23:30
5.0 / 5
4916
تگهای خبر: دانشمند , دانشمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه