یك مسئول در اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان:

الگوی شهریه مدارس توسط وزارتخانه تدوین شده است

الگوی شهریه مدارس توسط وزارتخانه تدوین شده است

پروژه آسان: رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشاركت های مردمی استان زنجان اظهار داشت: الگوی تعیین شهریه مدارس توسط وزارتخانه تدوین شده است.


علی بیات در گفت ‎وگو با ایسنا اظهار نمود: همه امور مربوط به مدارس غیرانتفاعی در سامانه مدارس غیردولتی و مشاركت های مردمی استان قرار گرفته است و تعیین شهریه مدارس غیردولتی مطابق مواد 15 و 16 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراكز غیردولتی و بر مبنای الگوی تعیین شهریه كه از سوی وزارت آموزش و پرورش تدوین شده، انجام می گردد.
این مسئول افزود: تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر مبنای شرایط، امكانات و وضعیت هر مدرسه و متناسب با شاخص های آن آموزشگاه انجام می گردد كه مقطع تحصیلی، سطح فعالیت های آموزشی و پرورشی، برنامه های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه، فضای فیزیكی، تجهیزات، ساعت آموزشی، تعداد كلاس، تعداد دانش آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق و اجاره بها همچون ملاك های الگوی تعیین شهریه است.
وی با اشاره به مطالعات تطبیقی انجام شده با كشورهای دیگر، اضافه كرد: در دنیا دو نوع مدرسه فعالیت می كند كه مدرسه به مفهوم واقعی دولتی و غیردولتی است و در واقع مدارس ما در بخش دولتی و غیردولتی واقعی نیست و لازم به توجه است كه 70 درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی از جامعه فرهنگیان و فرزندان كارمندان دولت هستند، كمااینكه مدارس غیردولتی در مناطق كم توسعه هم با تخفیف فعالیت می نمایند.
بیات تصریح كرد: هم اكنون تعداد مراكز علمی آزاد در حال افزایش می باشد به صورتی كه ۷۶ مدرسه هیئت امنایی در چهار منطقه آموزشی استان زنجان شامل ابهر خرمدره و نواحی یك و دو وجود دارد كه ۲۵ هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار داده است.
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشاركت های مردمی استان زنجان به تعامل بیشتر خانه و مدرسه تصریح كرد و خاطرنشان كرد: ارتقای كیفیت آموزش و پرورش در صورتی اتفاق می افتد كه خانه و مدرسه همكاری مضاعفی با یكدیگر داشته باشند و ظرفیت بیشتری برای توسعه این روابط در استان وجود دارد.1397/05/30
14:18:35
5.0 / 5
5092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه