بطحائی: اغلب روش های تدریس مربوط به ۵۰ ۶۰سال پیش است

بطحائی: اغلب روش های تدریس مربوط به ۵۰ ۶۰سال پیش است

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان اظهار داشت: معلمان، مهمترین عنصر تحول در آموزش و پرورش هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در پردیس نسیبه تهران با تبریك شروع سال تحصیلی دانشجو معلمان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، اظهار نمود: در آخرین روز از هفته دفاع مقدس یاد می نماییم از رشادت های همه كسانی كه حماسه آفریدند و آرامش امروز ما را به ارمغان آوردند.
وی ادامه داد: سفارش های رهبر معظم انقلاب سبب شد تا امسال بیشترین دانشجو معلم را در دانشگاه فرهنگیان جذب نماییم.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: مسیری كه امروز در آموزش و پرورش طی می نماییم در قالب سند تحول است و از دانشگاه فرهنگیان انتظار داریم در تحقق این سند تلاش كند.
وی افزود: از آنجائیكه مخاطب آموزش وپرورش همواره در حال دگرگونی و تحول است، ناگریز محتواهای آموزش وپرورش هم باید تغییر كند و باید همواره در حال تحول باشیم.
بطحایی اظهار داشت: ایرادی كه به آموزش وپرورش وارد می كنند این است كه آموزش های امروز به دانش آموزان نیاز فردای جامعه را برطرف نمی كند بنابراین ما برپایه سند تحول؛ برنامه ها، نیروی انسانی، مدیریت، پژوهش و تحقیقات خویش را اجرایی می نماییم اما این مورد نباید ما را از به روز رسانی اطلاعات خود و برنامه هایمان غافل نكند.
وی ادامه داد: موفقیت یك معلم در گرو شایستگی های اوست امكان دارد دانش آموزان شما سوالاتی داشته باشند كه شما در دوران تحصیل به آن نپرداخته باشید.
عضو كابینه تدبیر وامید اظهار داشت: معلمان باید مهارت های معلمی را به خوبی فراگیرند تا در كلاس درس از آنها استفاده كنند بنابراین بدون داشتن این مهارت ها اگر حتی از نظر دانش بسیار باسواد باشید اما مهارت تدریس را نداشته باشید معلم موفقی نخواهید بود.
وی افزود: اغلب روش های تدریس ها مربوط به ۵۰، یا ۶۰سال پیش است گاهی اوقات اهمیت مهارت های معلمی به مراتب از دانش بالاتر است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: خصوصیت دیگر معلم خوب توانایی است بنابراین معلم باید با شادابی و توانایی های بالا روش های مطلوب را به كار گیرد.
وی ادامه داد: آموزش وپرورش زمانی می تواند موفق شود كه معلمان خصوصیت های بالا را داشته باشد، بنابراین مهمترین عنصر تحول در آموزش و پرورش معلم است.
بطحایی اظهار نمود: معلم باید همواره از اوضاع پیرامون خود آگاه باشد و استراتژیك های جامعه را به خوبی بشناسد چونكه آینده یك دانش آموز بسیار متاثر از رفتار امروز معلم است.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی افزود: امیدوارم دانشجومعلمان امروز همكارانی موفق در آینده آموزش و پرورش باشند.
شایان ذكر است، همزمان با این مراسم در۹۸پردیس و مركز فرهنگیان در سراسر كشور آئین بازگشایی دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود۰
در حاشیه این مراسم از سه نفر از نخبگان علمی كه باوجود كسب رتبه های علمی ممتاز، كسوت معلمی را به سایر حرف ترجیح دادند با حضور وزیر آموزش و پرورش تقدیرشد.1397/07/08
10:30:02
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه