در بسته روز چهارشنبه اداره اجتماعی ایسنا بخوانید

از بازگشت ۸۰۰ هزار زائر اربعین به كشور تا ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن

از بازگشت ۸۰۰ هزار زائر اربعین به كشور تا ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن

پروژه آسان: حقوقی كه مردان با «ازدواج» به دست می آورند، ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن، برنج های هندی و تایلندی سالم اند؟، حقوق فرهنگیان افزایش می یابد؟، استفاده از صندلی كودك در خودروها الزامی می شود، شرطی كه در قانون منع بكارگیری بازنشستگان به چشم نیامد، واگذاری حق بیمه درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه قابل بررسی است و... از مهمترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه (9 آبان) است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی ایسنا، امروز چهارشنبه (نهم آبان) بیشتر از 50 خبر منتشر نموده كه گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:


حقوقی كه مردان با «ازدواج» به دست می آورند


یك فعال حقوق بانوان با اشاره به اینكه زندانی شدن مردان به دنبال جرائم در رابطه با پرداخت مهریه، عوارض ناگوار اجتماعی به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: با بهره مندی از «شروط ضمن عقد ازدواج» و یا بعد از آن، وضعیت زن در خانواده تثبیت شده و او نیازی ندارد با هر چالشی كه خانواده بدان مبتلا می گردد به فكر استفاده ابزاری از «مهریه» بیفتد.
مرضیه محبی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این پرسش كه مردان همزمان با ازدواج چه حقوقی بدست می آورند؟ خاطرنشان كرد: اساسا نمی توان گفت صرف ازدواج از دست رفتن حقوق زن را به دنبال دارد، چونكه امكان دارد برخی مردان هیچگاه از حق خود برای محدودیت زنان استفاده نكنند.


ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن


ویلاسازی در ارتفاعات تهران در حالی رخ داده است كه دستگاه های مختلفی قبل از ساخت ویلا می توانستند مانع از این اقدام و تخریب محیط زیست شوند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، به تازگی تصویر ویلایی مجلل در ارتفاعات تهران در شبكه های اجتماعی دست به دست می گردد. ویلایی كه به رنگ های سرخ و سفید وسط كوه و روی شیبی بسیار تند تولید شده است. در نگاه اول باور كردنی نیست كه چنین ویلایی در این مكان تولید شده باشد ولی متاسفانه پیگیری های ایسنا نشان داده است كه ساخت این ویلا در ارتفاعات تهران واقعیت دارد.
اكبر شیخ زاده -رییس اداره محیط زیست شمیرانات- در گفتوگو با ایسنا، ضمن تایید این مورد اظهار می كند كه این ویلا خارج از منطقه حفاظت شده البرز مركزی و مناطق تحت مدیریت محیط زیست تولید شده است.

واگذاری حق بیمه درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه قابل بررسی است


محمد شریعتمداری-وزیر جدید تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره موضع حق بیمه سهم درمان سازمان به حساب خزانه اظهار داشت: مبحث واگذاری حق بیمه سهم درمان سازمان به حساب خزانه، تصمیمی است كه حتی اگر مستند به برخی مشكلات مثل تاخیر در پرداخت به مراكز درمانی بوده باشد، به نظر من، قابل بررسی و رسیدگی مجدد است.


استفاده از صندلی كودك در خودروها الزامی می شود


دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك كشور اظهار داشت: طرح «الزام استفاده از صندلی كودك در خودرو» كه به صورت لایحه به دولت فرستاده شده، در حال بررسی در مجلس است.
پوریا محمدیان یزدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه طرح اجبار استفاده از صندلی كودك خودرو ابتدا به ساكن در جلسات كمیسیون ایمنی راه مطرح و در كمیته های تخصصی آنها بررسی گردید، اظهاركرد: با این حال بررسی ها اما متوجه شدیم در دنیا به مبحث استفاده از صندلی كودك در خودرو پرداخته شده است و این مورد را بعنوان یكی از الزامات قانونی كنترل می كنند. در حقیقت مانند اجبار بستن كمربند، استفاده از صندلی كودك هم در دنیا الزامی است.

شرطی كه در قانون منع بكارگیری بازنشستگان به چشم نیامد


رئیس مركز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها با تاكید بر اینكه همه قوانین برابر ماده ۲ قانون مدنی، ظرف ۱۵ روز بعد از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجرا هستند، اظهار داشت: قانون منع بكارگیری بازنشستگان در انتها شهریورماه در روزنامه رسمی انتشار یافته بنابراین از ۱۶ مهرماه باید این قانون اجرا می شده است.
علی دشتی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روش اجرای «قانون منع بكارگیری بازنشستگان» خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه بر مبنای تبصره ۳ قانون منع بكارگیری بازنشستگان مصوب سال ۱۳۹۵، مهلت اجرای قانون، ظرف ۶۰ روز بعد از ابلاغ در نظر گرفته شده بود، این قانون در مهلت زمانی ۶۰ روز بعد از ابلاغ اجرایی شد. مطابق ماده ۲ قانون مدنی، همه قوانین ظرف ۱۵ روز بعد از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجراست مگر اینكه در متن قانون روش و مهلت دیگری برای اجرا مقرر شده باشد كه در قانون سال ۱۳۹۵ استثنائا ۶۰ روز از زمان ابلاغ در نظر گرفته شده بود و اینچنین شد.

برنج های هندی و تایلندی سالم اند؟


مدیركل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره وضعیت سلامت برنج های وارداتی توضیح داد.
دكتر وحید مفید در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت سلامت برنج های وارداتی، اظهار داشت: باید توجه كرد كه برنج های وارداتی كه به صورت رسمی و با مجوز وارد كشور می شوند، پروانه بهداشتی ورود سازمان غذا و دارو را دارند. البته مقرر است یك شناسه و كد رهگیری هم بر روی بسته بندی آنها درج شود تا اصالتشان برای مصرف كننده احراز شود. البته هنوز همه واردكنندگان این اقدام را انجام نداده اند و درخواست نمودند تا زمان اجرای تعریف كد را تمدید نماییم. به هر حال پیگیر تولید كد و شناسه رهگیری بر روی بسته بندی برنج های وارداتی هستیم تا مردم بتوانند با استفاده از شناسه درج شده بر روی بسته بندی برنج، اصالت آنرا به صورت آنلاین دنبال كنند.


توصیه و درخواست مهم وزارت بهداشت از زائران اربعین


رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به بازگشت زائران اربعین به كشور اظهار داشت: تاكید داریم اگر زائری علائمی از اسهال و بیماری های تنفسی شدید داشت، در نخستین نقطه مرزی به مامورین بهداشت اعلام كند و تا ۱۰ روز بعد از بازگشت به شهرهای خود، در صورتیكه دچار علائمی از بیماری های واگیر شدند، به مركز بهداشت شهرستان محل سكونت خود مراجعه نموده و حتما متذكر شوند كه از سفر عتبات عالیات بازگشته اند تا اقدامات لازم برای آنها صورت گیرد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی گویا درباره اقدامات بهداشتی انجام شده در روزهای اربعین حسینی، اظهار داشت: از ۲۷ مهرماه سال جاری، دو تیم كوچك از سوی این مركز در كربلا و نجف و ۳ تیم بزرگ در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به منظور مراقبت از بیماری های واگیر و گزارش دهی سریع، استقرار پیدا كرده اند.


حقوق فرهنگیان افزایش می یابد؟

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه حقوق و مزایا و دریافتی های فرهنگیان باید كاملا منطبق با قانون باشد اظهار داشت: درباره افزایش دوباره حقوق معلمان امسال به دلیل مشكلات اقتصادی، طبق قوانین و تصمیمات دولت و مجلس تصمیم گیری می گردد.
علی الهیار تركمن در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان رشد بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 98 و احتمال افزایش حقوق دوباره امسال با عنایت به تشدید مشكلات اقتصادی در ماه های اخیر اظهار داشت: چاره ای نداریم جز آنكه در چارچوب ظرفیت های قانونی حركت نماییم.


بازگشت ۸۰۰ هزار زائر اربعین به كشور


معاون عملیات نیروی انتظامی از بازگشت نزدیك به ۸۰۰ هزار نفر از زائران اربعین به كشور اطلاع داد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران اربعین به كشور، اظهار داشت: تمهیدات لازم از جانب یگان های مختلف پلیس در این زمینه اتخاذ شده و ماموران یگان های مختلف پلیس همچنان در آماده باش كامل هستند.


پیش بینی تامین امنیت 5 میلیون زائر حرم امام رضا(ع) در هفته آتی


فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی كامل پلیس برای عرضه خدمات و تامین نظم و امنیت عملیات بزرگ 28صفر در مشهد اطلاع داد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در آئین معارفه فرمانده انتظامی خراسان رضوی كه در مجموعه فرهنگی رفاهی امام سجاد(ع) مشهد برگزار گردید با تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی(ع)، اظهاركرد: در آستانه روزهای پایانی صفر و شهادت حضرت امام رضا(ع)، رحلت جانگداز حضرت رسول اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) قرار داریم و مشهد الرضا(ع) در این ایام پذیرای بیشتر از 5 میلیون زائر سوگواری است كه برای رسیدن به حرم مطهر رضوی لحظه شماری می كنند.

ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن
حقوق فرهنگیان افزایش می یابد؟
حقوقی كه مردان با «ازدواج» به دست می آورند
برنج های هندی و تایلندی سالم اند؟
دندان عقل همیشه كشیدنی نیست
1397/08/11
23:42:36
5.0 / 5
4424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه