سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان:

تربیت معلم با بی مهری كمال و تمام مواجه شده است

تربیت معلم با بی مهری كمال و تمام مواجه شده است

پروژه آسان: سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینكه داستان تربیت معلم با بی مهری كمال و تمام مواجه شده است اظهار داشت: در یكصدمین سال آغاز به فعالیت تربیت معلم هستیم و لازم است ماموریت های دانشگاه مورد بازبینی قرار بگیرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمود مهرمحمدی درباره چالش های تربیت نیروی انسانی در دانشگاه ها و تربیت معلم اظهار نمود: در اوایل انقلاب تربیت مدرس را پایه گذاری كردیم اما این امر مغفول ماند و الان در شاكله آموزش عالی مقوله ای به نام تربیت مدرس یا استاد برای دانشگاه ها موضوعیت ندارد.

وی ادامه داد: همین طور مراكز تربیت معلم كه زیرمجموعه آموزش و پرورش بودند از مقطعی به بعد ماهیت آموزش عالی یافتند و مداركشان معادل سازی و به رسمیت شناخته شد اما منهای این جریان، داستان تربیت معلم باز با بی مهری كمال و تمام مواجه شده است.

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان با تاكید بر اینكه سوژه تربیت مدرس برای دانشگاه ها امری مغفول است اظهار نمود: دانشگاه فرهنگیان می خواهد عزت و احترام و حیثیتی به امر تربیت معلم ببخشد. دانشگاه فرهنگیان در خانواده آموزش عالی منحصر به فرد و به شكلی دردانه آموزش عالی است. در یكصدمین سال آغاز به فعالیت تربیت معلم هستیم و لازم است ماموریت های دانشگاه مورد بازبینی قرار بگیرد.

مهرمحمدی با اشاره به اینكه در یكصد پارسال تربیت معلم را بعنوان عنصری ویژه مورد توجه قرار ندادیم اظهار داشت: باید برای دانشگاه فرهنگیان یك نقش استراتژیك تعریف نماییم البته صفر تا صد امر تربیت معلم فقط نباید توسط یك مركز به تنهایی صورت گیرد. باید ردپایی از تربیت معلم در همه دانشگاه ها وجود داشته باشد. بهترین دپارتمان های ریاضی و هنر و... برای تربیت معلم ریاضی و هنر و... وجود دارد و آنها می توانند مبادرت به تربیت نیرو كنند.

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان اضافه كرد: آموزشگری مانند یك اشانتیون به كسی كه پژوهشگری كرده است داده می شود و چنین ذهنیتی كه هر كس پژوهشگر خوبی بود آموزشگر خوبی هم هست وجود دارد. این امر كیفیت یاددهی ـ یادگیری را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی با اشاره به اینكه لزوم انجام پژوهش هایی پیرامون روش های مختلف آموزش و تدریس در آموزش عالی كه سبب ارتقای كیفیت فرایند یاددهی و یادگیری میگردد احساس میگردد اظهار داشت: وزارت علوم باید با اختصاص بودجه ویژه، سهمی برای اتفاقاتی این چنینی درنظر بگیرند. انتشار نشریات تخصصی معطوف به آموزش رشته های تخصصی باز می تواند مفید باشد.

مهرمحمدی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اظهار داشت: وزنی كه آیین نامه ارتقای هیئت علمی به پژوهش می دهد بالاتر از آموزشگری و مواردی مانند خلاقیت در امر آموزش است.
1397/09/03
15:29:29
5.0 / 5
4822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه