جریمه سنگین رانندگان كانادایی برای سبقت گرفتن از اتوبوس مدرسه

جریمه سنگین رانندگان كانادایی برای سبقت گرفتن از اتوبوس مدرسه

پروژه آسان: مقامات جزیره ˮپرنس ادواردˮ كانادا در اقدامی برای افزایش ایمنی سرویس مدارس، اعلام نمودند گواهینامه رانندگانی كه از اتوبوس های مدارس سبقت غیرمجاز بگیرند، سلب خواهد شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، طبق این قانون كه از روز گذشته (شنبه) در استان "پرنس ادوارد" كانادا اجرایی شده، گواهینامه رانندگان در صورت سبقت گرفتن از اتوبوس های مدارسی كه چراغ قرمز خودرا فعال كرده اند، توقیف خواهد شد.
رییس حمل و نقل، زیرساخت و انرژی جزیره پرنس ادوارد در این ارتباط اظهار نمود: همه ما نقشی كلیدی در تامین امنیت كودكان در راه رفت و آمد به مدرسه داریم و از این پس رانندگانی كه این قانون را رعایت نكنند حق رانندگی در خیابان های این استان را ندارند.
طبق قانون جدید رانندگانی كه مقررات تعیین شده را رعایت نكنند، ۱۲ امتیاز منفی در گواهینامه شان ثبت میگردد كه این امر منجر به تعلیق سه ماهه گواهینامه و جریمه ۵۰۰۰ دلاری برایشان خواهد شد. پیشتر رعایت نكردن چنین مواردی منجر به ثبت ۸ امتیاز منفی در گواهینامه فرد خاطی می شد.
فردی كه گواهینامه اش سلب میگردد برای باز پس گرفتن گواهینامه خود سپس طی مدت زمان تعیین شده باید ابتدا به مقامات امنیت جاده ای بازگشت كند، سپس با پرداخت ۱۰۰ دلار هزینه صدور مجدد گواهینامه طی شش ماه دوره های آموزش رانندگی را برای باز پس گیری گواهینامه بگذراند.
هم چنین سپس صدور مجدد گواهینامه، فرد در دوره آزمایشی قرار می گیرد و تا مدت یك سال ثبت هر گونه امتیاز منفی در گواهینامه اش، منجر به سلب مجدد گواهینامه او میگردد.
بنابر گزارش سی ان ان، رییس آموزش، یادگیری ابتدایی و فرهنگ جزیره پرنس ادوارد كانادا باز با بیان این كه هیچ حواس پرتی نباید جان یك كودك را به خطر بیاندازد از برداشتن قدمی دیگر در امتداد حفاظت از كودكان در راه مدارس ابراز خرسندی كرد.1397/09/19
14:39:35
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: آموزش , مدارس , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه