۱۰ تا ۱۸ ساله ها بیشترین مصدومان چهارشنبه سوری

۱۰ تا ۱۸ ساله ها بیشترین مصدومان چهارشنبه سوری

به گزارش پروژه آسان رئیس اورژانس تهران از عرضه آموزش ها برای كاهش صدمات چهارشنبه سوری در مدارس اطلاع داد و اظهار داشت: با بررسی گروه سنی مصدومان سال قبل مشخص شد كه گروه سنی كه بیشترین صدمه را دیدند نوجوانان ۱۰تا۱۸سال بودند.


دكتر پیمان صابریان در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار داشت: این آموزش ها حدودا از اواسط ماه آبان سال جاری با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش شروع شده است. بعنوان نخستین قدم برای شروع فرهنگسازی و عرضه آموزش های لازم گروه سنی صدمه پذیر در حوادث چهارشنبه سوری را طبق آمار مصدومان سال قبل بررسی كردیم و سپس بسته های آموزشی را متناسب با مقاطع سنی و تحصیلی مختلف تهیه كردیم. با بررسی گروه سنی مصدومان سال قبل مشخص شد كه گروه سنی كه بیشترین صدمه را دیدند نوجوانان ۱۰تا۱۸سال بودند. ازاین رو با عنایت به این آمار متوجه شدیم كه باید فرهنگ سازی را از همین سنین و در مدارس آغاز نماییم. خوشبختانه این دانش آموزان در سنی هستند كه یادگیری و استقبال آنها بسیار مناسب می باشد.
وی افزود: از همین جهت بسته های آموزشی را آماده كردیم تا به دانش آموزان در مقاطع مختلف عرضه نماییم. بعضی از این آموزش ها شامل دفاع از خود، عبرت آموزی، آموزهای مواجهه با سوختگی است كه در چارچوب های متنوع عرضه می گردد. همینطور سی دی های آموزشی هم در حال آماده سازی است كه پس از آماده شدن در اختیار دانش آموزان قرار داده خواهد شد.
رئیس اورژانس تهران با اشاره به اینكه جمع آوری اطلاعات برای فراهم كردن این بسته ها زمانبر بود، اظهار داشت: برای فراهم كردن آمارهای دقیق و عرضه آموزش های متناسب در شهر های مختلف آمارها را متناسب حوادث هرساله هر شهر جمع آوری كردیم، چون كه حوادث چهارشنبه سوری در مناطق مختلف كشور متفاوت می باشد و باید برای هر منطقه متناسب با نوع مصدومیت های آن منطقه برنامه ریزی، و آموزش های متفاوتی برای آن در نظر گرفته می شد.
وی درباره دربرگیری این آموزش ها در سطح كشور اظهار نمود: این طرح در سطح كشور در حال اجراست و هم اكنون هم تعداد مدارسی كه آموزش برای آنها عرضه شده به صورت روزانه افزوده می شود اما می توان اظهار داشت كه این طرح تابحال در شهر تهران از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بوده است و به صورت كلی هم حدود ۴۰درصد پیشرفت داشته است.
صابریان با اشاره به اینكه این طرح برای نخستین بار در حال اجراست، اظهار داشت: آمارها نشان دهنده این است كه فرهنگسازی در زمینه كاهش حوادث چهارشنبه سوری به خوبی انجام نشده است، و یكی از اهداف ما فرهنگسازی برای كاهش حوادث چهارشنبه سوری است. صدمات شب چهارشنبه سوری معمولا اتفاقات ناخوشایندی است كه سبب گرفتاری مصدوم و خانواده اش می شود، چه بسا كه شاید این مصدومیت تا سال ها به همراه این فرد باشد. ازاین رو امیدوریم با فرهنگسازی بتوانیم صدمات رابه میزان قابل توجهی كاهش دهیم كه با عنایت به استقبال دانش آموزان از این آموزش ها امیدواری ما هم نسبت به این طرح بسیار زیاد است و فكر می نماییم كه بتوانیم از این طریق آمار مصدومان را به اندازه قابل توجهی كاهش دهیم.1397/10/23
13:46:37
5.0 / 5
4481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه