اقدامات آموزش و پرورش برای دانش آموزان اوتیسمی

اقدامات آموزش و پرورش برای دانش آموزان اوتیسمی

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور اظهار داشت: بودجه این سازمان معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال است در حالیكه برای هر دانش آموز معلول رقمی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون ریال با عنایت به نوع معلولیت مورد نیاز است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مجید قدمی عصر روز گذشته (یكشنبه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های كودكان توانخواه كاشان، اظهار نمود: بنابر آمارهای جهانی از هر ۶۵ نوزاد یك نفر به اوتسیم متبلا می گردد و در ایران هم ۲۸۰۰ دانش آموز طیف اوتیسم در ۴۸ مركز آموزشی به تحصیل اشتغال دارند كه ۳۰ مركز دولتی است. بودجه این سازمان معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال است در حالیكه برای هر دانش آموز معلول رقمی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون ریال با عنایت به نوع معلولیت مورد نیاز است.

وی ادامه داد: نسبت دانش آموزان مبتلا به اوتیسم چهار پسر به ازای یك دختر است و بر مبنای ابزارهای تشخیصی این سازمان، دانش آموزانی كه مجوز ورود به این مدرسه را دریافت نكنند باید خدمات توانبخشی از جانب سازمان بهزیستی برای آنها در نظر گرفته شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان كرد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور باید معلم متخصص را از دانشگاه تحویل بگیرد كه بتواند دانش آموزان اوتیسم را تربیت كند، اما به علت اینكه دانشگاه ها به وظیفه خود عمل نكردند، سازمان مبادرت به تولید كتاب هایی درباره آموزش دانش آموزان اوتیسم كرده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور اظهار داشت: قلم زدن، تولید محتوا، طراحی و برنامه ریزی آموزشی در این زمینه كار آسانی نیست، اما تا كنون در سه پایه تحصیلی كتاب تولید شده و انتشار كتاب های سه پایه دیگر هم در حال انجام می باشد.

قدمی خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش استثنایی در جهان مرهون پیگیری پدران و مادران این گروه از شهروندان است كه از حقوق فرزندان خود دفاع می كنند كه آموزش یكی از حقوق معلولان است و باید مسائل مالی و اشتغال هم از جانب انجمن اوتیسم دنبال شود.

وی با اشاره به ساخت ۱۹۰ مدرسه از جانب افراد نیكوكار برای دانش آموزان استثنایی در كشور اضافه كرد: امسال ۱۵۲ هزار نفر از معلولان در مدارس استثنایی شاغل به تحصیل هستند و هرچند كه برنامه ریزی های سازمان آموزش و پرورش استثنایی در جهت اشتغال زایی و حرفه آموزی است، اما خانواده ها باید همواره پیگیر باشند تا مسئولان هم بتوانند با هم افزایی از آنها حمایت كنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور اظهار داشت: راه اندازی یك مدرسه اوتیسم در هر استان، دارای پیچیدگی های ویژه ای است و نیازمند نیروی انسانی، فضای آموزشی و نیروی توانبخشی است.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، گشایش نمایشگاه و فروشگاه عكس بهنام اعتمادی به نفع كودكان اوتیسم، دیدار از چند مدرسه آموزش كودكان استثنایی و نمایشگاه توانمندی های كودكان توانخواه شهرستان كاشان همچون برنامه های رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور در مسافرت به كاشان بود.


دبیر خبر: سولماز خوان


1397/11/01
13:52:22
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه