ادامه كارحوزه امور زنان و خانواده در ساختارجدید آموزش وپرورش با عنوان مشاور وزیر

ادامه كارحوزه امور زنان و خانواده در ساختارجدید آموزش وپرورش با عنوان مشاور وزیر

پروژه آسان: قائم مقام وزیر و رئیس مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش از ادامه كار حوزه امور زنان و امور خانواده در ساختار جدید بعنوان مشاور وزیر آموزش وپرورش آگاهی داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، بامداد امروز امیرعلی نعمت الهی با حضور در گردهمایی مشاوران و كارشناسان امور زنان وزارت آموزش و پرورش كه در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به نقش زنان در پیشرفت و توسعه كشور اظهار نمود: از زحمات و تلاش همكاران در امور زنان و خانواده قدردانی می كنم و خوشبختانه خانم مینایی پور مدیركل امور زنان به صورت مستمر پیگیر مسائل این حوزه هستند و فعالیت های خوبی هم انجام شده است.
وی ادامه داد: در حوزه زنان كاركرده ام و در برنامه هایی همچون برنامه ششم، اختصاص بودجه برای حوزه زنان، سند امنیت زنان، لایحه خشونت مقابل زنان و... همراهی و حضورداشته ام و با مسائل این حوزه آشنا هستم و به صورت ویژه پیگیری می كردم و در دستور كار خود همیشه داشته ام و انشالله بتوانم در طول دوران مسئولیتم منشأ اثر باشم.
قائم مقام وزیر اشاره كرد: در این دوره از وزارت آموزش وپرورش دفتر امور زنان به خاطر تدابیری كه وزیر آموزش وپرورش داشتند از خاصیت هایی خاصی برخوردار بوده است و كارهای ارزشمندی انجام شده است كه باید تقویت شود و استمرار پیدا كند و البته در ادوار مختلف و در اسناد بالادستی همواره اشاره به سوژه امور زنان شده است.
نعمت الهی با اشاره به نگرانی كه درباب بحث ساختار و جایگاه امور زنان در وزارت آموزش وپرورش مطرح است، اظهار نمود: مجموعه مدیریتی وزارت آموزش وپرورش توجه خاصی به جایگاه زنان دارند و هم اكنون در ساختار منابع انسانی آموزش وپرورش دفتری به نام دفتر امور زنان وجود ندارد و در این دوره براثر پیگیری های وزیر آموزش وپرورش این حوزه كه در زیرمجموعه مشاركت های مردمی بوده است به زیرمجموعه وزیر آموزش وپرورش منتقل شده است.
قائم مقام وزیر با اشاره به اهمیت چابك سازی، بهره وری، هم افزایی در ساختار وزارت آموزش وپرورش، اظهار نمود: هر دفتری كه بخواهد ادغام یا مستقل شود، عده ای موافق و همراه وعده ای مخالف و منتقد هستند با همراهی سازمان امور اداری و استخدامی و پیگیری هایی كه در حوزه امور زنان انجام شده مقرر است این جایگاه ارتقا پیدا كند و در ساختار مدیركل برای امور زنان نبوده است اما در ساختار جدید این جایگاه ارتقا پیدا می كند و بعنوان مشاور وزیر كار خودرا در حوزه امور زنان و خانواده ادامه می دهد.
وی افزود: برای این كه حوزه بانوان متمایزتر و مؤثرتر از گذشته دیده شود در نشست های مختلف این مساله بررسی و نهایتاً تصمیم بر این شد كه مشاور وزیر در امور زنان و خانواده داشته باشیم و برای نخستین بار این جایگاه ارتقا خواهد یافت و در زیرمجموعه وزیر آموزش وپرورش فعالیت حوزه امور زنان و خانواده ادامه پیدا خواهدنمود.
نعمت الهی در ادامه با اشاره به تعداد زنان شاغل در آموزش وپرورش، اضافه كرد: حوزه بانوان باید از دغدغه های اصلی مسئولین در وزارت آموزش وپرورش باشد و از روزی كه در این مسئولیت هستم انتصابات مدیران كل در دستور كار است تا برمبنای سیاست های وزیر آموزش وپرورش پیگیر هستیم تا از حضور زنان در پست مدیركل استان ها استفاده نمائیم و مترصد فرصت هستیم كه از بانوان فرهنگی در بخش های مختلف مدیریتی استفاده گردد.
رئیس مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش بیان كرد: با عنایت به مشكلات و سختی اقتصادی كه در شرایط حالا كشور وجود دارد از ظرفیت خیرین در استان ها بر ای همایش ها و فعالیت ها و كارهای مشترك استفاده كنید و برای داشتن محیط شاد و امیدآفرین در نظام تعلیم و تربیت تلاش كنید.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، ایشان سپس بر حضور زنان در انتخابات نمایندگان شورای عالی آموزش وپرورش تاكید كرد و اظهار داشت: درخواست دارم در سطح استان همكاران را همراهی و تشویق كنید تا در این انتخابات شركت نمایند. حضور فعال زنان در تشكل ها فارغ از اینكه چه تفكری را دنبال می كند می تواند اثرات خوبی داشته باشد و تلاش شود تا در مناسبت هایی كه در تقویم ملی كشور به بانوان مربوط است این شعائر بهتر و بیشتر از گذشته تكریم شود.
نعمت الهی بابیان اینكه باید از ظرفیت بانوان همكار در حوزه های گوناگون آموزش وپرورش استفاده شود، اظهار داشت: یكی از حوزه هایی كه حضور زنان در آن می تواند منشأ اثر باشد، اجرایی شدن سند تحول بنیادین است و خوشبختانه در بحث جلوگیری از لطمه های اجتماعی اقدامات خوبی در حوزه امور زنان و خانواده برنامه ریزی شده و در حال اجرا می باشد كه انشالله نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.
گفتنی است در ادامه نشست برخی از مشاوران و كارشناسان امور زنان به بیان چالش ها و پیشنهادهای مربوط به این حوزه پرداختند.دبیرخبر: سولماز خوان


1397/11/03
13:57:48
5.0 / 5
4354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه