بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان توسط گروه های ارزیاب، اصرار برای نهایی شدن رتبه بندی

بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان توسط گروه های ارزیاب، اصرار برای نهایی شدن رتبه بندی

به گزارش پروژه آسان دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه رتبه بندی معلمان مراحل نهایی خویش را برای تصویب و اجرا طی می كند اظهار داشت: رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸ دیده شده و اصرار ما این است كه نهایی شود؛ این طرح حتماً افزایش حقوق معلمان را به دنبال دارد.


مهدی نوید ادهم در گفتگو با ایسنا، درباره رتبه بندی معلمان توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: رتبه بندی دو بخش دارد نخست تبیین مبحث و ابعاد آن، شرایط و ضوابط افراد برای احراز رتبه و دوم چارچوب تامین منابع مالی است كه باید به تایید دولت برسد و در مجلس تصویب شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه این فرایند طی شده و مراحل نهایی خویش را می گذراند. ما شرایط و ضوابط را در شورای عالی تنظیم كردیم و منتظر هستیم تا مصوبه دولت و مجلس كه نهایی شد در اختیار ما قرار بگیرد و اگر نیاز به بازبینی وجود دارد آنرا انجام داده و به تصویب صحن علنی شورای عالی برسانیم.
دبیر كل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بسیار امیدوار هستیم در سال ۹۸ با تخصیص اعتبارات بتوانیم رتبه بندی را عملیاتی نماییم اظهار داشت: شاخص هایی كه برای دریافت رتبه مورد نظر است را به شدت با ماموریت های معلمی گره زدیم و بر شایستگی های معلمی مبتنی كرده ایم.
نوید ادهم افزود: بعنوان مثال اگر قبلاً عرضه مقاله علمی، جزو امتیازات برتر بود؛ این دفعه و در متن جدید رتبه بندی بیشتر به مهارت های معلمی از قبیل تدریس معلم و روش عرضه خدمات آموزشی تربیتی به دانش آموزان توجه شده است. بدین سان معلم خوب و توانمند كه مسئولیت های معلمی خودش را به خوبی ایفا می كند می تواند این رتبه ها را كسب كند.
وی با اشاره به اینكه درس پژوهی اولویت و اعتبار بیشتری نسبت به پژوهش های علمی و مقاله دارد اظهار داشت: رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸ دیده شده و اصرار ما این است كه نهایی شود؛ این طرح حتماً افزایش حقوق معلمان را به دنبال دارد.
دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش درباره نحوه احراز صلاحیت های معلمی هم اظهار داشت: یك روش خود اظهاری است و ما علاوه بر آن مكانیسم هایی را هم طراحی كردیم تا گروه های ارزیاب به بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان بپردازند.1398/01/17
14:46:51
5.0 / 5
4408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه