تعیین تكلیف انحلال پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش توسط سازمان استخدامی

تعیین تكلیف انحلال پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش توسط سازمان استخدامی

پروژه آسان: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور با اشاره به اینكه بنده واقعاً درباره اینكه پژوهشگاه مطالعات ذیل سازمان پژوهش بماند یا از آن جدا شود موضع خاصی ندارم اظهار داشت: باید منتظر تصمیم نهایی سازمان امور اداری استخدامی در این زمینه باشیم.


حجت الاسلام علی ذوعلم در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت حذف و یا جدایی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از سازمان پژوهش اظهار نمود: پژوهشگاه مطالعات، یك ساختار منسجم و مشخصی دارد و هیچ گاه بحث بر سر انحلال یا حذف آن نبوده، بلكه بحث وابستگی تشكیلاتی آن مطرح بوده كه حالا برجسته شده است.
وی ادامه داد: این انتظار از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات وجود دارد كه كمك حال برنامه درسی باشند؛ پژوهشگاه پشتوانه پژوهشی كل آموزش و پرورش است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور با اشاره به اینكه بنده واقعاً درباره اینكه پژوهشگاه مطالعات ذیل سازمان پژوهش بماند یا از آن جدا شود موضع خاصی ندارم اظهار داشت: باید منتظر تصمیم نهایی سازمان امور اداری استخدامی در این زمینه باشیم.
ذوعلم همین طور از طریق اندازی دو دفتر جدید در سازمان پژوهش در صورت تصویب در سازمان اداری استخدامی آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی این دو دفتر در واقع یك بازآرایی تشكیلاتی برای زمینه سازی اجرای كامل برنامه درسی است.
وی افزود: یك دفتر بعنوان دفتر پژوهش و برنامه ریزی حوزه های یادگیری شكل خواهد گرفت و ۱۱ حوزه تربیتی در آن ساماندهی می شود و هر حوزه تشكیلات علمی خاص خودش را خواهد داشت. دیگری دفتر هماهنگی و طراحی دوره های تحصیلی است كه نگاه جامعی به دوره ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم نظری و متوسطه دوم فنی و حرفه ای دارد و تلفیق برنامه های حوزه تربیت در هر كدام از دوره های تحصیلی با عنایت به تعریفی كه از مدرسه تراز داریم از این طریق لحاظ می شود.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور اضافه كرد: این طرح نیز در حال برسی كارشناسی است و باید بعد از طی مسیرهای اداری لازم در آموزش و پرورش، با سازمان اداری استخدامی هم وارد گفت و گو شویم.

منبع:

1398/03/02
19:44:33
5.0 / 5
4331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه