۵ عامل مخرب گیربكس اتوماتیك را بشناسید

۵ عامل مخرب گیربكس اتوماتیك را بشناسید

به گزارش پروژه آسان گیربكس یكی از مهم ترین عناصر سیستم انتقال قدرت در خودرو ها است و وظیفه آن چه در انواع دنده ای و چه در مدلهای مختلف اتوماتیك به حركت در آوردن خودرو است.


خودروبانك نوشت: طرفداران گیربكس های دنده ای چندان تمایلی نسبت جعبه دنده های اتوماتیك نشان نداده و به عقیده آنها استفاده ساده و بازدهی بالایی گیربكس دنده ای بیشتر از هر مزیت دیگری در گیربكس های اتوماتیك ارزش دارد. گیربكس های اتوماتیك این روزها به وفور بر روی خودرو های لوكس و نیمه لوكس قرار داشته و حتی خیلی از افراد هم به علت راحتی بیشتر آنها مبادرت به اضافه كردن این نوع گیربكس ها به خودروی خود می كنند. در صورت استفاده صحیح و رعایت چند نكته ی مهم، می توان از هزینه های سرسام آور تعمیرات این نوع گیربكس پیشگیری كرده و عمر طولانی آنرا تا دو برابر تضمین نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا با ۵ عامل كه سبب خراب شدن گیربكس اتوماتیك خودرو می شود آشنا می شویم:

۱-عدم تعویض حالت گیربكس در زمان حركت
در هنگام حركت با این نوع گیربكس از تعویض حالت آن خود داری كنید و برای تعویض حالت ابتدا ایستاده و بعد از فشار دادن ترمز حالت جعبه دنده را عوض كنید.

۲-در حالت خلاص (Neutral) رانندگی نكنید
انجام این كار نه تنها سبب صدمه رساندن به گیربكس می شود بلكه امكان دارد عامل ایجاد حادثه هم شود چون كه كنترل خودرو در حالت خلاص سخت تر است.

۳-در زمان گاز دادن حالت (Drive) را انتخاب نكنید
هیچگاه به بهانه ی شتاب اولیه بیشتر، در زمان گاز دادن حالت (Drive) را انتخاب نكنید. این عمل می تواند خسارات جبران ناپذیری را به گیربكس های اتوماتیك وارد كند.

۴-درگیر نكردن حالت پارك پیش از توقف كامل
اگر قبل از توقف كامل و در هنگام حركت دنده را در حالت P قرار دهید احتمال شكستن پین متصل به شفت خروجی گیربكس وجود دارد. البته اغلب خودرو های گیربكس اتوماتیك جدید به شما اجازه ی انتخاب وضعیت پارك را در حال حركت نمی دهند.

۵-عدم توجه به سرویس های دوره ای گیربكس
بعد از هر ۵۰ هزار كیلومتر یا گذشت ۲۴ ماه از سرویس قبلی بهتر است سطح روغن گیربكس چك شود. در صورتیكه روغن به میزان ایده آل نباشد اجزا و متعلقات داخلی گیربكس اتوماتیك در زمان استفاده به دمای بسیار بالایی می رسند احتمال وارد شدن صدمه جدی به مكانیزم آنها وجود دارد. 2121

1398/04/27
10:39:13
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه