رییس پلیس پایتخت خبر داد

انهدام باند بزرگ فروش سوالات كنكور، هر 3 ثانیه یك تماس با پلیس 110

انهدام باند بزرگ فروش سوالات كنكور، هر 3 ثانیه یك تماس با پلیس 110

به گزارش پروژه آسان فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام بزرگ فروش سوالات كنكور كه بعضی از مسئولین در آن حضور داشتند اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران كه به مناسبت هفته ناجا انجام شد، در اینباره اظهار داشت: توانستیم باند بزرگ فروش سوالات كنكور را شناسایی و متلاشی نماییم.
وی اضافه كرد: پس از انهدام این باند تنها به صدور یك اطلاعیه اكتفا كردیم اما باید بگویم كه این باند وسیع بوده و سوالات را گرفته بودند و قصد داشتند آنرا توزیع كنند اما پیش از آنكه توزیع شود در نطفه آنرا خفه كردیم.
سردار رحیمی اضافه كرد: متاسفانه بعضی از مسئولین و آقایان هم دراین گروه بودند.
وی با اشاره به اینكه تهران ۱۴ ورودی اصلی و ۱۲۰ ورودی و خروجی فرعی دارد، اظهار داشت: ۱۸ وزارتخانه، ۱۴۰ سفارتخانه و ۱۷۵۰ مسجد در تهران وجود دارد كه حفاظت آنها بر عهده پلیس است.
وی با اشاره به اینكه تهران ۱۰ هزار و ۵۳۸ كیلومتر معابر بزرگراهی دارد كه ۵۸۹۰ تقاطع دارد و ۶۶۰ تقاطع هم به صورت هوشمند كنترل می شود اظهار داشت: هشت برابر ظرفیت شهر، خودرو داریم و ۳۰ درصد ترافیك كشور هم متعلق به پایتخت است.

هر ۳ ثانیه یك تماس با سامانه ۱۱۰
سردار رحیمی با بیان این كه روزانه ۳۰ هزار تماس با صد خط ۱۱۰ برقرار می شود اظهار داشت: یعنی هر سه ثانیه یك تماس با ۱۱۰ گرفته می شود كه نیمی از این تماس ها عملیاتی می شوند وطی شش ماه اخیر سه میلیون و ۱۰۳ هزار تماس عملیاتی داریم.
به گفته وی، روزانه ۱۷ هزار نفر به یگان های مختلف پلیس رجوع می كندو روزانه ۳۷۰۰ پرونده در پلیس تشكیل می شود.
وی با بیان این كه در دو سه سال گذشته شاهد افزایش كشف جرایم بوده ایم اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال ۱۰ درصد افزایش كشف داشته ایم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینكه در ۳۸۴ محله تهران طرح های مختلف پلیسی اجرایی شده است، اظهار نمود: ۴۱۰ طرح در شش ماه به اجرا درآمده است و یكی از این طرح ها «رعد» است كه امسال حدود شش مرحله از آن اجرایی شد و طی آن ۶۲۹۶ نفر معتاد، مجرم، قاچاقچی و غیره دستگیر شدند.
به گفته سردار رحیمی، سهم تهران از وقوع جرایم مختلف در سال ۹۲، ۳۳ درصد بود كه هم اكنون با انجام كارهای پلیسی این عدد به ۲۱ درصد رسیده است.
وی در ادامه به اجرای طرح «اقتدار» در جهت برخورد با اراذل و اوباش در تهران اطلاع داد و اظهار نمود: در این راستا تابحال ۴۸۴ نفر دستگیر شدند و در این بخش هم رشد ۲۸ درصدی برخورد داشته ایم.
رییس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به اجرای طرح «صاعقه» در جهت برخورد با كیف و موبایل قاپی، اظهار داشت: توانستم با انجام طرح های مختلف، روند صعودی این جرم را منفی نماییم و هم اكنون وقوع این جرم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد كاهش داشته است.
وی همینطور از اجرای طرح انضباط بخشی شهری با كمك شهرداری با رویكرد ساماندهی بساط گستران، كودكان خیابانی، زاغه نشینان و غیره اطلاع داد و اظهار داشت: تنها در حوزه بساط گستران ۳۰۰۰ از دست فروشان را بدون مشكلی ساماندهی كردیم.
سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تجمعات در شهر تهران، اظهار داشت: در شش ماه اخیر ۶۰۳ مورد تجمعات مختلف در حوزه های اقتصادی، دانشجویی، صنفی و كارگری داشتم كه بدون مشكلی این تجمعات برگزار گردید و در خیلی از موارد پلیس از مسؤلان مربوطه دعوت می كرد تا صدای افراد را بشنوند و این تفاوت پلیس ایران با سایر پلیس های كشورهای دیگر است.
وی با اشاره به اینكه در شش ماه امسال میزان برخورد با حاملان سلاح گرم ۹ درصد افزایش داشته و شاهد افزایش ۳۹ درصدی دستگیر شدگان هستیم اظهار داشت: همینطور شاهد رشد ۳ درصدی در حوزه جمع آوری سلاح سرد هستیم.
وی با اشاره به انهدام شش باند سرق مسلحانه كه قصد انجام سرقت از بانك و طلافروشی ها را داشتند اظهار نمود: این باندها پیش از اقدام با اشراف اطلاعاتی دستگیر شدند.
وی با اشاره به كشف حدود ۱۳ تن انواع مواد مخدر در تهران اظهار داشت: در حوزه جرایم اقتصادی هم پارسال ركورد زده و انقلابی در این خصوص داشتیم بگونه ای كه سوادگران ارز و دلاری كه بیشتر از سه دهه در خیابان های تهران جولان می دانند توسط پلیس اقتصادی جمع آوری و بساط سی ساله دلالان جمع آوری شد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینكه در حوزه سایبری هم در شش ماه امسال ۹۶۱۵ جرم كشف و ۲۰۷۵ نفر هم دستگیر شدند اظهار داشت: شاهد رشد ۵۴ درصدی جرایم در این خصوص بودیم. ضمن آنكه ۷۱ درصد پرونده ها اقتصادی، ۱۵ درصد اخلاقی و ۱۴ درصد اجتماعی بوده است.
وی همینطور در مورد پلیس راهور تهران هم با اشاره به اینكه این پلیس با كاهش ۴۰ نفر كشته در تصادفات در شش ماهه اول امسال، رتبه اول در كاهش تصادفات را دارد، اظهار داشت: روزانه ۵۱ مورد مأموریت از بخش های مختلف شهرداری به پلیس ارجاع داده می شود و همینطور در اجرای احكام ماده ۱۰۰ هم با پلیس همكاری داریم.
رییس پلیس پایتخت در انتها خطاب به اعضای شورای شهر اظهار داشت: سومین سال است كه من بعنوان فرمانده تهران به شورا می آیم اما چقدر شما برای امنیت شهر تهران هزینه كردید؟1398/07/21
14:42:04
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: اجتماعی , كنكور , هزینه , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه