با اشاره به انتظارات جامعه فرهنگیان؛

اولادقباد: نظام رتبه بندی فرهنگیان و اضافه شدن فوق العاده شغل به صورت كامل اجرایی شود

اولادقباد: نظام رتبه بندی فرهنگیان و اضافه شدن فوق العاده شغل به صورت كامل اجرایی شود

به گزارش پروژه آسان یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم توجه و نگاه ویژه دولت به آموزش و پرورش بعنوان زیربنایی ترین دستگاه آموزشی و فرهنگی اظهار داشت: انتظار جامعه فرهنگیان از دولت اجرای كامل نظام رتبه بندی فرهنگیان و اضافه شدن فوق العاده شغل مثل بقیه كاركنان دولت چه در كادر اداری و آموزشی و چه بازنشستگان است.


فریده اولادقباد در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: زمانی كه دولت لایحه برنامه ششم را عرضه كرد، تنها بندی درباره خرید خدمات آموزشی در آن پیشبینی شده بود اما در كمیسیون آموزش ۲۴ بند دیگر در جهت احقاق حقوق فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش به آن افزوده شد كه یكی از آنها رتبه بندی معلمان بود. این مورد در ماده ۶۳ قانون برنامه ششم مورد تاكید قرار گرفت اما متاسفانه دولت آنرا به صورت ناقص اجرا می كند در حالیكه پیشنهاد ما این بود كه در جهت ماده ۶۳ قانون برنامه ششم كمیسیون لوایح دولت لایحه ای را بدهد تا رتبه بندی معلمان اجرایی شود.
وی با اشاره به اینكه رتبه بندی معلمان تحت تأثیر ۵۰ درصد فوق العاده شغل كارمندان قرار می گیرد، اضافه كرد: رتبه بندی بعنوان یك ماده قانونی باید تحولی در آموزش و پرورش ایجاد می كرد و در چارچوب یك لایحه به مجلس ارجاع می شد اما این اتفاق نیفتاد. علاوه بر این ۵۰ درصد فوق العاده شغل باید مثل بقیه كارمندان دولت به فرهنگیان هم اضافه شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه بازنشستگان به علت عدم اعمال ۵۰ درصد فوق العاده شغل در بدترین شرایط نظاره گر این تبعیض هستند، افزود: همینطور تفاوت دریافتی كادر آموزشی و اداری در افزایش ۵۰ درصد باید لحاظ شود، آقای اللهیاری معاون وزیر آموزش و پرورش در صدا و سیما اظهار داشت كه ۵۰ درصد فوق العاده شغل معلمان اعمال شده در حالیكه این اتفاق هنوز نیفتاده است، ایشان همینطور اظهار داشت كه بین یك ونیم تا دو میلیون تومان به حقوق فرهنگیان اضافه می شود در صورتیكه این اتفاق نخواهد افتاد و عددش به این میزان نیست.
اولادقباد افزود: جامعه فرهنگیان دو انتظار از دولت دارد؛ یكی اجرای كامل نظام رتبه بندی فرهنگیان و دیگری اضافه شدن فوق العاده شغل مثل بقیه كاركنان دولت چه در كادر اداری و آموزشی و چه بازنشستگان كه نباید مورد بی توجهی قرار گیرند، حتی اگر شده این اعتبار باید از صندوق توسعه ملی برای اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان تأمین شود.
این عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش اظهار داشت: در مورد دانشجو معلمان ما شاهد كسر ۴۵ درصد حقوق آنها به نام رفاه دانشجویان بودیم، مگر آنها چقدر حقوق می گیرند؟ بسیاری از آنها در شهرهای دیگر و دور از خانواده تحصیل می كنند، پس نباید آنها را گرفتار دلزدگی نماییم.
وی با اشاره به پیشبینی معافیت مدارس از پرداخت هزینه های آب و برق و گاز در بودجه سال های ۹۷ و ۹۸ اظهار داشت: هم سازمان برنامه و بودجه برای این حكم در سال ۹۸، صد میلیارد تومان پیشبینی كرده بود و برای بودجه سال آینده هم همین مبلغ دیده شده است، در حالیكه بین ۸۰۰ تا هزار میلیارد تومان نیاز است. همین حالا این قانون در خیلی از مدارس اجرا نمی گردد و بسیاری از مدیران می گفتند كه باید این مبلغ را پرداخت نماییم وگرمه آب و برق و گازشان قطع می شود.
اولادقباد با اشاره به اینكه سرانه آموزشی مدارس یا اصلا و یا بموقع پرداخت نمی گردد و یا متناسب با تعداد دانش آموزان نیست، تصریح كرد: آموزش و پرورش هر سال با ۱۰ هزار میلیارد تومان كسری بودجه مواجه می باشد.
این عضو كمیسیون آموزش مجلس در انتها با ابراز امیدواری نسبت به اختصاص اعتبارات لازم به آموزش و پرورش برای اجرای نظام رتبه بندی، همسان سازی حقوق بازنشستگان و ۵۰ درصد فوق العاده شغل اظهار داشت: انتظار ما این است كه دولت توجه و نگاه ویژه به آموزش و پرورش بعنوان زیربنایی ترین دستگاه آموزشی و فرهنگی داشته باشد.
1398/12/21
14:48:42
5.0 / 5
3416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه