معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس:

مدارس خشت و گلی در سراسر كشور جمع آوری شدند

مدارس خشت و گلی در سراسر كشور جمع آوری شدند

به گزارش پروژه آسان همدان معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور اعلام نمود: خوشبختانه در آخر سال 98 كلیه مدارس خشت و گلی در سراسر كشور جمع آوری شدند.


داریوش ورناصری دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان، با مهم خواندن تکمیل پروژه های نیمه تمام سازمان نوسازی اظهار نمود: با عنایت به اعتبارات قابل توجهی که سازمان پارسال داشته و بخصوص سال جاری در حال ابلاغ داریم، هیچ پروژه ای بخصوص پروژه های نیمه تمام خیرین نباید بلاتکلیف و ناتمام بماند.
وی ادامه داد: مبحث مکان یابی یکی از آیتم های اصلی به شمار می آید که سازمان به دنبال آن است به طوریکه در استان همدان حساسیت کمتری داشته و ما بازخورد کمتری دریافت کردیم و انتظار داریم تلاش ها و بازخورد ها از استان همدان منعکس شود.
ورناصری مکان یابی مناسب را یکی از دو بسته تحولی وزارت آموزش و پرورش خواند و بیان نمود: مشارکت خیرین مدرسه ساز بسته دیگری است که مدیرکل جدید انتظار داریم این موضوعات را دنبال کند.
ایشان در ادامه مطرح کرد: مدیریت سبز یکی دیگر از موضوعاتی است که جزء سیاست های اصلی و کلان سازمان است و با جدیت به دنبال آن هستیم و استان هم در حال انجام آن است و عملکرد همدان تاحدودی خوب بوده و باید تداوم داشته باشد.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره بحث صنعتی سازی اظهار داشت: لازم است همکاران دفتر فنی اداره کل، سازه و معماری به این مقوله توجه نمایند چونکه پتانسیل لازم در استان فراهم است.
وی درباره برون سپاری تاکید کرد: با عنایت به محدودیت های موجود در بکارگیری نیرو تصمیم گرفته شد بعضی از فعالیت ها به صورت برون سپاری صورت گیرد و اغلب استان ها بخشی از دفاتر فنی مانند معماری را برون سپاری کرده اند.
ورناصری ضمن باارزش خواندن مبحث جمع آوری بخاری های نفتی اظهار داشت: یکی از کارهای پرارزش سازمان که در سال ۹۷ شروع کرد و در سال ۹۸ به اتمام رسید همین طرح بود که همدان اولین استان در سطح کشور بود که این مهم را محقق کرد و به همکارانم تبریک می گویم که کار بزرگی را انجام داده اند.
وی اعلام نمود: بحث جمع آوری مدارس خشت و گلی یکی دیگر از سیاست های اصلی سازمان نوسازی مدارس کشور است که از سال قبل شروع شده است و خوشبختانه در انتهای سال ۹۸ کلیه مدارس خشت و گلی در سرتاسر کشور جمع آوری شدند.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تلاشهای بی وقته پیمانکاران تشکر کرد و اظهار داشت: مشکلات مالی گریبانگیر کشور است البته سازمان نوسازی مدارس کشور و ادارات کل نوسازی کوشیده اند که صدمه ای پیش نیاید اما با این وجود نقدینگی ما به حداقل رسید و بیشتر اسناد خزانه اسلامی بود که تبدیل آن به نقدینگی کار سختی بود.
معاون عمرانی استاندار همدان هم ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان نوسازی مدارس اظهار داشت: با درخواست های مکرر تیموری، مدیرکل سابق نوسازی برای کناره گیری از این پست سرانجام امروز مراسم معارفه مدیرکل جدید این سازمان برگزار گردید.
محمودرضا عراقی با اشاره به سوابق علمی و کاری مدیرکل جدید بیان نمود: مرادی، مدیرکل جدید دارای مدرک کارشناسی عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری بوده و در اداره کل راه و شهرسازی معاون شهرسازی، در کمیسیون ماده ۵ سمت دبیر را داشته و دارای دقت نظر بالایی است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان هم با اشاره به اینکه شالوده و اساس دستگاه تعلیم و تربیت برگرفته از مفاهیم قرآنی و سیره ائمه اطهار(ع) است، اعلام نمود: یکی از گسترده ترین دستگاه های اجرایی آموزش و پرورش است که خیل عظیمی از کودکان و نوجوانان را برای آینده ایران اسلامی آماده می کند و مهمترین بستری که باید فراهم باشد، بحث نوسازی است و در واقع شامل دو مقوله سخت افزار و نرم افزار است که بخش سخت افزار به عهده سازمان نوسازی مدارس و بخش دیگر بر عهده آموزش و پرورش است.
محمد پورداود با اشاره به اینکه تلاش معلمان در تزکیه و تعلیم مرهون بسترسازی توأمان اداره کل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس است، خاطرنشان کرد: باید سازمان نوسازی به دنبال عدالت ساخت و ساز، ظرفیتی و آموزشی باشد.
معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان هم اظهار داشت: در انتهای سال ۹۷ تمامی مدارس استان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد و بخاری های نفتی به صورت کامل از مدارس جمع آوری شدند.
محمدرضا مرادی اظهار نمود: با عنایت به عملکرد و همدلی مهندسان و متخصصان امر در نوسازی مدارس توانسته ایم هر سال در نوسازی جزء رتبه های برتر کشور باشیم و این سبب اعتماد بیشتر مردم به این سازمان و حضور بیشتر از پیش خیرین شده است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان هم با اشاره به اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز بدنه سازمان نوسازی و آموزش و پرورش است، مطرح کرد: طی مدت شش سال تصدی مدیرکل سابق نوسازی هیچ گونه مشکلی از بابت همکاری نداشته ایم و تلاش این مجموعه سبب شده در مجموع بیشتر از ۳۸ درصد کل فضای آموزش به دست خیرین راه اندازی شود.
علی فراهانی درباره مشکلات حقوقی مجمع خیرین مدرسه ساز که از سال های پیش بوده هم اظهار داشت: با درایت و برنامه ریزی مدیرکل سابق نوسازی خیلی از مشکلات حل شد و الان مجمع خیرین از هر زمان دیگری فعال تر است.
مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان هم اظهار داشت: از سال ۷۷ که مجمع خیرین مدرسه ساز استان آغاز به فعالیت نموده است، در اولین جشنواره تعهدات آن مبلغ ۵۷۱ میلیون تومان بود و در آخرین جشنواره که سال قبل و بعنوان دوره بیست و یکم بود، تعهد خیرین به رقمی افزون بر بر ۴۱ میلیارد تومان رسید و برای جشنواره جدید پیشبینی ما افزایش این مبلغ است و این مبین آن است که خیرین سال به سال تعهدات خویش را افزایش داده اند و یاری گر سازمان آموزش و پرورش بوده اند.
فرزاد تیموری افزود: از سال ۹۳ که بنده عهده دار پست مدیرکلی بوده ام، طبق نمودار آماری میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز افزایش یافته و خوشبختانه در استان ۸۷۴ نفر خیر حضور دارند که ۲۰۴ نفر از آنها صرفاً در عرصه مدرسه سازی فعالیت دارند و مابقی با اهدای زمین، تجهیزات، مبالغ نقدی و... به امر مقدس مدرسه سازی کمک کرده اند.
وی با اشاره به اینکه تعداد ۳۳۳۸ نفر از معلمان سطح استان هم هر ماه بخشی از حقوق خویش را برای مدرسه سازی اهدا می کنند که بسیار کار ارزشمندی است، درباره پروژه های خیرین مطرح کرد: از شروع فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز تابحال ۳۱۴ پروژه در چارچوب ۱۹۲۰ کلاس درس و با زیربنای ۲۲۱ هزار و ۳۳۴ مترمربع توسط خیرین مدرسه ساز راه اندازی و به آموزش و پرورش استان تحویل شده که بسیار ظرفیت بالایی است.
تیموری درباره مشکلات مدارس هم اعلام نمود: یکی از این مشکلات استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بود که خطرات عمده ای صورت گرفت و سبب صدمه به دانش آموزان شد اما خوشبختانه برای رفع این مورد از سال ۹۲ در قانون بودجه ای بعنوان اعتبار ملی درنظر گرفته شد و هر ساله اعتبار مناسبی در اختیار استان ها قرار می گیرد و با تلاش مضاعف همکاران ما در اداره کل نوسازی مدارس در بخش تأسیسات و معاونت اجرایی، ۶۸۶۱ کلاس درس دارای سیستم استاندارد گرمایشی شده اند که شامل ۱۴۳۲ مدرسه و با اعتباری افزون بر ۵۵ میلیارد تومان است.
وی افزود: در سال ۹۳ که بنده در این پست حضور یافتم، بیشترین مشکلات مدارس بحث سیستم های گرمایشی بود که طی دو سال قبل دیگر بحث استانداردسازی مطرح نمی گردد و خوشبختانه همدان اولین استانی است که در سال ۹۷ کلیه بخاری های نفتی را از سطح مدارس استان جمع آوری کرد و در ابتدای سال ۹۸ این مورد در کل کشور به صورت کامل اجرایی شد.
تیموری خاطرنشان کرد: الان ۷۰ درصد کلاس های درس با سیستم شوفاژ و پکیج، ۲۵ درصد با بخاری های دودکش دار استاندارد و چهار درصد با بخاری های کم مصرف و یک درصد با بخاری های برقی در حال گرمایش هستند.
وی درباره مشکل دیگر مدارس هم اظهار داشت: ۸۰۰۰ مترمربع عایق رطوبت و ایزوگام خریداری و تحویل آموزش پرورش شد که بخش عمده ای از مشکل آموزش پرورش در این حوزه حل شد.
تیموری با عرضه گزارشی از پروژه های تحویل شده از سال ۹۳ تا ۹۸ بیان نمود: ۷۴۸ پروژه در این مدت به افتتاح رسیده که برای ۱۳۸ پروژه توسط خیرین تأمین اعتبار شده است، این تعداد پروژه در مجموع ۷۱۲۴ کلاس و زیربنای ۵۷۰ هزار مترمربع و با اعتباری افزون بر دو میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان اجرا شده است.
وی با تاکید بر تکریم خیرین مطرح کرد: مجمع خیرین پشتوانه آموزش و پرورش هستند به طوریکه این افراد کار بسیار بزرگی انجام می دهند و لازم است موانع از سر راه آنها برداشته شود و از آنها تقدیر و تشکر می نماییم.
مدیرکل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان هم اظهار داشت: سازمان نوسازی مدارس بازوی وزارت آموزش و پرورش است و در همین راستا متخصصان و نیروی انسانی آن بزرگترین دارایی آن محسوب می شوند که کار آنها بازسازی و مقاوم سازی مدارس است.
محمدحسین مرادی ودرباره مکان یابی صحیح آموزشی مطرح کرد: یکی از مشکلاتی که در گذشته بوده است این بود که مدارس در جای مناسب راه اندازی نمی شدند و عملاً تحقق پذیری طرح ها با مشکل مواجه می شد که این مورد بخصوص در طرح های جامع تفصیلی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که در اولویت اول ما است که برنامه ریزی کوتاه، میان و بلندمدت داشته باشیم.
وی درباره طرح مدرسه سبز بیان نمود: باید فرهنگ شهرسازی و معماری ایرانی- اسلامی در آن گنجانده شود و برای دانش آموزان فضای شاد و مفرحی داشته باشد.
مرادی درباره استفاده از فناوری های نوین در ساخت ساز و فضاهای آموزشی اظهار داشت: این فناوری ها مورد تأیید مقام عالی وزارت و مقامات سازمان است و باید حتما مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر برون سپاری فعالیت ها اظهار نمود: حتما از مشاوران در این مبحث استفاده خواهیم کرد و سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی بخصوص آموزش و پرورش، دستگاه های خدمات رسان و سایر ادارات در بحث طراحی، ساخت، مقاوم سازی، تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی مورد توجه سازمان نوسازی استان هستند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم از خدمات «فرزاد تیموری» مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان تقدیر به عمل آمد و و «محمدحسین مرادی» بعنوان مدیرکل جدید ارائه شد.
منبع:

1399/02/30
13:34:38
5.0 / 5
2546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه