تدابیر بازگشت كودكان بازمانده بیمار و فقیر به مدرسه

تدابیر بازگشت كودكان بازمانده بیمار و فقیر به مدرسه

پروژه آسان: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه ۹۳۵ هزارنفر پارسال در سطوح مختلف آموزشی در وزارت آموزش و پرورش مهارت آموخته اند اظهار داشت: درمراكز آموزش فنی و حرفه ای وزارت كار هم با احتساب آموزشگاه های فنی وابسته و بخش خصوصی یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مجموع كشور، از آموزش های فنی بهره مند شده اند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز اشتغال، فعالیت اقتصادی و حتی سطح رفاه اجتماعی در گروی ارتباط تنگاتنگ با افزایش سطح مهارت است اظهار داشت: در سایه همکاریهای گسترده تر با نهادهایی چون آموزش و پرورش که ذی مدخل هستند و در شکل گیری شخصیت دانش آموزان و روحیه کارمحوری نقش اساسی ایفا می کنند می توان مجموعه ای از افراد باسواد دارای مهارت را به بازار کار ایران تحویل داد.

وی ادامه داد: مراکز آموزش فنی و حرفهای که در سطح کشور مشغول به کار هستند هم تلاش می کنند کسب و کارهای جدید نوبنیاد را به جوانان آموزش دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه زمینه کار فراوانی بین ما و وزارت آموزش و پرورش وجود دارد اظهار نمود: امیدوارم بتوانیم روشی را پیش ببریم که حتی یک نفر بدون مهارت از نظام آموزشی خارج نشود. اینکه هر دانش آموز یک مهارت داشته باشد، یک شعار اساسی است که آموزش و پرورش در برنامه کاریاش داشته است.

شریعتمداری افزود: ۹۳۵ هزارنفر پارسال در سطوح مختلف آموزشی در وزارت آموزش و پرورش مهارت آموخته اند. در مراکز آموزش فنی و حرفهای وزارت کار هم با احتساب آموزشگاههای فنی وابسته و بخش خصوصی یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مجموع کشور، از آموزشهای فنی بهره مند شدهاند.

وی افزود: البته همه اینها کافی نیست و باید جوانان را که در نقاطی مانند مراکز نظامی مشغول گذراندن دورههای آموزشی هستند با آموزشهای مهارتی آشنا نماییم که هدف مقدسی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه خوشبختانه شورایعالی مهارتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده و تا کنون چند جلسه داشته است اظهار داشت: این شورا بعنوان یک حلقه وصل میتواند زمینه همکاریهای مشترک را فراهم و تنظیم کند. البته باید برای تعامل و همکاریهای مشترک شورایعالی آموزش و پرورش، شواری عالی رفاه و شورایعالی برنامهریزی جدی داشته باشیم.

شریعتمداری اضافه کرد: این همکاریهای گسترده موجبات بهتر شدن رفاه اجتماعی را فراهم و بازار کار را کارآمدتر می کند. همینطور باید جوانان را به سمت روشهای نوین کار در کشور رهنمون نماییم. سعی کردیم با مشارکت بخش خصوصی و دولت و به منظور رفع نیازهای توسعهای، بنیادهای فعالیت های کسب و کارهای نوین را به وجود بیاوریم. در زمینههای گوناگون فعالیت های نوین بنیادهای مشترک عمومی و خصوصی شکل گرفته که با مشارکت آموزش و پرورش هم میتوانیم قدم های خوبی در این عرصه بردایم.

وی به زمینههای همکاری با آموزش و پرورش در حوزه رفاه اشاره نمود و اظهار داشت: میتوانیم برنامهها و سیاستهای تشویقی مشترکی برای بازگشت کودکان فقیر و لازم التعلیم به مدرسه داشته باشیم. وقتی کودک به مدرسه نمی رود صدمه های اجتماعی مانند کودکان کار و خیابان نمود بیشتری پیدا می کند که باید برای آن راه حلهایی پیدا نماییم.

وی به آموزش کودکان دارای معلولیت اشاره نمود و اظهار داشت: امکان دارد این کودکان از معلولیت جسمی دررنج باشند اما توانمندیهای ذهنی آنها می تواند به کار گرفته شود. آموزشهای مهارتی و فنی میتواند به لحاظ جسمی به آنها کمک نماید. همینطور کودکان بیمار و فقیری که به هر علت قادر به استفاده از مدرسه در شکل عام نیستند باید با تدابیری از آموزش بهرهمند شوند. عدالت اجتماعی یکی از مهمترین محورهای انقلاب اسلامی است که میتواند با شکل بهتری محقق شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه درحوزه تعاون زمینه همکاری مشترک فراوانی وجود دارد اضافه کرد: ایجاد تشکلهای تعاونی در بخشهایی که می توانیم با کمک هم به وجود بیاوریم از این جمله است. تعمیم فرهنگ تعاون در میان دانش آموزان یک فعالیت اجتماعی و اقتصادی مشارکت جویانه است و باید از مدرسه آغاز شود تا در آینده این فرهنگ شکل بگیرد. زمینه همکاری مشترک بسیاری وجود دارد و امیدواریم با گامهای مستحکم مسیر را به شکل بهتری طی نماییم.
1399/05/02
23:04:51
5.0 / 5
1933
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه