با امضای تفاهم نامه ای محقق می شود

برنامه های درسی با علوم شناختی بهینه سازی می شود

برنامه های درسی با علوم شناختی بهینه سازی می شود

همكاریهای علمی - آموزشی و استفاده از آموزه های علوم شناختی در بهسازی برنامه های درسی با امضای تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور توسعه پیدا می كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مجید نیلی احمدآبادی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور، اظهار داشت: توجه به کودکان و نوجوانان و توسعه توانمندی های شناختی آنان یکی از اهداف و سیاست های این ستاد است و انعقاد این تفاهم نامه همکاری هم برای تحقق این برنامه است.
نیلی افزود: امید است از راه هم افزایی نیروها و بکارگیری تخصص دو جانبه، زمینه بالندگی قابلیت ها و ظرفیت های شناختی کودکان و نوجوانان فراهم و با ایجاد بسترهای لازم ضمن تقویت توانمندی های شناختی کودکان و نوجوانان از بروز افت کارکردهای شناختی در بین آنان جلوگیری شود.
حسن ملکی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور هم ضمن اشاره به پیچیده بودن ماهیت تربیت، استفاده از یافته های علوم مختلف بخصوص دانش شناختی را برای غنی سازی حوزه نظر و عمل در تعلیم و تربیت اقدامی ضروری دانست.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، او همینطور خواهان بهره گیری از دانش و تخصص و توانمندی های ستاد توسعه علوم شناختی در بهبود امر تعلیم و تربیت شد.
منبع:

1399/08/25
12:58:28
5.0 / 5
1251
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه