نحوه فعالیت كاركنان آموزش و پرورش در محدودیت های كرونائی

نحوه فعالیت كاركنان آموزش و پرورش در محدودیت های كرونائی

به گزارش پروژه آسان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: شرایط حضور كاركنان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش در ادارات سطح كشور در طول دو هفته آتی همچون سایر دستگاه های اجرائی خواهد بود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی اللهیار ترکمن با اشاره به اینکه ملاک آموزش و پرورش برای حضور کارکنان ستادی همان بخش نامه ۲۷ آبان ماه جاری سازمان اداری و استخدامی کشوری است، اظهار داشت: بر مبنای مفاد این بخشنامه عمل می نماییم چونکه ستاد ملی کرونا بالاترین مرجع سیاست گذاری و برنامه ریزی در شرایط کرونایی کشور است.
وی با تکیه بر اینکه، این بخشنامه برای کارکنان اداری است و شامل حوزه آموزشی وزارت آموزش و پرورش نمی گردد، اظهار داشت: در این بخشنامه به صراحت نحوه فعالیت دستگاههای اجرایی و ادارات مرکز، استان و شهرستان در شرایط سه گانه زرد، نارنجی و قرمز مشخص شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: البته در این زمان مدیران مدارس باید بر روند ارائه خدمات آموزش مجازی و اطمینان از استمرار آن در بستر فضای مجازی اطمینان حاصل کنند.
وی اظهار داشت: شرایط حضور کارکنان ستادی وزارت آموزش و پرورش در ادارات مربوطه هم تفاوتی با سایر ادارات و دستگاههای دولتی نخواهد داشت و بر مبنای بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشوری عمل خواهد شد.
ترکمن ضمن اشاره به بند ۳-۳ بخش نامه شماره ۳۷۴۸۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشوری در مورد نحوه حضور کارکنان دولت در دو هفته آتی در محل کار خاطرنشان کرد: بر این اساس حضور کارکنان ستادی آموزش و پرورش در مناطق زرد شامل کلیه کارکنان، در مناطق نارنجی حضور ۵۰ درصدی کارکنان و در مناطق قرمز حضور حداکثر یک سوم کارکنان خواهد بود.
وی در مورد نحوه حضور کارکنان ستادی آموزش و پرورش استان تهران هم اظهار نمود: کارکنان اداری آموزش و پرورش استان و شهرستان های استان تهران مادامی که در وضعیت قرمز باشند، حضور یک سومی کارکنان را در محل کار خود خواهند داشت.
ترکمن همینطور اضافه کرد: برای پیشگیری از ورود هرگونه لطمه به وظایف و مأموریت های ستادی وزارت آموزش و پرورش و مطابق با بند ۶ این بخشنامه، در مناطق برخوردار از زیرساخت های مناسب از خدمات دورکاری کارکنان ستادی آموزش و پرورش بهره مند خواهیم شد.
وزیر آموزش و پرورش روز چهارشنبه در مورد نحوه فعالیت بخش آموزشی این وزارتخانه در طول دو هفته آینده اعلام نمود طبق مصوبه ستاد ملی کرونا همه مدارس مناطق قرمز در همه مقاطع تحصیلی در دو هفته آینده تعطیل خواهد بود.
طبق اعلام ستاد ملی کرونا، تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد از اول آذرماه در ۲۵ شهر کشور ممنوع می باشد.
همینطور همه کلانشهرها جزو این ۲۵ شهر هستند. در این وضعیت همه مشاغل تعطیل می باشد به جز مشاغل سطح یک که تأمین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.
همینطور نحوه فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش با عنایت به محدودیت های کرونایی طی بخشنامه ای از جانب معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این بخشنامه آمده است: وضعیت «زرد»، «نارنجی» و «قرمز» از نظر فراگیری و انتشار ویروس کووید ۱۹ بر مبنای ضوابط مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا به صورت هفتگی توسط وزارت بهداشت برای هر یک از شهرها اعلام می شود.
تمام ادارات موظفند عرضه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به سامانه های عرضه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم و زیرساخت های لازم برای انجام دورکاری را ایجاد کنند.
در شهرهای دارای وضعیت «زرد» عرضه خدمات با حضور دوسوم کارکنان و در شهرهای دارای وضعیت «نارنجی» با حضور پنجاه درصد کارکنان و در شهرهای با وضعیت «قرمز» با حضور حداکثر یک سوم کارکنان صورت خواهد گرفت.
در شهرهای وضعیت قرمز، تمام مراکز آموزشی به صورت کامل تعطیل و تمام کلاس های درس به صورت مجازی برگزار می گردد. ضمنا کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه های الکترونیکی، حضور آنها ضروریست در محل کار حضور خواهند داشت و حفاظت از اماکن، ساختمان های اداری و نگهداری تأسیسات برای پیشگیری از حوادث احتمالی در اولویت خواهد بود.
تمام مأموریت های اداری غیرضرور در وضعیت های سه گانه لغو و مأموریت های ضروری استانی صرفا با مجوز بالاترین مقام مجاز استان و مأموریت های در سطح ملی، صرفاً با تأیید بالاترین مقام دستگاه مجاز است.
برگزاری جلسات حتی المقدور به صورت ویدئوکنفرانس و جلسات حضوری با رعایت پروتکل ها و حداکثر مطابق تعداد اعلام شده و ظرفیت سالن‎ها برگزار گردد.
منبع:

1399/09/01
22:31:31
5.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه