بدنبال اجرای طرح تیكاف در پارك فناوری پردیس؛

معرفی 15 ایده کسب و کار نو به سرمایه گذاران

معرفی 15 ایده کسب و کار نو به سرمایه گذاران

به گزارش پروژه آسان معاون توسعه پارک فناوری پردیس ضمن اشاره به اجرای طرح تیکاف توسط این پارک و دریافت بیشتر از دو هزار و ۵۰۰ ایده کسب و کار از ایده پردازان خاطرنشان کرد: از این تعداد ۹۵ ایده مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۱۵ طرح به سرمایه گذاران معرفی خواهد شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، طرح های تیکاف و توانمندسازی صدف همچون طرح هایی است که توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه ها در حوزه کارآفرینی و اشتغال درحال اجرا و پیگیری است.
معاون توسعه پارک فناوری پردیس در مورد طرح توانمندسازی صدف با بیان اینکه، در این طرح برخورداری یا عدم برخورداری ایده از سوی دانشجو یا کارآفرین مطرح نیست و هدف این برنامه شناخت شغلی فرد است، افزود: این طرح به افراد، توانمندی و شناخت عرضه می دهد تا به توانایی های خود برای اشتغال واقف شوند.
اکبرقنبرپور تصریح کرد: در طرح توانمندسازی صدف ما به افراد آموزش شناخت توانایی عرضه می نماییم و این طرح به افراد نشان داده است که برای چه کاری مناسب هستند، به عنوان مثال این که یک فرد توانایی هیات علمی شدن یا کارآفرین شدن را دارد.
وی اظهار داشت: ما در طرح توانمند سازی صدف به دنبال آموزش مهارت های نرمی هستیم که به صورت معمول در دانشگاه ها تدریس نمی گردد. در دانشگاه ها آموزش تخصصی به دانشجویان عرضه می شود اما ما به دنبال آموزش مهارت ها هستیم.
معاون توسعه پارک فناوری پردیس افزود: در این طرح ما به دنبال آموزش نحوه مذاکره، انجام مکاتبات اداری، رزومه نویسی و تعاملات موثر کاری هستیم و با آموزش این مهارت ها در انتها طرح برای افراد متقاضی کارنامه شناخت شغلی صادر می شود.

تیکاف زمینه ای برای رشد ایده های نوین کارآفرینی
اما معاون توسعه پارک فناوری پردیس همینطور درمورد طرح تیکاف که از جانب این پارک در حال پیگیری است اظهار داشت: در برنامه تیکاف ما یک مرحله پا را فراتر گذاشته ایم و به دنبال شناسایی افرادی هستیم که یک ایده مناسب برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی دارند.
قنبرپور افزود: ما در این طرح بعد از شناسایی افراد و ایده ها، در اولین مرحله یک بررسی فنی روی ایده انجام می دهیم، چراکهبسیاری از ایده ها باآنکه مناسب هستند اما مدل کسب و کاری و بازار مناسبی ندارند و در نهایت به تولید و سود مناسب هم ختم نمی شوند و بنا بر این برای سرمایه گذاران جذاب نیستند.
او می گوید: در طرح تیکاف ایده های جدید و موثر بررسی می شود و اگر احتیاج به تغییراتی باشد به فرد صاحب ایده مشاوره هایی عرضه می شود.
وی اظهار داشت: در واقع تیکاف به فرد صاحب ایده کمک هایی برای شناخت جامع در زمینه رشد و بالندگی ایده اش می دهد و تا به ثمر رسیدن این ایده، راهنمایی های تخصصی ادامه خواهد داشت.
قنبرپور اظهار داشت: مشاوره های پارک علم و فناوری پردیس در زمینه های فنی و کسب و کار است. همینطور در زمینه قوانین کاری و ایجاد یک تیم قوی برای به ثمر نشستن ایده هم کمک و مشاوره به افراد و شرکت ها عرضه می شود.

بررسی تخصصی ۹۵ ایده برای به ثمر نشستن در سال ۱۴۰۰
معاون توسعه پارک فناوری پردیس همینطور خاطرنشان کرد: سال جاری در طرح تیکاف ۹۵ ایده مورد بررسی قرار گرفته است و این تیم ها بهترین هایی بودند که برای همکاری به ما پیشنهاد شدند و در نهایت ۱۵ طرح به سرمایه گذاران معرفی خواهند شد.
قنبرپور افزود: برای رسیدن به این ۹۵ طرح بیشتر از دو هزار و ۵۰۰ ایده به پارک فناوری پردیس ارائه شد.
وی همینطور اضافه کرد: البته همه ایده پردازان توسط پارک علم و فناوری پردیس مشاوره های خوبی دریافت نمودند و برخی از آنها هم هم اکنون در خارج از پارک درحال تجاری سازی هستند.


منبع:

1400/07/21
09:17:34
0.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه