۱۳ توصیه جهت مصرف بهینه انرژی در مدارس در ایام برودت هوا؛

گاز مدارس تهران قطع نمی شود

گاز مدارس تهران قطع نمی شود

پروژه آسان: پروژه آسان: برمبنای اطلاعیه منتشره آموزش وپرورش تهران؛ با هماهنگی انجام شده با استانداری تهران و به جهت رفاه سرایداران و خانواده آنها و نیز آمادگی برای برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم، گاز مدارس قطع نخواهد شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی حداکثری در مصرف گاز آمده است: سامانه گرمایشی محیط اداری و آموزشی در صورتیکه عایق بندی مناسب انجام شده یا مواد ضد یخ در لوله ها وجود دارد، خاموش شود و در غیر این صورت در کمترین دمای ممکنه قرار گیرد تا از یخ زدگی لوله ها جلوگیری شود.
در این اطلاعیه آمده است که این دستور به فرمانداران استان تهران ابلاغ گردیده و همین طور خواسته شده در محیط سرایداری هم حداکثر صرفه جویی صورت گیرد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، همین طور بامداد امروز تیم پشتیبانی و اجرائی شاد در اطلاعیه ای که بر روی کانال اطلاع رسانی رسمی اش در شبکه شاد قرار داد، ۱۳ سفارش به مدیران مدارس جهت رعایت موارد پیشگیرانه برای مصرف بهینه انرژی و ایمنی تاسیسات مدارس و مراکز آموزشی، پرورشی و ورزشی، باتوجه به وقوع بارندگی، برف و برودت هوا داشت که در ادامه خواهد آمد:
۱- بازدید از پشت بام مدارس توسط مدیران و یا مسئولان حاضر در مدارس قبل از وقوع بارندگی و بعد از اتمام برف و باران حائز اهمیت می باشد.
۲- اطمینان از باز بودن راه خروج آب برف و باران در پشت بام مدارس ضرورت دارد. (در هنگام بارش های شدید، حتما هر چند ساعت از باز بودن راه خروجی آب اطمینان حاصل شود.)
۳- پیش گیری از یخ زدگی لوله های آب و لوله های خدمات بهداشتی که در حیاط مدارس قرار دارند، برای این مهم ابتدا شیر اصلی آب، بسته شود، سپس تمامی شیرهای مصرفی باز شوند تا آب درون لوله ها بصورت کامل تخلیه شوند.
۴- در هنگام برودت شدید هوا، تمامی فلاش تانک ها و لوله های آنها باز شوند تا آب درون آنها تخلیه گردد.
۵- آب درون کولرهای آبی روی پشت بام ها بصورت کامل تخلیه شود، ورودی برق آنها قطع و حتما روی کولرهای آبی با محافظ پلاستیکی و برزنتی برای جلوگیری از نفوذ آب و یخ زدگی پوشانده شوند.
۶- اطمینان حاصل شود که تمامی پنجره های کلاس های درس، درهای ورود و خروجی راهروها و... بسته باشند تا از نفوذ آب و سرمای شدید به داخل مدرسه جلوگیری شود.
۷- بعد از بارش برف، حتما راه های خروجی آب بازدید شود و در صورتیکه نم حاصل از برف و باران به سقف کلاس های درس زیر پشت بام لطمه وارد کرده است، سریعا به مسئولان مربوطه اداره آموزش وپرورش اطلاع داده شود.
۸- تمامی نقاطی که احتمال ورود آب برف و باران به محوطه مدارس و کلاس های درس دارند بازدید و مسدود شوند.
۹- تمامی وسایل الکترونیکی شامل کامپیوتر، چاپگر، دستگاه تکثیر و ویدئو پروژکتورها از سطح زمین و کنار پنجره ها فاصله داشته باشند و حتی المقدور روی آنها حتما با وسایل ضدآب پوشانده شوند.
۱۰- دیوارهای زیر زمین را با عایق های ضد آب بپوشانید تا جلوی نفوذ آب و لطمه های بعدی گرفته شود.
۱۱- در صورت بروز حادثه ناشی از وقوع بارش شدید باران، سیل و... کلید اصلی برق، شیراصلی آب و گاز مدرسه را قطع کنید.
۱۲- در هنگام بارش های شدید، اگر کنتور برق را قطع نکرده اید، وسایل برقی را از پریز برق بیرون کشیده و اگر دستانتان نمناک است، برای حفظ ایمنی خود به وسایل برقی دست نزنید.
۱۳- از خاموش بودن موتورخانه و بسته بودن درب موتورخانه مدارس اطمینان حاصل کنید و تمامی راه های ورود آب و سرمای هوا به این قسمت پوشانده و مسدود شود.

منبع:

1401/10/24
15:02:02
0.0 / 5
150
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه