این دو روز را بیخیال سفر و کوهنوردی شوید!

این دو روز را بیخیال سفر و کوهنوردی شوید!

به گزارش پروژه آسان، سازمان هواشناسی امروز نسبت به تقویت سامانه بارشی همراه با بارش برف و مه آلودگی، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و کولاک برف اخطار داده و سفارش کرده است که مردم از سفرهای غیر ضروری و فعالیتهای کوهنوردی اجتناب کنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، امروز شنبه ۲۴ دی سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار نارنجی رنگ نسبت به تقویت سامانه بارشی همراه با بارش برف و مه آلودگی، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و کولاک برف اخطار داد.
این شرایط جوی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ دی) در ۱۸ استان کشور که اسامی آنها را می توانید اینجا بخوانید؛ تداوم دارد و صدور اخطار نارنجی رنگ در این رابطه به معنای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا است. ازاین رو سفارش شده است تا نمک پاشی معابر و مدیریت مصرف سوخت و انرژی جدی گرفته شود و مردم از سفرهای غیر ضروری و فعالیتهای کوهنوردی اجتناب کنند.
این توده هوای سرد طی امروز و فردا یکشنبه ۲۵ دی در غالب مناطق نیمه شمالی کشور ماندگار است و دوشنبه (۲۶ دی) در قسمت هایی از شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده پیشبینی می شود.
همینطور از روز دوشنبه (۲۶ دی) به سبب سکون نسبی جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه روند افزایش آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا را تا انتهای هفته در مناطق پرتردد شهری پرجمعیت و صنعتی استان تهران خواهیم داشت و به لحاظ دمایی همچنان تا یکشنبه هوای سرد ماندگار خواهد بود و از روز دوشنبه روند تدریجی افزایش دما پیشبینی می شود.
آماده باش کامل مدیریت بحران برای موج برف و سرما در تهران مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن اشاره به آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در این استان گفته است که اخطارهای لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای عبور و مرور ایمن به دستگاههای اجرایی صادر شده و در این حوزه قصوری پذیرفتنی نیست.
حامد یزدی مهر ضمن اشاره به صدور اخطار نارنجی هواشناسی در خصوص آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در استان تهران بر انجام عملیات شن و نمک پاشی در محورهای مواصلاتی، جاده ها و معابر استان تاکید کرده و گفته است: ضروریست که شهرداران مناطق ۲۲گانه استان تهران هم نسبت به رصد و پایش محورهای داخلی شهرها برای عبور و مرور ایمن خودرو ها اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند چون که قصور در این خصوص پذیرفتنی نخواهد بود.
آماده باش شهرداری برای بارش های پیش رو؛ شارژ مخازن شن پایتخت در همین راستا علیرضا جعفری مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران هم از آماده باش کامل شهرداری برای بارش های پیش رو اطلاع داده و گفته است: تمامی مناطق شمالی شهر تهران از چند روز گذشته در آماده باش کامل هستند و امروز هم آماده خدمت رسانی به شهروندان هستیم تا خللی برای عبور و مرور مردم پیش نیاید.
به نقل از ایشان، تمامی مخازن شن مخصوص شارژ شده و پر هستند.
«گاز مدارسِ» تهران قطع نمی شود بر مبنای اطلاعیه منتشره آموزش وپرورش تهران؛ با هماهنگی انجام شده با استانداری تهران و به سبب رفاه سرایداران و خانواده آنها و هم آمادگی برای برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم، گاز مدارس قطع نخواهد شد.
در این اطلاعیه خواسته شده تا سامانه گرمایشی محیط اداری و آموزشی در صورتیکه عایق بندی مناسب انجام شده یا مواد ضد یخ در لوله ها وجود دارد، خاموش شود و در غیر این صورت در کمترین دمای ممکنه قرار گیرد تا از یخ زدگی لوله ها جلوگیری شود.
همینطور در این اطلاعیه آمده است که این دستور به فرمانداران استان تهران ابلاغ گردیده و همینطور خواسته شده در محیط سرایداری هم حداکثر صرفه جویی صورت گیرد.
استقرار نیروی حفاظت آزمون درحوزه های امتحانات نهایی/«جریمه» همراه داشتن تلفن سر جلسه امتحان به قول رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش وپرورش به هیچ عنوان پیش از شروع آزمون ها، امکان لو رفتن و دسترسی به سوالات برای هیچ کس وجود ندارد.
محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه از سال جاری یک نیروی حفاظت آزمون به حوزه ها اضافه شدند و با کمک سازمان سنجش، دستگاههای سیگنال یاب برای حوزه ها ارسال شد، گفته است: برپایه مصوبه شورایعالی آموزش و پرورش، اگر کسی گوشی به داخل جلسه ببرد و استفاده نکند، نمره همان درس و اگر گوشی به داخل ببرد و استفاده نماید، نمره همه دروسش صفر می شود. همینطور اگر افرادی از همکاران ما سهل انگاری کنند به هیئت رسیدگی به تخلفات معرفی می گردند.
توضیح بهزیستی درمورد حذف ردیف بودجه قانون پشتیبانی از معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در حالی روز چهارشنبه (۲۱ دی ماه) توسط دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی عرضه شد که به دنبال آن اظهاراتی در خصوص این که دولت ردیف بودجه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان را در لایحه بودجه ۱۴۰۲ حذف کرده است در فضای مجازی عنوان شد.

علیرضا انجلاسی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی در اینباره به ایسنا توضیح داد و اظهار داشت: از آنجاییکه در لایحه بودجه تقدیمی دولت به مجلس ارقام به صورت کلی آماده است و با عنایت به آن که بودجه سازمان از ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ۱۶ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آتی رسیده، ازاین رو میتوان اظهار داشت که اعتبار قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت حذف نشده و در سر جمع اعتبارات سال ۱۴۰۱ لحاظ و لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ پیشبینی شده است.
پیشنهاد بودجه ۲۷۳ هزار میلیاردی برای سلامت / وضعیت یارانه دارو و مالیات بر سیگار در ۱۴۰۲ همینطور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، برای وزارت بهداشت بعنوان دومین وزارت خانه بزرگ دولت، بودجه حدود ۲۷۳ هزار میلیارد تومانی پیشنهاد شده است.
در رابطه با بحث مالیات بر سیگار هم در لایحه بودجه ۱۴۰۲، اعلام شده است که از آغاز سال ۱۴۰۲ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ ۵۰۰ ریال، تولید داخل با نشان بین المللی (برند)، ۱۰۰۰ ریال و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان داخلی ۲۰۰ هزار ریال بعنوان مالیات دریافت می شود. همینطور به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۸۰۰۰ ریال و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان وارداتی مبلغ ۳۵۰ هزار ریال بعنوان حقوق ورودی دریافت می شود تا مطابق ردیف های این قانون برای بخش سلامت، ورزش همگانی و ورزش بانوان هزینه شود.
بر این اساس وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مزبور را از تولید کنندگان و واردکنندگان دخانیات حسب مورد دریافت و به حساب درآمد عمومی مبحث ردیف ۱۱۰۵۱۵ جدول شماره (۵) این قانون واریز نماید.
ادامه گزارش را اینجا بخوانید.
چه خبر از کرونا؟ به قول دکتر حمید عمادی عضو کمیته ی علمی کشوری مقابله با کرونا پیک موج هشتم در ایران، احیانا بهمن ماه رخ می دهد.
وی با اعلان اینکه کرونا طی سه سال قبل ثابت کرده است که نمی توان پیشبینی دقیقی از آن داشت اما با نگاه به روند بیماری در سایر کشورها، تصور می کنم این موج بیماری طی هشت هفته فروکش کند، گفته است: در واقع اگر حالا در هفته های ابتدایی آغاز موج باشیم احیانا تا اواسط اسفند ماه موج تمام شود ولی با این محاسبات احیانا اوج یا پیک بیماری در بهمن ماه خواهد بود. البته همانطور که ذکر کردم این صحبت یک پیشبینی ۱۰۰ درصدی نیست؛ چون که کرونا می تواند با غافلگیری هم پیش برود.
مامان زهرا؛ قصه ای که از «اسم بُرد» شروع شد! طاهره خانم زنی ۴۹ ساله است که از ۸ سالگی مادری کرده. کودک ۸ ساله ای که پیش از ازدواج برای فرزندان خواهرش و بعد از ازدواج برای خواهر و برادرهای شوهر نقش مادر را داشته است. حالا اما حدود ۳۰ سال است که او برای فرزندان خودش مادر است.
« ۸ سالگی پیش خواهرم بودم، خواهرم سالی یکی بچه میاورد؛ کهنه های بچه هاش رو من می شستم. پس از ازدواج هم دو تا از بچه های مادر شوهرم رو بزرگ کردم. این انتظار بود که من انجام بدم چون کس دیگه ای نبود که انجام بده. شوهرم تا دوم راهنمایی بیشتر درس نخونده بود و با پدرش کار می کرد. ۱۰ سال از عمرم توو خونه مادر شوهر مثل ۱۰۰ سال گذشت. مادر شوهرم پهلوم خوب بود اما پشت سرم می رفت پیش پدرشوهر و شوهرم ازم بد می گفت؛ انتظار داشت همه کارهاش رو من انجام بدم ولو این که انجام هم می دادم اما باز یه جریانی از توش در میومد. انگاری کُلفَت برده بودن توو خونه، نه عروس».
ادامه گزارش را اینجا بخوانید.
فیش حقوقی دختر دهه هشتادی عضو شورای شهر و چند سوال چند روزی با انتشار فیش حقوقی دختر یکی از اعضای شورای شهر تهران، حواشی جدیدی پیرامون ساختمان شیشه ای شورا بوجود آمده است، بکار گیری دختر این عضو شورای شهر با حقوق چند ده میلیون تومانی در حالی است که اعضای شورای شهر چندی قبل مصوبه تعارض منافع را تصویب کردند.
با گذشت چند روز از انتشار این فیش حقوقی و سکوت عضو شورای شهر در مورد بکارگیری دخترش در شورا آنهم با حقوق چند ده میلیون تومانی، بالاخره مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گویی اعلام نمود که کسی که عضو شورای شهر می شود، می تواند رئیس دفترش را با خودش بیاورد. این عضو شورا هم دخترش را برای این کار با خود به شورای شهر آورد.
وی در مورد مبلغ بالای فیش حقوقی انتشار یافته از دختر این عضو با اعلان اینکه به سبب این که رئیس دفتر یک سری وظایف خاص دارد جایگاهش بالاتر از یک کارمند است، اما برپایه تصمیمات گرفته شده فیش حقوقی این خانم ماه آینده اصلاح می شود و بر مبنای جدولی که در شورا وجود دارد باید حقوق و مزایا دریافت کند، اعلام نمود: سال جاری حقوق نیروهای قراردادی شهرداری افزایش خوبی بر مبنای قانون کار پیدا کرد که این افراد هم چون قرارداد خدمات اداری شهر داشتند شامل این افزایش حقوق شدند اما افرادی که مسئول دفتر هستند حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون حقوق دریافت می کنند و وقتی این خبر را دیدم مبحث را پیگیری کردم و گفتند این فرد حقوق عقب افتاده داشته و بنا بر این این میزان حقوق را دریافت کرده است. حالا چرا حقوق این فرد عقب افتاده داشته، باید این مورد هم بررسی شود.
ادامه گزارش را اینجا بخوانید.
پنج خبر پر بازدید امروز سرویس اجتماعی ایسنا:
کولاک برف و لغزندگی جاده های ۱۸ استان
توضیح بهزیستی درمورد حذف ردیف بودجه قانون پشتیبانی از معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۲
تداوم بارش در نقاط مختلف کشور/ ماندگاری هوای سرد تا فردا
«کلید بهشت» در دستان مامان زهرا؛ قصه ای که از «اسم بُرد» شروع شد!
برف و کولاک در تهران/ثبت دمای انجماد در ایستگاه های هواشناسی
منبع:

1401/10/25
14:16:27
0.0 / 5
132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه