وزیر آموزش و پرورش:

ارزش افزوده آموزش وپرورش بالاتر از معدن است

ارزش افزوده آموزش وپرورش بالاتر از معدن است

به گزارش پروژه آسان، از گیلان وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به نقش آموزش وپرورش در حکمرانی اقتصادی، افزود: آموزش وپرورش پس از معدن بالاترین ارزش افزوده را دارد و نرخ ارزش افزوده آموزش ابتدایی دو برابر دوره دانشگاه است.


یوسف نوری پنجشنبه ۲۹ دی ماه در جلسه شورای آموزش وپرورش استان گیلان در سالن غدیر استانداری، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و نارسایی های حوزه آموزش و تربیت، اظهار داشت: معلمان تعلیم و تربیت افسران سپاه پیشرفت کشور هستند.
وی با اعلان اینکه از هر دو مدرسه یک مدرسه توسط خیرین ایجاد می شود اضافه کرد: امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان در اصفهان و ۷۰۰ میلیارد تومان در هرمزگان تعهد راه اندازی مدرسه خیرساز داریم.
وزیر آموزش وپرورش عنوان کرد: در کنار توجه به فضاهای فیزیکی آموزشی، باید به تربیت و پرورش دقت کنیم تا در آینده نسلی خیر داشته باشیم.
نوری، نظام آموزش وپرورش عمومی را بستر حکمرانی برای رسیدن جامعه به قله های تعالی دانست و اظهار داشت: از سالهای قبل خرده نظام های مبتنی بر اقتصاد باعث شده شاهد نارسایی های آموزشی و پرورشی باشیم، این در حالیست که معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری همیشه فرهنگ را پایه دانسته اند.
وی با اعلان اینکه پیاده سازی فرهنگ در بستر برنامه ریزی فرهنگی آموزش وپرورش محقق می شود، اشاره کرد: دانش آموزان در سنین نوجوانی قرار دارند و فرهنگ در این دوران ملکه می شود.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به نقش آموزش وپرورش در حکمرانی اقتصادی، افزود: آموزش وپرورش پس از معدن بالاترین ارزش افزوده را دارد و نرخ ارزش افزوده آموزش ابتدایی دو برابر دوره دانشگاه است.
وی با اعلان اینکه ۸۵ درصد هنرجویان هنرستان ها وارد بازار کار می شوند، اظهار داشت: نرخ بازگشت سرمایه در آموزش وپرورش کمتر از ۱۰ نیست، در صورتیکه این نرخ برای صنایع کمتر است.
نوری عدم توجه به نظام آموزش وپرورش را در حوادث اخیر مشهود دانست و اشاره کرد: مقام معظم رهبری تاکید موکد بر مقوله تربیت دارند و پس رسیدگی به این مهم در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد.
منبع:

1401/10/30
15:54:16
0.0 / 5
122
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه