وزیر آموزش و پرورش تشریح كرد

برگزاری سنجش هوش برای داوطلبان پایه هفتم مدارس سمپاد

برگزاری سنجش هوش برای داوطلبان پایه هفتم مدارس سمپاد

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برای مدارس استعدادهای درخشان نگرانی هایی بعد از حذف آزمون های استعدادهای درخشان بوجود آمد اظهار داشت: برای مهر ۹۷ صرفا یك سنجش هوش و استعداد را از بین داوطلبانی كه شرایط اعلامی دارند، گرفته می گردد ازاین رو افرادی كه از حد قابل قبولی از استعداد برخوردار می باشند برای پایه هفتم مدارس سمپاد دعوت می شوند این در حالیست كه نیازی به كتاب تستی و آزمون نیست.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی در حاشیه آیین رونمایی از برنامه نظام سنجش شایستگی های حرفه ای مدیران مدارس كه در اردوگاه باهنر برگزار گردید درباره نحوه ورود به مدارس سمپاد اظهار داشت: باید به سمتی برویم كه اختلالاتی چون "اضطراب" را در مدارس كاهش دهیم. آموزش و پرورش كماكان مصر به حذف آزمون هایی است كه به عناوین مختلف در دوره ابتدایی در حال برگزاری است.

وی اضافه كرد: فشارهایی كه به بچه ها وارد می گردد از سطح توانشان خارج شده است. باید تلاش نماییم این آفت را رفع نماییم. كماكان مصر به حذف آزمون هاییم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برای مدارس استعدادهای درخشان نگرانی هایی وجود داشت همچون اینكه مبادا آنها كه هوش برتر دارند در خلال این تصمیم دچار آفت شده و به فراموشی سپرده شوند اظهار داشت: برای مهر ۹۷ صرفا یك سنجش هوش و استعداد را از بین داوطلبانی كه شرایط اعلامی را دارند گرفته می شود، ازاین رو نیازی به كتاب تستی و آزمون نیست.

بطحایی ادامه داد: بر این اساس افرادی كه از حد قابل قبولی از استعداد برخوردار می باشند برای پایه هفتم مدارس سمپاد دعوت می شوند.


وی با اشاره به اینكه برای سال های آینده نحوه ورود بعد از بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش به موقع اطلاع رسانی خواهد شد عنوان كرد: سنجش هوش و استعداد برای مهر امسال صرفا متكی بر هوش و استعداد خواهد بود كه روشها در حال طراحی است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه خانواده ها فرزندشان را فعلا در هر مدرسه ای كه می خواهند ثبت نام كنند چون صرفا بر مبنای هوش انتخاب خواهیم كرد اظهار نمود: خانواده ها نگران نباشند زیرا هر دانش آموزی كه در پایه هفتم سمپاد پذیرفته شد، به مدرسه سمپاد ثبت نام شده منتقل می گردد.
وزیر آموزش و پرورش درباره سامانه حساب یكپارچه مدارس كه فعالیت آن در دوره قبلی متوقف گردید اظهار داشت: زمینه اجرای حساب یكپارچه با توافقاتی فراهم بود اما مراجع ناظر یكی دو اشكال حقوقی بر آن وارد كردند كه در حال رفع ابهامات هستیم كه امیدواریم در آینده انضباط بیشتری به وجوه مردمی جمع آوری شده در مدارس بدهد.

او همینطور با اشاره به اینكه برنامه سنجش صلاحیت های حرفه ای مدیران مدارس در جهت برنامه كلانی است كه توسط سازمان امور استخدامی راهبری می گردد اظهار داشت: امروز تفاهم نامه ای با جهاددانشگاهی داشتیم كه علاوه بر اجرا و استقرار نظام سنجش بندهای دیگری هم داشت. استفاده از ظرفیت خوب جهاددانشگاهی برای طرح های پژوهشی و حمایت جهاد در زمینه های توسعه ای از این جمله است كه امیدواریم بتدریج عملیاتی شود.

بطحائی درباره دریافت وجوه مردمی در روزهای ثبت نام هم اظهار داشت: متاسفانه همواره در چنین روزهایی بحث جدی كمكهای اولیاء برای اداره مدارس مطرح است. در بودجه سال 97 با كمك مجلس حكمی پیش بینی شده كه بخشی از هزینه آب و سوخت مدارس را می توان از آن محل تامین كرد كه هنوز آیین نامه اجرایی آماده نشده و منابعی دریافت نكردیم.

وی اضافه كرد: امیدواریم روزی برسد كه مدارس نیازی به كمك اولیاء نداشته باشند. این هزینه ها باید اختیاری باشد. باید خانواده ها توجیه شوند و نباید فضای تربیتی به سمتی برود كه با اجبار و كدورت مبالغی از اولیاء دریافت شود. اولیاء با درك عمیقی كه دارند هرآنچه در توانشان است به مدارس كمك می كنند.
1397/03/01
19:17:38
5.0 / 5
4787
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه